Ako vytvoriť falošnú spiatočnú letenku, aby ťa pustili do krajiny

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Ako vytvoriť falošnú spiatočnú letenku? Jednoducho. Aj keď sa najskôr zamyslíš, prečo by si to mal robiť, hneď ti to vysvetlím. Mnohé krajiny majú to svoje hlúpe pravidlo, ktorým sa chránia proti tomu, aby sa im tam hrnuli ľudia a nikdy neodišli. Celkom to ale nechápem, lebo aj človek so spiatočnou letenkou sa môže rozhodnúť, že v krajine ostane. Každopádne, keď sa chystáš do krajiny, over si či musíš mať spiatočnú letenku alebo nie. Veľa ich to vyžaduje a kontrolujú to. Mňa takto kontrolovali už v Austrálii, na Filipínach či v Keni. Avšak, ak si chceš kúpiť len jednosmernú, mám pre teba malý trik.

Vytvori si falošnú spiatočnú letenku ak ťa do krajiny nebudú chcieť pustiť s jednosmernou

ako vytvoriť falošnú spiatočnú letenku
Pri ceste do USA falošnú spiatočnú letenku však vrcholne neodporúčam

Viem, všetko čo je falošné je zlé. Rozumiem tomu ale v tomto prípade chrániš sám seba. Aerolinky a krajiny často vyžadujú takzvaný „proof of onward travel“ čo znamená, že sa preukážeš spiatočnou letenkou z krajiny. Problém býva v tom, že keď im povieš, že plánuješ odísť autobusom alebo loďou a lístok nemáš kúpený, lebo sa to online proste nedá, do lietadla ťa nepustia. Máš tri možnosti, no zíde sa ti vedieť, ako vytvoriť falošnú spiatočnú letenku.

  • Kúpiť si spiatočnú letenku hneď od začiatku (čo ťa ale limituje ak sa rozhoduješ priebežne)
  • Kúpiť si spiatočnú letenku v prvej triede, ktorá je úplne stornovateľná (na peniaze ale budeš čakať niekoľko mesiacov)
  • Alebo si môžeš vytvoriť falošnú spiatočnú letenku – tomu sa budem venovať v tomto článku

Kedy budeš potrebovať falošnú spiatočnú letenku a pre koho sú určené?

Nuž, hneď ako prídeš na to, či krajina vyžaduje proof of onward travel. Dá sa to jednoducho vygúgliť. Zoberme si pre príklad Kolumbiu, daj si do dúdlu „travel to Colombia with one way ticket“ a hneď ti vyskočia fóra. Väčšinou ale 90% krajín spiatočnú letenku vyžaduje. Avšak, samozrejme, že sa bavíme o krajinách mimo Európy. Po Európe, resp. Euróspkej únii si môžeš chodiť ako sa ti zachce. Ako vytvoriť falošnú spiatočnú letenku ťa vôbec nemusí trápiť pri cestovaní po EÚ.

Ako vytvoriť falošnú spiatočnú letenku? 

  1. Nájdi si skutočný let, ktorý ale nie je naspäť do miesta kde letíš a je s inou aerolinkou z krajiny, do ktorej sa snažíš dostať s jednosmernou letenkou proti pravidlám. Je dôležité vybrať inú aerolinku.
  2. Zapíš na papier si skutočné údaje vybraného letu na ktorý si vystavíš falošnú letenku. Myslím tým skutočné číslo letu, skutočnú časy letu a skutočnú cenu.
  3. Všetky údaje vyplň na tejto stránke returnflights.net a klikni na CREATE TICKET
  4. Falošnú letenku si vytlač a zakrúžkuj si na nej zvýrazňovačkou svoje meno a dátum a čas odletu aby to vyzeralo dôveryhodne.

EXPTA TIP: Falošnú letenku si môžeš prenajať za malú sumu na stránke flyonward.com, pre prípad, že by bola pracovníčka proaktívna a kontrolovala ťa do detailov.


Je legálne vytvárať falošné spiatočné letenky?

Nie je to nelegálne. Avšak, sú s tým spojené riziká. Keď pôjdeš na čekin na letisko, postav sa do tej najdlhšej rady. Ak pracovníčka uvidí, že má ešte odbaviť veľa ľudí, bude sa ponáhľať. Pre prípad však prídi včas. Ak sa rozhodne tvoju falošnú letenku kontrolovať do detailov, buď pripravený na to, že si budeš možno musieť kúpiť skutočnú spiatočnú letenku priamo z letiska. Mne sa to ale nikdy nestalo. Ak potrebuješ vedieť ako vytvoriť falošnú spiatočnú letenku, tento návod ti poradí.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou 🙂
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.