Ako vytvoriť falošnú spiatočnú letenku, aby ťa pustili do krajiny

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Ako vytvoriť falošnú spiatočnú letenku? Jednoducho. Aj keď sa najskôr zamyslíš, prečo by si to mal robiť, hneď ti to vysvetlím. Mnohé krajiny majú to svoje hlúpe pravidlo, ktorým sa chránia proti tomu, aby sa im tam hrnuli ľudia a nikdy neodišli. Celkom to ale nechápem, lebo aj človek so spiatočnou letenkou sa môže rozhodnúť, že v krajine ostane. Každopádne, keď sa chystáš do krajiny, over si či musíš mať spiatočnú letenku alebo nie. Veľa ich to vyžaduje a kontrolujú to. Mňa takto kontrolovali už v Austrálii, na Filipínach či v Keni. Avšak, ak si chceš kúpiť len jednosmernú, mám pre teba malý trik.

Vytvori si falošnú spiatočnú letenku ak ťa do krajiny nebudú chcieť pustiť s jednosmernou

ako vytvoriť falošnú spiatočnú letenku
Pri ceste do USA falošnú spiatočnú letenku však vrcholne neodporúčam

Viem, všetko čo je falošné je zlé. Rozumiem tomu ale v tomto prípade chrániš sám seba. Aerolinky a krajiny často vyžadujú takzvaný „proof of onward travel“ čo znamená, že sa preukážeš spiatočnou letenkou z krajiny. Problém býva v tom, že keď im povieš, že plánuješ odísť autobusom alebo loďou a lístok nemáš kúpený, lebo sa to online proste nedá, do lietadla ťa nepustia. Máš tri možnosti, no zíde sa ti vedieť, ako vytvoriť falošnú spiatočnú letenku.

  • Kúpiť si spiatočnú letenku hneď od začiatku (čo ťa ale limituje ak sa rozhoduješ priebežne)
  • Kúpiť si spiatočnú letenku v prvej triede, ktorá je úplne stornovateľná (na peniaze ale budeš čakať niekoľko mesiacov)
  • Alebo si môžeš vytvoriť falošnú spiatočnú letenku – tomu sa budem venovať v tomto článku

Kedy budeš potrebovať falošnú spiatočnú letenku a pre koho sú určené?

Nuž, hneď ako prídeš na to, či krajina vyžaduje proof of onward travel. Dá sa to jednoducho vygúgliť. Zoberme si pre príklad Kolumbiu, daj si do dúdlu „travel to Colombia with one way ticket“ a hneď ti vyskočia fóra. Väčšinou ale 90% krajín spiatočnú letenku vyžaduje. Avšak, samozrejme, že sa bavíme o krajinách mimo Európy. Po Európe, resp. Euróspkej únii si môžeš chodiť ako sa ti zachce. Ako vytvoriť falošnú spiatočnú letenku ťa vôbec nemusí trápiť pri cestovaní po EÚ.

Ako vytvoriť falošnú spiatočnú letenku? 

  1. Nájdi si skutočný let, ktorý ale nie je naspäť do miesta kde letíš a je s inou aerolinkou z krajiny, do ktorej sa snažíš dostať s jednosmernou letenkou proti pravidlám. Je dôležité vybrať inú aerolinku.
  2. Zapíš na papier si skutočné údaje vybraného letu na ktorý si vystavíš falošnú letenku. Myslím tým skutočné číslo letu, skutočnú časy letu a skutočnú cenu.
  3. Všetky údaje vyplň na tejto stránke returnflights.net a klikni na CREATE TICKET
  4. Falošnú letenku si vytlač a zakrúžkuj si na nej zvýrazňovačkou svoje meno a dátum a čas odletu aby to vyzeralo dôveryhodne.

EXPTA TIP: Falošnú letenku si môžeš prenajať za malú sumu na stránke flyonward.com, pre prípad, že by bola pracovníčka proaktívna a kontrolovala ťa do detailov.


Je legálne vytvárať falošné spiatočné letenky?

Nie je to nelegálne. Avšak, sú s tým spojené riziká. Keď pôjdeš na čekin na letisko, postav sa do tej najdlhšej rady. Ak pracovníčka uvidí, že má ešte odbaviť veľa ľudí, bude sa ponáhľať. Pre prípad však prídi včas. Ak sa rozhodne tvoju falošnú letenku kontrolovať do detailov, buď pripravený na to, že si budeš možno musieť kúpiť skutočnú spiatočnú letenku priamo z letiska. Mne sa to ale nikdy nestalo. Ak potrebuješ vedieť ako vytvoriť falošnú spiatočnú letenku, tento návod ti poradí.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou :)
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.