Ako získať Zelenú kartu do USA pomocou náhodnej lotérie

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ako získať zelenú kartu do USA? Celým postupom som si sám kedysi prešiel aj ja a zistil, že získanie Zelenej karty v USA nie je vôbec až tak ťažké. Stačí vedieť trochu po anglicky, nemať 120 rokov a ideálne mať za sebou vysokú školu. Na to všetko sa ma pýtali pri pohovore cez telefón.

Ako získať Zelenú kartu do USA a čo všetko budeš potrebovať

Potom treba dúfať, či lotéria na zelenú kartu do USA vyberie teba. Sám som v Kalifornii spoznal jednu kočku, ktorá lotériu o Zelenú kartu vyhrala a v USA začala nový život.

Sprepitné v USA
New York, New York.

Lotéria o Zelenú kartu

Zelená karta je oficiálne označenie na povolenie na pobyt v USA, alebo USCIS Form I-551. Prečo sa volá zelená má jednoduchý dôvod. V minulosti sa vyrábala na zelený papier. Od vtedy už farbu zmenila viackrát, no pomenovanie Zelená karta jej ostalo dodnes. Teraz je znova zelená, no už nie vyrábaná z papiera, keďže na ten sa bezpečnostné prvky zaznamenávajú tažšie.

Držiteľ Zelenej karty však nemá rovnaký status ako občan USA, no ľudia so Zelenou kartou môžu o občianstvo požiadať po rokoch života v USA. To neplatí pre tých, ktorí Zelenú kartu dostali sobášom s Američanom. V skratke, keď máš Zelenú kartu, nemusíš riešiť žiadne víza ani to, ako sa vybavuje ESTA. Jednoducho ju máš a môžeš bez problémov cestovať do USA. Avšak, má to svoje podmienky.

Tu ti napíšem päť spôsobov, ako získať Zelenú kartu do USA. Najviac ťa určite zaujíma dôvod číslo päť, ktorý je posledný. Tým som si prešiel aj ja, kedysi dávno.

Zelenú kartu môžeš získať nasledujúcimi 5 spôsobmi

 1. Dostaneš ju, keď si nájdeš v USA legálnu prácu. Ak pracuješ v USA na čierno, kartu nedostaneš a hrozí ti väzenie. Prečítaj si, aké problémy môžeš mať, keď chceš v USA pracovať na čierno.
 2. Zelenú kartu môžeš dostať „len tak“ v prípade, že máš dáke špeciálne schopnosti. Nemyslím tým premiestňovať sa, haha. Skrátka, ak si dáky super mozog alebo umelec a môžeš mať pre USA veľký prínos.
 3. Ak ideš do USA robiť biznis, ktorý v USA vytvorí pracovné miesta.
 4. Môžeš požiadať o azyl.
 5. Zelenú kartu môžeš získať náhodnou lotériou.

Pre teba je najpravdepodobnejšia tá lotéria, do ktorej sa môže zapojiť úplne každý až na pár výnimiek, ktoré som popísal nižšie. Ak chceš začať nový život v USA, môžeš tak spraviť raz ročne tak, že sa prihlásiš do lotérie o Zelenú kartu do USA. Systém náhodne povyberá niekoľkých uchádzačov, ktorí Zelenú kartu naozaj dostanú. S ňou máš rovnaké výhody v USA ako ten, kto tam má trvalý pobyt, avšak, nemôžeš voliť.

Ako získať zelenú kartu do USA
Ako získať zelenú kartu do USA?

Táto lotéria beží od roku 1995 a zapojiť sa môže každý s jednou výnimkou. Musíš byť z krajiny, z ktorej je v USA málo imigrantov. Ak žije v USA viac ako 50 000 imigrantov z danej krajiny, jej občas sa už nemôže do lotérie zapojiť vôbec. Keďže je nás Slovákov iba 5 miliónov, medzi tieto krajiny nepatríme. Medzi takéto krajiny patrí napríklad Kolumbia, India alebo Veľký Británia. Najnovšie chce Donald Trump lotériu o Zelenú kartu zrušiť úplne, lebo vraj mnohí teroristi, ktorí sú v USA, sa tam dostali na Zelenú kartu. Neviem.

Ako získať zelenú kartu do USA
San Francisco.
 • Koľko stojí lotéria pre Zelenú kartu? – Je zadarmo, no za samotnú kartu sa potom platí.
 • Ako často sa môžem zapojiť? – Raz za rok.
 • Potrebujem mať vzdelanie? – Absolvuješ pohovor cez telefón, v ktorom sa ťa budú pýtať aj na vzdelanie. Ten je však podľa mňa náhodný, keďže viem, že každému nevolajú.
Postup získania Zelenej karty do USA
 1. Vyplníš formulár na internete na stránke https://www.dvlottery.state.gov/. Ak formulár nevidíš, aktuálne sa prihlásiť nedá.
 2. Po čase ti zavolá žena – mne volali asi po 3 mesiacoch. Odpovieš na jej otázky, ktoré sa týkajú vzdelania, práce a tvojej motivácie na presťahovanie sa do USA. Mne pochválila aj angličtinu.
 3. Prebehne lotéria. Ak ťa vylosujú, nebudú ťa kontaktovať. Svoj status, či si kartu dostal alebo nie, si skontroluješ na internete.
 4. Aby si dostal zelenú kartu do USA, musíš sa tam postupne natrvalo presťahovať. Ak to neurobíš, jej platnosť prepadne.
Podvody so Zelenou kartou

Keďže Zelenú kartu do USA chce naozaj veľa ľudí (nechápem prečo), samozrejme, na internete vzniklo viacero podvodníkov a pseudo-podnikateľov, ktorí z teba chcú vytiahnuť peniaze alebo ťa obabrať. Keď budeš vypĺňať žiadosť o Zelenú kartu, pamätaj na toto:

 • Poplatok za Zelenú kartu NEEXISTUJE a je to celé zadarmo.
 • Sľuby, že ti pomôžu aby ťa vybrali sú bludy. Ide o automatickú lotériu, ktorá sa nedá nijako ovplyvniť.
 • Ak od teba chce webstránka akékoľvek peniaze, na 100% ide o podvod. Odíď.
 • Ak vyhráš lotériu o Zelenú kartu, nikdy ti o tom nepríde email. Jediný spôsob, ako skontrolovať tvoj proces je online na oficiálnej stránke https://www.dvlottery.state.gov/

Napríklad, nižšie ukazujem screen jednej zo stránok, ktoré síce nie sú podvodné, no úplne zbytočne chcú na tebe zarobiť. Dokonca ponúkajú VIP členstvo v lotérii, WTF?! Skrátka za teba spravia to, čo si vieš ty spraviť na oficiálnej stránke zadarmo. Výsledok vyhrania lotérie o Zelenú kartu nemajú ako garantovať. Ako získať zelenú kartu do USA? Normálnym spôsobom a tvojim šťastím.

zelená karta lotéria
Falošná stránka na lotériu o Zelenú kartu.

Zelená karta je tvoje povolenie na pobyt v USA v Amerike. Ak ju získaš, každých 10 rokov musí byť obnovená, kvôli biometrickým údajom a jej obnovenie trvá niekoľko mesiacov, keďže si ťa kompletne preklepnú. Aby si si ju však po vylosovaní aktivoval, musíš pricestovať do USA, hoci aj na jeden deň. Avšak, ako hovorí oficiálna stránka Zelenej karty, musíš sa pripraviť na to, že pôjdeš do USA žiť NATRVALO.

Aby ti neprepadla, musíš do USA pricestovať minimálne raz za 365 dní v prípade jej aktivácie po jej získaní. Bez dôvodu môžeš byť mimo USA maximálne 6 mesiacov, potom ti hrozí výsluchj. Jej pointa je, aby si v USA strávil viac času ako vo svojej rodnej zemi. Na stránke o tom hovoria ako o postupnom sťahovaní.


Ako získať zelenú kartu do USA? Lotéria prebieha každý rok a je to o štastí. Napísal som ti ako sa pripraviť na pohovor, ktorý môžeš mať. Zelená karta v USA je povolenie na trvalý pobyt. Môžeš tiež požiadať o azyl do Ameriky.
Ako získať zelenú kartu do USA? Lotéria prebieha každý rok a je to o šťastí. Napísal som ti ako sa pripraviť na pohovor, ktorý môžeš mať. Zelená karta v USA je povolenie na trvalý pobyt. Môžeš tiež požiadať o azyl do Ameriky.

8 COMMENTS

 1. O kartu hram uz treti rok, ale este mi nikto nevolal. Vyplnim formular a nist 🙁 Sak ale nic to nestoji, investujem akurat tak 5 min casu pri vyplneni 🙂

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.