Cestovanie bez lístka považujem za najväčší primitivizmus

107,392FansLike
190,436FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Cestovanie bez lístka odsudzujem a pokladám za úbohé. Či už to je na jednu zastávku alebo ako adrenalínový šport, či ma revízor chytí alebo nie. Prečo? Vysvetlím v článku. Som z Bratislavy a za celý svoj život som dostal pokutu iba raz – keď som zabudol na to, že mi skončila električenka a deň po skončení jej platnosti si ju revízor vypýtal. Keď mi povedal, že včera vypršala, začal som sa smiať na svojej nepozornosti a pokutu som na mieste zaplatil. Človek sa učí na vlastných chybách. Ale…

Cestovanie bez lístka je úplná sockarina

Podnet na napísanie tohoto článku som dostal, keď som nedávno sedel v električke 5ke, ktorú kontroloval revízor. Išiel na to takým štýlom, že po každom nastúpení nových cestujúcich na zastávke sa postavil a začal kontrolovať. Všimol som si skupinku troch, asi 16 ročných chalanov, ktorí lístok nemali.

Keď nastúpili do električky, sledoval som ich a videl, ako sa obzerajú, či v nej nie je revízor. Keď vyhodnotili, že nie (očividne zle) sadli si a začali kecať. O to vystrašené boli ich pohľady, keď k nim týpek prišiel a chcel vidieť lístok. Hneď prestali venovať pozornosť svojim ajfónom a značkovým teniskám. Lístok nemali.

cestovanie bez lístka
V New Yorku stojí jedna cesta metrom okolo 3 €.

Príbeh zo života: Stratil som peňaženku, o čom som nevedel. Prišiel revízor a vypýtal si lístok – ja že jasné! A tak som sa začal hrabať v taške. Po asi troch minútach trápneho ticha ako som sa ja prehrabával v taške a revízori stáli pri mne som im povedal, že nemám peňaženku, že asi som ju stratil alebo mi ju ukradli. Opýtal som sa ich, že čo teraz?

Pán revízor mi povedal, že snáď ju čoskoro nájdem a odišli. Pomyslel som si, že milé, kľudne by som s nimi išiel na políciu. Peňaženku som medzičasom našiel zabudnutú doma a ako zákon schválnosti som toho revízora stretol v nasledujúci deň. Pamätal si ma a aj ja jeho. Električenku som mu dal a karma oboch bola v poriadku.


Proste, lístok v Bratislave stojí pre dospelého človeka okolo 0,70 € až 1 € v závislosti ako dlho chceš ísť. To je naozaj zadarmo. Prečo robí toľkým ľuďom problém kúpiť si lístok na MHD a zaplatiť za to, že sa odvezú? Mám známych, ktorí zarábajú štvorciferné sumy a tiež sa sem tam zvyknú odviezť bez lístka. Proste facku? Načo je dobré cestovanie bez lístka? Každý sa vie sťažovať, aké hnusné autobusy chodia po Bratislave, ale aby si niekto kúpil lístok, to nie.

TIP: Prečítaj si moju najnovšiu knihu Bloger ako zamestnanie, ktorá sa venuje zarábaniu blogom. Potom peniaze na lístok v MHD mať budeš.

Tri tipy, čo robiť, keď na lístok nemáš:

  1. Choď peši – užiješ si okolie, objavíš nový park, spevníš zadok.
  2. Ostaň doma a začni kresliť – o pár rokov tie obrazy predáš za milióny a kúpiš si vlastnú električku.
  3. Kúp si o krabičku cigariet menej – budeš mať na lístok a budeš žiť dlhšie, čiže sa môžeš v MHD voziť dlhšie, duh.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou 🙂
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.