Kam ísť na anglický jazykový pobyt do zahraničia a čo vybaviť

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....
66,358FansLike
134,387FollowersFollow
81,644FollowersFollow

Kam ísť na anglický jazykový pobyt? Jedna z najčastejších otázok, ktorá mi niekoľkokrát za mesiac pristane v súkromných správach na Facebooku či Instagrame je, či na cestovanie treba vedieť po anglicky. Povedzme si to na rovinu, naveľa sa dohovoríte aj rukami-nohami, no v dnešnom svete by mal podľa mňa každý vzdelaný človek ovládať aspoň jeden cudzí jazyk.

Kam ísť na anglický jazykový pobyt do zahraničia a čo všetko je potrebné vybaviť

Kam ísť na jazykový pobyt s angličtinou do zahraničia
Kam ísť na jazykový pobyt s angličtinou do zahraničia

Od bookovania (aha, aké pekné anglické slovo) leteniek či ubytovania až po samotnú dovolenku. Na to, aby ste mohli cestovať, samozrejme, nemusíte ovládať angličtinu na profesionálnej úrovni. Takú v hovorovom slove nepoužívajú ani rodení english speakers a v krajinách, kde angličtina nie je úradným jazykom, vám možno ani nebudú rozumieť. Je to smiešne, ale je to tak. Napríklad v takej Indii sa dohovoríte základnou angličtinou, no tej profesionálnejšej už nemusia rozumieť.

No poviem vám, je to fakt parádny pocit prísť do zahraničia a vedieť si nielen prečítať krátke názvy, ale aj vybaviť všetky potrebné náležitosti a rozumieť dlhým vetám či zložitým návodom. Keď viete po anglicky, otvoria sa vám milióny ďalších možností. Možno si hovoríte, že „však som sa učil angličtinu od prvej triedy a nič neviem“. Len tak sa jedného dňa nezobudíte s perfektnou angličtinou, lebo ste sa ju učili pred 15 rokmi. Tie teoretické poznatky treba pretaviť do praxe a stále jazyk používať.

Ak je aj vaším snom naučiť sa aspoň základy angličtiny, vyskúšajte jazykový kurz. Nie taký, kde sa s vami bude lektorka debatovať na rôzne témy a keď nebudete vedieť slovíčko, tak vám poradí. Tak vyzerali moje hodiny angličtiny na vysokej škole a musíte uznať, ďaleko sa týmto prístupom nedostanete alebo to bude trvať večnosť. Radšej choďte na naozajstný kurz do sveta, kde s vami budú komunikovať tak, aby ste sa následne v živote naozaj vedeli dohovoriť.

Jazykový pobyt na Malte s Maltalingua

Pred pár rokmi som zobral mamu na jazykový kurz na Maltu. Nielen, že sa intenzívne učila anglicky, ale dokonca sme spolu počas piatich dní precestovali väčšinu ostrova. Kurz ako začiatočník absolvovala v jazykovej škole Maltalingua a po jeho ukončení dostala aj certifikát. Teraz s ňou rád cestujem, lebo všetko vybaví za mňa. Tak ju to chytilo, že si chce angličtinu stále trénovať.

Inak, recenziu a skúsenosti mojej mamy s jazykovkou Maltalingua si prečítajte v tomto článku Recenzia jazykovej školy Maltalingua. Dočítate sa tiež koľko taký pobyt stojí, ako sa vybavuje ubytovanie a aký certifikát dostanete. Maltalingua oslavuje tento rok 10 rokov a pripravili túto súťaž o jazykový pobyt na Malte.

Malta je ideálnym miestom, kde sa ľudia chodia učiť angličtinu, pretože je tu úradným jazykom spolu s maltčinou. K perfektnej angličtine je to aj jeden z najkrajších ostrovov Európy, ktorý je radosť objavovať. Prečítajte si všetky moje blogy o Malte. Ak si ale trúfate vycestovať mimo Európy, čítajte ďalej.

Recenzia jazykovej školy Maltalingua na Malte
S mamou na jazykovom kurze
Modrá lagúna na Malte
Modrá lagúna na Malte

Učenie sa angličtiny v Austrálii

Ďalším tipom na krajinu, ktorá patrí medzi obľúbené študijné pobyty angličtiny, je Austrália. Angličtina má vo svete rôzne prízvuky a ak rozumiete ultra rýchlo hovoriacim Austrálčanom, tak ste na skvelej úrovni.

Nie je to ľahké, no ak by ste vycestovali na pár mesiacov do Sydney, veľmi by ste sa tomu priblížili. Poznám ľudí, ktorí sa po absolvovaní jazykového kurzu v Sydney dostali na takú úroveň angličtiny, že dnes žijú trvalo v zahraničí a speakovanie im nerobí žiadny problém.

Jazykový pobyt v Južnej Afrike

Ak plánujete ísť na jazykový kurz, máte na výber nekonečne veľa destinácii. Jednou z nich je aj ďaleká Južná Afrika, kde zažijete poriadne dobrodružstvo. Kapské mesto je najčastejšou cieľovou destináciou, pokiaľ ide o učenie sa angličtiny. Nielen, že sa naučíte rozprávať, spoznáte tiež jeden krásny a divoký kút sveta. Po kurze si na pláži budete vedieť požičať surf, v kaviarni objednať kávu a na safari sa dozviete o zvieracích obyvateľoch Afriky, zatiaľ čo ich budete mať na dosah ruky. Next stop Africa, či ako? :)

Maltalingua
Maltalingua

Kam ísť na anglický jazykový pobyt? Stačí si vybrať, kam vám to láka najviac. Lebo ak sa vám bude páčiť aj prostredie, učenie vám pôjde ľavou zadnou. Angličtinu som sa poriadne drel teoreticky a hlavne prakticky počas ciest.

Odporúčam to aj vám, vedieť je krásna sloboda. Nebojte sa vzdelávať a cestujte. See you soon! Článok vznikol v spolupráci s jazykovou školou Maltalingua.

S láskou, Milan Bez Mapy

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.