Lietanie lietadlom, a.k.a týmto 5 mýtom si kedysi veril aj ty

107,392FansLike
189,956FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Lietanie lietadlom je super, nielenže si ušetríte kopec nervov, ale aj pneumatiky na aute, čas a peniaze. Pretože dnes už za pár eur dostanete letenky do zaujímavých destinácií. Lenže existuje stále veľa ľudí, ktorí sa boja lietať, a to je iracionálne, pretože letecká doprava je bezkonkurenčne najbezpečnejšia zo všetkých dopráv na svete. Možno je to aj kvôli rôznym mýtom, ktoré sa spájajú s lietaním. Nie všetky sú pravdivé, napríklad týchto 5 je určite vymyslených.

Lietanie lietadlom a mýty, ktorým si veril

vyhlad-atlantik
Na polceste medzi Madridom a Havanou

Silikónové prsia v lietadle vybuchnú

Jedným z častých mýtov je ten, ktorý hovorí, že zväčšenie prsníkov silikónovými implantátmi môže mať počas letu veľmi nepekné následky. A to také, že implantáty vám kvôli zmene tlaku vybuchnú. Samozrejme, že to nie je pravda. Nielenže vám nevybuchnú, ale dokonca sa ani nezväčšia. Pokojne s nimi môžete letieť do vesmíru a nič vám nehrozí. Lietanie lietadlom vašim novým silikónom neublíži.

Pilot vypúšťa obsah toalety do vzduchu

Ak na vás padne niečo z oblohy, s najväčšou pravdepodobnosťou to má na svedomí vták a nie lietadlo. Prečo? Pretože je pre pilota fyzicky nemožné, aby vypustil obsah toalety len tak do vzduchu. Lietadlá nie sú vlaky, aby šiel obsah toalety rovno na koľaje. V lietadlách sa nádrže na WC po každom pristátí odčerpajú špeciálnym vozidlom. Lietanie lietadlom je pre to bezpečné aj pre tých, ktorí ním práve neletia.

Keď udrie blesk do lietadla, spadne

Mnoho ľudí sa bojí lietať aj kvôli tomu, že by ich mohla vo vzduchu zastihnúť búrka. To nepochybne mohla, ale blesky nie sú pre lietadlo žiaden problém. Čo sa stane, keď jeden udrie do lietadla? Vôbec nič, lietadlo letí ďalej, ako keby sa nič nestalo, takže môžete byť pokojný. Lietanie lietadlom síce blesky priťahuje, no moderné lietadlá sú na tieto útoky z nebies pripravené.

dovolenka thajsko
Prelet nad Thajskými ostrovmi

Počas letu sa otvoria dvere

Neraz sa mi stalo, že som sedel počas letu pri dverách a myslel som na to, čo keď sa otvoria? Vyletím alebo ma pás udrží? Potom som sa dozvedel, že sa to nemôže stať. Počas letu pôsobí na dvere taký vysoký tlak, že je fyzicky nemožné, aby sa otvorili. Takže môžete byť bez obáv, aj keď sedíte na tomto mieste.

Pitie alkoholu v lietadle spôsobí jeho rýchlejšie účinkovanie

Zážitky z lietania sú spojené aj s alkoholom – niekto si dá pohárik na oslavu výletu či začiatku nového života, iný si ho dá kvôli nervozite. Istotne ste už niekde počuli, že vo vzduchu sa opijete rýchlejšie a z menšieho množstva alkoholu. To síce nie je pravda, no opicu môžete mať dvojnásobnú. Prečo? Pretože alkohol telo dehydruje, to každý vie, ale to isté robí aj lietanie. Takže ak chcete piť počas letu, pite aj dosť vody.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.