Víza do Thajska pre Slovákov, čo vedieť pred cestou a na čo dať pozor

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Víza do Thajska pre Slovákov? Thajsko je jednoznačne jedna z najobľúbenejších dovolenkových destinácií Slovákov v posledných rokoch. Sám to vidím na sebe, koľko mám na webe blogov o Thajsku. Každopádne, treba Slovákom víza do Thajska? To záleží od viacerých faktorov, ktoré všetky zhrniem v tomto článku. 

Víza do Thajska pre Slovákov

Prečítaj si, aké podmienky musí splniť turista, aby mohol cestovať do Thajska.Víza do Thajska pre Slovákov sú niekedy orieškom, aj keď zbytočne. Prečítaj si, ako získať víza do Thajska a uži si super krajinu plnú nádherných ostrovov.
Prečítaj si, aké podmienky musí splniť turista, aby mohol cestovať do Thajska.Víza do Thajska pre Slovákov sú niekedy orieškom, aj keď zbytočne. Prečítaj si, ako získať víza do Thajska a uži si super krajinu plnú nádherných ostrovov.
  • Do Thajska idem ako turista na dovolenku (väčšina prípadov)

V tomto prípade máš vyhraté a nemusíš čítať ďalej. Choď sa radšej zbaliť a nezabudni na opaľovací krém. Ak máš pas zo Slovenska, na územie Thajska môžeš vstúpiť bez víz na dobu až 30 dní. Pri vstupe dostaneš imigračnú kartičku, ktorú musíš pri odchode z krajiny odovzdať. Avšak, aj takýto vstup má svoje podmienky:

  1. Tvoj pas musí byť platný ešte 6 mesiacov (120 dní) odo dňa, kedy do Thajska vstúpiš. Ak to tak nie je, nepustia ťa ani do lietadla.
  2. Thajsko musíš opustiť do 30 dní od vstupu. Ak plánuješ cestovať dlhšie, veľa ľudí robí takzvaný visa run – odvezú sa autobusom do Kambodže a hneď sa do Thajska vrátia. Svoje víza tak resetujú o ďalších 30 dní. Avšak, ak to budeš robiť príliš často, môže sa stať, že ťa jednoducho naspäť nepustia. Od 31.12.2016 môže Slovák spraviť tento visa run len dvakrát do roka v prípade, že príde do Thajska po zemi (autom, busom, vlakom, peši z okolitých krajín). Znamená to, že po zemi môžeš prísť do Thajska len dvakrát do roka – pri cestách lietadlom toto pravidlo neplatí.
  3. V praxi to vyzerá tak, že pristaneš na letisku, pôjdeš na imigračné, kde ti dajú pečiatku s kartičkou a hotovo. Spýtajú sa ťa „tourist?“ a ty povieš „yes“.

TIP: Prečítaj si, aký je sex turizmus v Thajsku a ako to v skutočnosti je.

PS: Po novom je možné požiadať o turistické víza na viac vstupov (Multiple entry). Takéto víza stoja okolo 130 € a sú platné 6 mesiacov. Avšak, jeden vstup nemôže prekročiť 60 dní. 

Čo v prípade, že som prekročil povolený počet dní a moje víza vypršali?

Stáva sa to celkom často, žiaden stres. Do väzenia nepôjdeš. Pokuta za každý deň navyše je 500 THB (cca 13 €). Avšak, vysoko to neodporúčam – môžeš dostať zákaz vstupu do krajiny. Ak ostaneš v krajine načierno viac ako 90 dní, dostaneš zákaz vstupu na jeden rok za predpokladu, že sa dobrovoľne prihlásiš na polícii. Ak ťa chytia a prídu na to, že si v krajine nelegálne, zákaz vstupu je minimálne na 5 rokov.

Prečítaj si, aké podmienky musí splniť turista, aby mohol cestovať do Thajska. Víza do Thajska pre Slovákov sú niekedy orieškom, aj keď zbytočne. Prečítaj si, ako získať víza do Thajska a uži si super krajinu plnú nádherných ostrovov.
Prečítaj si, aké podmienky musí splniť turista, aby mohol cestovať do Thajska. Víza do Thajska pre Slovákov sú niekedy orieškom, aj keď zbytočne. Prečítaj si, ako získať víza do Thajska a uži si super krajinu plnú nádherných ostrovov.
  • Do Thajska idem ako študovať alebo pracovať

V tomto prípade si budeš musieť vybaviť klasické víza. Dokumenty a potvrdenia ti pripraví škola/firma, do ktorej ideš. Budeš potrebovať potvrdenie o štúdiu/pracovnú zmluvu.


Prečítaj si, aké podmienky musí splniť turista, aby mohol cestovať do Thajska.
Prečítaj si, aké podmienky musí splniť turista, aby mohol cestovať do Thajska.

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

2 comments

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.