Tri tipy na najkrajšie výhľady v Bratislave od Milana Bez Mapy

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Poznáte najkrajšie výhľady v Bratislave? Samozrejme, môžem vám odporučiť výhľad z Bratislavského hradu, reštaurácie UFO, Michalskej veže alebo zo Slavínu, no na to nemusíte čítať blogy na internete. Ide o všeobecne známe miesta. V tomto článku som pripravil tipy na menej „opozerané“ výhľady v Bratislave, o ktorých ste možno zatiaľ nepočuli alebo ich ešte nenavštívili. Pripravte si selfie tyče, ideme sa fotiť s Bratislavou.

TIP: Ak hľadáte tie klasické výhľady o ktorých hovorím vyššie, odporúčam vám prečítať si článok s tipmi na výhľady na oficiálnom webe hlavného mesta. Pekne ich tam zhrnuli v desiatich bodoch. Ja, ako rodený Bratislavčan, by som rád pridal tri extra tipy, kam vždy s nadšením vybehnem ja. Možno sa tam stretneme =)

Najkrajšie výhľady v Bratislave

Zelená strecha Nivy centra a výhľad na Bratislavu

Nivy centrum je v Bratislave čerstvá novinka, ktorú otvorili v roku 2021. Vynovená autobusová stanica v podzemí v spojení s nákupným centrom sú, podľa mňa, príjemné plus pre širšie centrum Bratislavy a okolité kancelárie. Čo hodnotím extrémne pozitívne, je zelená strecha s výhľadom na Bratislavu. Ak by ste si však mysleli, že ide o maličkú strechu s trochou kríkov, mýlite sa.

Na samom vrchu Nivy centra nájdete zelenú strechu, ktorá by sa dala považovať za park. Okrem výhľadov na Staré mesto si tu môžete zorganizovať grilovačku alebo piknik s kamarátmi, zabehať si na bežeckej dráhe s dĺžkou viac ako 500 metrov, zacvičiť na workoutovom ihrisku či len tak sedieť na lavičke. Tie majú vlastné USB porty na nabíjanie. Vybehnite na zelenú strechu Nivy centra, vezmite si dobrú knihu, kúpte jedlo či kávu a vychutnajte výhľady na centrum Bratislavy. S kamarátkou Ninou Skalíkovou sme tam vybehli počas zahájenia sezóny a otvorenia strechy. Odporúčam tiež zastaviť sa pri hmyzom domčeku. Pri západe slnka je výhľad zo zelenej strechy na Nivách jeden z najkrajších výhľadov v Bratislave. Zastavte sa.

Komunitné záhrady na streche Nivy centrum
Komunitné záhrady na streche Nivy centrum
USB nabíjačky na zelenej streche Nivy centra
USB nabíjačky na zelenej streche Nivy centra
najkrajšie výhľady v bratislave
Workoutové ihrisko na streche Nivy centra

Pozorovateľňa zvierat Vydrica nad Peknou cestou je súčasť mestských lesov Bratislavy

Túto pozorovateľňu som objavil len nedávno a zistil, že je veľmi pekná. Hoci mi každý, kto už na nej bol, povedal, že nikdy žiadne zviera nevidel, a ani ja, jej architektúra, nápad, prevedenie aj umiestnenie v prírode je veľmi fotogenické a pekné. Nájdete ju nad Peknou cestou pri prameni Vydrica. Odporúčam vám sa autom vyviezť na Parkovisko Horáreň Krasňany, odtiaľ to je príjemnou lesnou cestou približne 45 minút pešo.

Inak, je pravdepodobné, že počas víkendov pri Horárni Krasňany nenájdete voľné parkovanie. Je to bežná prax. V tom prípade vám s parkovaním neporadím, keďže Krasňany sú pod parkovacou zónou. Určite bude najlepšie zobrať si električku číslo 3 a vystúpiť na zastávke Pekná cesta. Počas letnej sezóny chodí hore turistický autobus číslo 154 zo zastávky Hubeného.

Riaditeľ mestských lesov Bratislavy, Matej Dobšovič, o tomto projekte povedal: „Nenápadná vyhliadka, ktorá je citlivo zasadená do prostredia, dáva návštevníkom možnosť vychutnať si v pokoji výhľad na lesopark. Z Vydrice možno pozorovať nielen zvieratá, ale aj postupnú premenu lesa po veternej kalamite na prirodzený les. Zároveň chcem poprosiť návštevníkov, aby pristupovali k tomuto miestu s rešpektom a zver neplašili.“

Najkrajšie výhľady v Bratislave

Pozorovateľňa zvierat Vydrica nad Peknou cestou je súčasť mestských lesov Bratislavy
Pozorovateľňa zvierat Vydrica nad Peknou cestou je súčasť mestských lesov Bratislavy
najkrajšie výhľady v bratislave
Pozorovateľňa zvierat Vydrica nad Peknou cestou je súčasť mestských lesov Bratislavy

Výhľad z Národnej banky Slovenska z 30.teho poschodia

Pri tomto type musíte mať trochu šťastie, no keď sa podarí, uvidíte výhľad na Bratislavu, ktorý sa nevidí tak často. Národná banka Slovenska, kedysi najvyššia budova na Slovensku, nepravidelne organizuje deň otvorených dverí, počas ktorého sú návštevníkom sprístupnené vybrané poschodia banky. Prehliadka začína na prízemí, kde uvidíte exponáty Múzea mincí a medailí z Kremnice, či príbeh našej meny, od koruny k euru. Veľkou atrakciou je aj zlatá tehlička.

Mne sa páčila výstava na 16.tom poschodí, kde sú pekne ukázané falzifikáty peňazí, ich ochranné prvky a iné spôsoby, ako spoznať falošné peniaze. Prečo sa ale Národná banka Slovenska dostala do tohto zoznamu je jej 30.te poschodie, rokovacia miestnosť. Z nej uvidíte výhľad na Bratislavu, ktorý je výnimočný práve pre to, že ho možno vidieť len jeden deň v roku, počas otvorených dverí. Keď sa ich Národná banka Slovenska rozhodne opäť zorganizovať, nenechajte si to ujsť.

Toto boli najkrajšie výhľady v Bratislave podľa Milana Bez Mapy. Ak ešte nemáte dosť, prečítajte si môj článok s tipmi čo zažiť v Bratislave za tri dni.

S láskou, Milan Bez Mapy

Článok vznikol v spolupráci Nivy centrom.

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.