Tri tipy na najkrajšie výhľady v Bratislave od Milana Bez Mapy

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Poznáte najkrajšie výhľady v Bratislave? Samozrejme, môžem vám odporučiť výhľad z Bratislavského hradu, reštaurácie UFO, Michalskej veže alebo zo Slavínu, no na to nemusíte čítať blogy na internete. Ide o všeobecne známe miesta. V tomto článku som pripravil tipy na menej „opozerané“ výhľady v Bratislave, o ktorých ste možno zatiaľ nepočuli alebo ich ešte nenavštívili. Pripravte si selfie tyče, ideme sa fotiť s Bratislavou.

TIP: Ak hľadáte tie klasické výhľady o ktorých hovorím vyššie, odporúčam vám prečítať si článok s tipmi na výhľady na oficiálnom webe hlavného mesta. Pekne ich tam zhrnuli v desiatich bodoch. Ja, ako rodený Bratislavčan, by som rád pridal tri extra tipy, kam vždy s nadšením vybehnem ja. Možno sa tam stretneme =)

Najkrajšie výhľady v Bratislave

Zelená strecha Nivy centra a výhľad na Bratislavu

Nivy centrum je v Bratislave čerstvá novinka, ktorú otvorili v roku 2021. Vynovená autobusová stanica v podzemí v spojení s nákupným centrom sú, podľa mňa, príjemné plus pre širšie centrum Bratislavy a okolité kancelárie. Čo hodnotím extrémne pozitívne, je zelená strecha s výhľadom na Bratislavu. Ak by ste si však mysleli, že ide o maličkú strechu s trochou kríkov, mýlite sa.

Na samom vrchu Nivy centra nájdete zelenú strechu, ktorá by sa dala považovať za park. Okrem výhľadov na Staré mesto si tu môžete zorganizovať grilovačku alebo piknik s kamarátmi, zabehať si na bežeckej dráhe s dĺžkou viac ako 500 metrov, zacvičiť na workoutovom ihrisku či len tak sedieť na lavičke. Tie majú vlastné USB porty na nabíjanie. Vybehnite na zelenú strechu Nivy centra, vezmite si dobrú knihu, kúpte jedlo či kávu a vychutnajte výhľady na centrum Bratislavy. S kamarátkou Ninou Skalíkovou sme tam vybehli počas zahájenia sezóny a otvorenia strechy. Odporúčam tiež zastaviť sa pri hmyzom domčeku. Pri západe slnka je výhľad zo zelenej strechy na Nivách jeden z najkrajších výhľadov v Bratislave. Zastavte sa.

Komunitné záhrady na streche Nivy centrum
Komunitné záhrady na streche Nivy centrum
USB nabíjačky na zelenej streche Nivy centra
USB nabíjačky na zelenej streche Nivy centra
najkrajšie výhľady v bratislave
Workoutové ihrisko na streche Nivy centra

Pozorovateľňa zvierat Vydrica nad Peknou cestou je súčasť mestských lesov Bratislavy

Túto pozorovateľňu som objavil len nedávno a zistil, že je veľmi pekná. Hoci mi každý, kto už na nej bol, povedal, že nikdy žiadne zviera nevidel, a ani ja, jej architektúra, nápad, prevedenie aj umiestnenie v prírode je veľmi fotogenické a pekné. Nájdete ju nad Peknou cestou pri prameni Vydrica. Odporúčam vám sa autom vyviezť na Parkovisko Horáreň Krasňany, odtiaľ to je príjemnou lesnou cestou približne 45 minút pešo.

Inak, je pravdepodobné, že počas víkendov pri Horárni Krasňany nenájdete voľné parkovanie. Je to bežná prax. V tom prípade vám s parkovaním neporadím, keďže Krasňany sú pod parkovacou zónou. Určite bude najlepšie zobrať si električku číslo 3 a vystúpiť na zastávke Pekná cesta. Počas letnej sezóny chodí hore turistický autobus číslo 154 zo zastávky Hubeného.

Riaditeľ mestských lesov Bratislavy, Matej Dobšovič, o tomto projekte povedal: „Nenápadná vyhliadka, ktorá je citlivo zasadená do prostredia, dáva návštevníkom možnosť vychutnať si v pokoji výhľad na lesopark. Z Vydrice možno pozorovať nielen zvieratá, ale aj postupnú premenu lesa po veternej kalamite na prirodzený les. Zároveň chcem poprosiť návštevníkov, aby pristupovali k tomuto miestu s rešpektom a zver neplašili.“

Najkrajšie výhľady v Bratislave

Pozorovateľňa zvierat Vydrica nad Peknou cestou je súčasť mestských lesov Bratislavy
Pozorovateľňa zvierat Vydrica nad Peknou cestou je súčasť mestských lesov Bratislavy
najkrajšie výhľady v bratislave
Pozorovateľňa zvierat Vydrica nad Peknou cestou je súčasť mestských lesov Bratislavy

Výhľad z Národnej banky Slovenska z 30.teho poschodia

Pri tomto type musíte mať trochu šťastie, no keď sa podarí, uvidíte výhľad na Bratislavu, ktorý sa nevidí tak často. Národná banka Slovenska, kedysi najvyššia budova na Slovensku, nepravidelne organizuje deň otvorených dverí, počas ktorého sú návštevníkom sprístupnené vybrané poschodia banky. Prehliadka začína na prízemí, kde uvidíte exponáty Múzea mincí a medailí z Kremnice, či príbeh našej meny, od koruny k euru. Veľkou atrakciou je aj zlatá tehlička.

Mne sa páčila výstava na 16.tom poschodí, kde sú pekne ukázané falzifikáty peňazí, ich ochranné prvky a iné spôsoby, ako spoznať falošné peniaze. Prečo sa ale Národná banka Slovenska dostala do tohto zoznamu je jej 30.te poschodie, rokovacia miestnosť. Z nej uvidíte výhľad na Bratislavu, ktorý je výnimočný práve pre to, že ho možno vidieť len jeden deň v roku, počas otvorených dverí. Keď sa ich Národná banka Slovenska rozhodne opäť zorganizovať, nenechajte si to ujsť.

Toto boli najkrajšie výhľady v Bratislave podľa Milana Bez Mapy. Ak ešte nemáte dosť, prečítajte si môj článok s tipmi čo zažiť v Bratislave za tri dni.

S láskou, Milan Bez Mapy

Článok vznikol v spolupráci Nivy centrom.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.