8 tipov čo zažiť v Bratislave za 3 dni a nápady na adrenalínové zážitky

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Čo zažiť v Bratislave za 72 hodín? Keď som dostal pozvanie na trojdňovú blogerskú info cestu po rodnej Bratislave, celkom som nerozumel. Svoje mesto poznám lepšie ako topánky, ktoré mám práve na nohách. Dá sa tu zažiť niečo o čom ešte neviem? Dokáže ma Bratislava prekvapiť aj po 29 rokoch života v hlavnom meste? Samozrejme, že nie, myslel som si. Och, ako som sa len mýlil. Čítajte ďalej a dozviete sa čo zažiť v Bratislave 🙂

8 tipov čo zažiť v Bratislave za 3 dni a tipy na adrenalínové zážitky

8 tipov čo zažiť v Bratislave za 3 dni a tipy na adrenalínové zážitky
8 tipov čo zažiť v Bratislave za 3 dni a tipy na adrenalínové zážitky.

V tomto článku, ktorý vznikol v spolupráci s Visit Bratislava, vám do detailov priblížim neštandardné a adrenalínové zážitky, ktoré môžete zažiť v Bratislave za 72 hodín. Na Bratislavský hrad či halušky v Slovak Pubu pôjdeme nabudce, toto sú dobrodružné zážikty v hlavnom meste Slovenska. Food bloger Čoje aj tak minule v podcaste spomenul, že halušky nie sú národným jedlom hlavného mesta a úplne s ním súhlasím. Pripútajte sa, ideme na to.

Tohto výletu som sa zúčastnil v skupine s bogerkou Jankou Travelhacker, Patris Jarabicovou, videografermi Šimonom Snopkom a Patrikom Paulínym, spolu s YouTuberom Peťom “Expl0tied” Atolfom. Spolu sme zažili Bratislavu za 3 dni, 72 hodín. Ubytovaní sme boli v hoteli Park Inn v centre mesta.

Výhľad na hrad z hotela Park Inn v Bratislave
Výhľad na hrad z hotela Park Inn v Bratislave.

Čo zažiť v Bratislave a tipy na adrenalínové zážitky

 1. Výletná plavba motorovým člnom po Dunaji s návštevou múzea Danubiana a večerou na lodi v centre mesta,
 2. rafting v areáli Divoká voda v Čunove,
 3. prehliadka historického centra Bratislavy a Sadu Janka Kráľa na segwayi,
 4. obed, vyhliadka a SkyWalk na UFO,
 5. escape room s témou komunizmu,
 6. tmavá degustácia vína v úplnej tme,
 7. vyhliadkový let lietadlom nad Bratislavou,
 8. ruské kolo v centre.

Čo zažiť v Bratislave? Výletná plavba motorovým člnom po Dunaji a návšteva galérie Danubiana na začiatok

Vždy, keď som išiel po Starom moste do Sadu Janka Kráľa, pamätám si, ako som videl rôzne člny a ľudí s proseccom v ruke, sediac v nich. Hovorím si, turisti. Dnes som bol jedným z nich a musím zhodnostiť, že previezť sa člnom po Dunaji je zážitok na výbornú. Z motorového člna vidno Bratislavský hrad, všetky mosty, most ktorý je práve vo výstavbe, plus viete si tu spraviť perfektné zábery UFA z uhlu, ktorý ste ešte nevideli.

Tieto motorové člny treba rezervovať vopred a cena závisí od počtu ľudí na palube a typu plavidla. Ak dokážete naplniť čln viacerí, môže vás to vyjsť hoci aj iba na 20 EUR na osobu. My sme sa viezli na palube Hot Chilli Lode.

V rámci plavby vám odporúčam zísť po prúde až dole do Čunova do múzea Danubiana o ktorom som písal pred pár rokmi. Danubianu pokladám za jendo z najlepších múzeí na Slovensku a rád sa tu zastavím vždy, keď majú nejakú novú výstavu. Vedeli ste, že hoci v Dabubiane nájdete najmä obrazy a sochy, nie je to galéria? Vraj sú tu na to celkom alergickyí. Danubiana je múzeum, nie galéria, lebo žiadne vystavené kusy nie sú na predaj. Odporúčam vám špeciálne vyhľadať aj moje obľúbené stále expozície, čo je Pičus a Spermia 🙂

Výlet motorovým člnom po Dunaji
Výlet motorovým člnom po Dunaji a pohľad na Bratislavský hrad.
Výlet motorovým člnom po Dunaji
Západ slnka na Dunaji.
Výlet motorovým člnom po Dunaji
Parkovanie pri Dunajskom pivovare.
Výlet motorovým člnom po Dunaji
Prídchod na večeru.

TIP: Určite vám po ceste domov vyhladne. V Bratislave máme reštauráciu, do ktorej môžete prísť priamo s loďou a odparkovať ju pred podnikom. Volá sa Dunajský pivovar. Povedzte svojmu kapitánovi, že sa tu chcete zastaviť a pozvite ho na večeru. Odporúčam vám však pripraviť sa psychicky na pomalšiu obsluhu, vždy tu majú plno a preto si určite spravte rezerváciu.

 • Hodnotenie zážitku: 10/10. Plný počet bodov dávam za krásne výhľady podporené proseccom a to štýlové ántré do Dunajského pivovaru. Ubral by som bod za pomalú obsluhu, no teraz hodnotím plavbu a nie podnik.
Galéria Danubiana
Galéria Danubiana.
Galéria Danubiana
Galéria Danubiana a Pičus.

Rafting v Areáli divokej vody v Čunove

Na juhu Bratislavy ešte chvíľu ostaneme. Pre husté lužné lesy a jazerá v Rusovciach a v Čunove je toto moja obľúbená lokalita. Prečítajte si moju recenziu nudistickej pláže v Čunove a zastavte sa tu. Kúsok od jazier nájdete aj Areál Divoká voda, kde sa vyblázni každý, kto sem príde. Opäť, ide ozážitok na vode na raftoch, ktorý vam poriadne zvýši tep. Ak chce niekedy v živote chceli vyskúšať aké je to ovládať čln na naozaj divokej vode, zbehnite sem.

My sme so skupinou dali niekoľko kolečiek a našiel som si tu svoje obľúbené pereje, ktoré chcem ešte niekedy vyskúšať. Ak hľadáte inšpirácie na to čo zažiť v Bratislave, zastavte sa v Areáli Divoká voda v Čunove.

Rafting v Areáli divokej vody v Čunove
Rafting v Areáli divokej vody v Čunove.
Rafting v Areáli divokej vody v Čunove
Rafting v Areáli divokej vody v Čunove.

TIP: Zastavte sa v reštaurácii Modrá čajka alebo vo vedľajšom Yacht klube s mega bazénom priamo na Dunaji. V niečom mi to pripomínalo tie bazény na Bondi beach v Sydney.

 • Hodnotenie zážitku: 8/10. Opäť skvelé. Dva body som ubral za to plánované prevrátenie člnu v pereji, ktoré nikto nečakal. Mne sa to mega páčilo, no nie každý je tak zdatný na vode ako ja a mohlo by ho to vystrašiť.

Prehliadka historického centra Bratislavy a Sadu Janka Kráľa na segwayi

Ach, tie kontroverzné segwaye. Buď ich milujete alebo nenávidíte. Ja som na ne nemal názor, no keď som sa vás pýtal na Instagrame čo si o nich myslíte, väčšina ste reagovali negatívne a písali mi príbehy o opitých turistich čo zrážali ľudí. To, našťastie, nebol náš prípad. Po tejto skúsenosti môžem s čistým svedomím povedať, že segwaye sú celkom príjemný spôsob ako spoznať cudzie mesto ak máte málo času a chcete vidieť toho čo najviac za krátky čas.

Našťastie, Bratislava má pomerne slušne upravené povrchy, no tie mašiny sú celkom výkonné a dokázali jazdiť aj po hline na Tyršáku. Ak si nebudete istí, či niekam môžete ísť na segwayi, pamätajte, že podľa pravidiel cestnej premávky je považovaný za to isté, čo bicykel. To znamená, že tam, kam môže ísť bicykel, môže ísť aj segway. Prejdite si centrum cez Starý Most, zíďte do Sadu Janka Kráľa a odtiaľ po moste SNP naspäť do centra.

Takýto výlet vám zaberie približne dve príjemné hodinky s vetrom vo vlasoch. Ak si so sebou zoberiete aj mladé sprievodkyne, povedia vám zaujímavosti o Bratislave, na ktoré narazíte po ceste. Segway sme si požičali od Bratislava Segway.

Prehliadka historického centra Bratislavy a Sadu Janka Kráľa na segwai
Prehliadka historického centra Bratislavy a Sadu Janka Kráľa na segwayi.
Prehliadka historického centra Bratislavy a Sadu Janka Kráľa na segwai
Prehliadka historického centra Bratislavy a Sadu Janka Kráľa na segwayi.

FUN FACT: Vynálezca segwaya sa na ňom omylom zabil, keď s ním padol z útesu. Avšak, môžete byť kľudní, Bratislava útesy nemá.

 • Hodnotenie zážitku: 10/10 Výletu na segwayi po Bratislave dávam deväť bodov z desiatich. Nemám tu čo vytknúť, treba sa len psychicky pripraviť na zlých dôchodcov. Na segwayi jazdite pomaly, opatrne, a samozrejme, za triezva. To sme ale určite nemusím písať.

Prechádzka po UFO Skywalk a návšteva reštaurácie

Vedeli ste, že UFO nemalo vyzerať ako UFO? Keď si mesto Bratislava objednalo nový most, spravili súťaž a dostali niekoľko návrhov. Dizajn UFO bol až štvrtý v poradí, no predsalen sa zrealizoval. Prečo? Lebo prvé tri boli nesmierne drahé. Rád by som ich ale videl, myslíte, že by sa dali niekde tie návrhy dohľadať?

Tu hore som bol niekoľkokrát, no známy skywalk absolvoval prvýkrát v živote. Ak sa nebojíte výšok, tento zážitok je pre vás. Ja som mal kedysi panický strach z výšok a nemohl stáť ani na balkóne, ktorý bol na vyššom poschodí. Potom som ale absolvoval ferraty v Rakúsku a v jednom momente musel skočiť zo skaly na skalu a preskočiť hlbokú priepasť na ktorej dne boli vrcholky stromov.

Keď som zistil, koľko stojí zavolanie helikoptéry, skočil som a prekonal stach z výšok. Prejsť sa okolo UFO na skywalku je celkom príjemná a fotogenická aktivita. Môžete sa aj zavesiť a pohojdať na lane. Z tejto aktivity vám ale určite vyhladne, zastavte sa tu v reštaurácii s prvotriednym výberom jedál. Viac o rezervácii skywalku nájdete tu. Čo zažiť v Bratislave? Skvelý obed alebo večeru s výhľado na panorámu mesta.

Zážitok je aj návšteva reštaurácie.
Zážitok je aj návšteva reštaurácie.
 • Hodnotenie zážitku: 9/10. Bodík som ubral čisto z jedného dôvodu. Ak sa idete do reštaurácie najesť, je vysoko pravdepodobné, že tu bude aj dáka skupinka turistov, ktorí prišli na skywalk. Keďže ide o malý priestor, zabudnite na romantiku pri obede či večeri. Na romantickú večeru či rande by som radšej išiel na dáke zašité miesto v uličkách Starého mesta.


Brainteaselava Escape Room

Nikdy som veľm nebol na Escape roomy a popravde, keď som sa dozvedel, že v rámci programu ideme aj sem, rozmýšľal som, že si spravím vlastný program. Prečo? Nikdy som nebol tímový hráč a s týmto som mal problém aj keď som bol kedysi dávno zamestnaný či v škole na futbale. Práca v kolektíve či skupinové športy? Pre mňa nočná mora. Keď som bol naposledy v Escape roome, len som počkal kým kamoši vylúštia záhadu a pustia ma von, haha.

Ale! Tento Escape room v centre mesta ma naozaj bavil, až som bol zo seba prekvapený. Na výber je z viacerých tematických izieb, vybrali sme si únik z izby príslušníka ŠTB. Celkom zábava. Nebudem vám sem písať viac, aby som nedal dáky spoiler, no zastavte sa.

Odporúčam hlavne ten WOW moment, keď nájdete “TO”. (nenapíšem čo nech vám nepokazím zážitok). V tomto prípade som bol ja, kto “TO” objavil úplnou náhodou a bol som na seba hrdý, že som prvýkrát v živote dáko pozitívne prispel práci v kolektíve a bol užitočný. Ak neviete čo zažiť v Bratislave, skúste si aj našu komunistickú minulosť.

Brainteaselava Escape Room
Brainteaselava Escape Room

Tmavá degustácia vína v tme v centre Bratislavy

Na čo ale som, je degustácia vín. Iba tak rozmýšľam, prečo sú vždy degustácie vín zaradené do každoho press tripu, na ktorom som bol? Bratislavský kraj môže byť právom hrdý na svoje vinice a kvalitné víno. Načo kupovať víno z Austrálie, Južnej Afriky či argentínsky Malbec, keď máme Pezinok a Svätý Jur?

Tmavá degustácia v centre Bratislavy je najlepšia degustácia, akú som kedy zažil, presne kvôli tomu, že sme boli v úplnej tme v pivnici. A keď sa povie tma, myslím takú tú tmu, že nevidíte vôbec nič, ako keď sprievodca v jaskyni vypne svetlo. Popravde, najskôr ma z tejto čírej tmy prepadla menšia úzkosť (súvisí do dáko s psychikou človeka byť v úplnej tme), no pán povedal, že to je normálne. Po pár dúškoch vína však strach opadne, plus mne pomohli slnečné okuliare. Neviem prečo, no keď som ich mal v tej tme na očiach, cítil som sa kľudnejšie.

Ochutnali sme niekoľko vín a museli hádať, či ide o biele, červené alebo ružové víno. Myslíte, že sme všetky trafili podľa chuti? Ani náhodou. Ak sa pýtate, ako nám pán nalieval, jediný mal na hlave okuliare s nočným videním a videl nás pekne zelených. Tmavá degustácia trvá približne hodinku, no mne to prišlo ako desať minút. Ak budete chcieť zažiť degustáciu vína v Bratislave, nájdite si Tmavú degustáciu v centre mesta a spomeňte si na mňa, ako som tam pripitý sedel v úplnej tme so slnečnými okuliarmi na očiach.

 • Hodnotenie zážitku: 11/10. Ako povedal aj sám pán majiteľ, ono to nie je tak o tej degustácii a víne, ale o zážitku a jeho schopnosti zajujať. S týmto sa maximákne stotožňujem aj mimo tejto degustácie.

Vyhliadkový let nad Bratislavou z letiska Dubová

Akože, pardon. Vyhladkový let nad Bratislavou? HELL YES. Myslím, že toto bol absolútny hajlajt celého programu na 72 hodín v Bratislave. Hoci sme neleteli z letiska v Bratislave, čo som si myslel, tieto vyhliadkové rekreačné lety sa robia z letiska v Dubovej. To je asi 45 minút z centra autom a potom naspäť lietadlom.

Celý vyhliadkový let nad Bratislavou trvá približne trištvrte hodinku a pilot vás nechá aj trošku šoférovať. Poproste ho, aby vás nad Bratislavou povozil trochu nižie, nech vidíte všetky detaily architektúry mesta z úplne novej perspektívy. Mňa dojal nízky prelet nad Bratislavským hradom, Devínom, veľmi blízke priblíženie k anténe na Kamzíku či let nad novou finančnou štvrťou mesta, Sky Parkom a okolím.

Toto je zážitok, ktorý pokladám za absolútny strop toho, čo zažiť v Bratislave a ak nestihnete nič z tohto zoznamu, skúste apsoň tento let. Vyhliadkový let nad Bratislavou si rezervujete tu.

Vyhliadkový let nad Bratislavou z letiska Dubová, Janka Travelhacker a Milan Bez Mapy
Vyhliadkový let nad Bratislavou z letiska Dubová, Janka Travelhacker a Milan Bez Mapy
Vyhliadkový let nad Bratislavou z letiska Dubová
Vyhliadkový let nad Bratislavou z letiska Dubová

TIP: Po ceste sa tiež môžete zastaviť na Wine Safari v Svätom Jure a zažiť degustáciu priamo vo vinici, kam prídete v terénnom aute. Ak vám vyhladne, veľmi dobre som sa najedol v reštaurácii Krone.

 • Hodnotenie zážitku: 11/10. Viac sa dať nedalo. Možnosť pilotovať lietadlo nad hlavným mestom, odbočiť kam chcem, poprosiť pilota aby mi ukázal to čo chcem vidieť ja a aj si trošku užiť turbulencie v malom vrtuľáku? Parádička. Tieto malé lietadlá pre troch ľudí a pilota vždy mali veľké čaro.

Ruské kolo v Bratislave

Aký máte názor na nové ruské kolo v centre mesta? Toľko sa o ňom popísalo, že sem nepatrí, že je škaredé a podobne. Ja som si ale zvykol na to, že ľudia prirodzene takto reagujú na nové veci, ktoré nepoznajú. Vraj to dáko súvisí s pudom sebazáchovy z čias, kedy sme ešte žili v jaskyni a vyhýbali sa cudzím veciam, lebo sme nevedeli, či nás môžu zabiť. Ruské kolo v centre Bratislavy je úplne neškodné. Hodnotenie som mu však musel ubrať. Prečítajte si prečo.

 • Hodnotenie zážitku: 6/10. Osobne si myslím, že to ruské kolo je pekné a dobre dopĺňa obraz mesta. Avšak, výhľad je skôr pre deti, ktoré z toho majú zážitok. Ja so z neho dokopy nič nevidel a viac sa mi páčio zvonka.
Ruské kolo v Bratislave
Ruské kolo v Bratislave
Čo zažiť v Bratislave? Aj ruské kolo.
Ruské kolo v Bratislave

Čo zažiť v Bratislave za 72 hodín

Bratislava za 72 hodín? Určite áno. Trošku som bol smutý, že sa tento výlet po troch dňoch skončil a verím, že Visit Bratislava zopakuje o rok ďalší s inými zážitkami. K Bratislave mám veľmi blízky vzťah a je to pre mňa najkrajšie mesto na Slovensku. Na druhóm meste sú Košice.

Inšpirujte sa mojim článkom a príďte do Bratislavy aspoň na tri dni. Vyberte si niektorý z vyššie spomenutých zážitkov a napíšte mi ako sa vám páčili. Teraz už určite viete, čo zažiť v Bratislave =)

S láskou,
Milan Bez Mapy

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.