Netradičný alkohol vo svete a strašidelné drinky, ktoré ľudia pijú

107,392FansLike
189,956FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Netradičný alkohol vo svete? Aj keď nie som dáky mega pič (rozumej, nie je mi zle každú sobotu), netradičný alkohol vždy rád vyskúšam. Či už je to červík v mezcale alebo typická Írska káva s trochou whiskey, prečo nie? Za takúto lahôdku som v Dubline zaplatil presne 17 €. Bol som opitý a z kávy mal aj energiu, haha. Čo ale trošku netradičnejšie drinky vo svete?

Netradičný alkohol vo svete

Čo ale pijú vo svete? Trochu som pogúglil a našiel dosť netradičný alkohol, ktorí pijú vo svete. Určite by som nepovedal nie ani jednému z nich. Možno by som mal trochu problém s tým, čo vymysleli v Číne. Prečítaj si a daj mi názor, haha. Na zdravie!


Vodka so škorpiónom v Anglicku

Prečo majú ľudia neustálu potrebu dávať do alkoholu zvieratá? Aj keď som si najskôr myslel, že vodka so škorpiónom pochádza niekde z Thajska, nie. Anglicko, vážení. Do každej fľaše vodky pridajú päťkrát destilovaného škorpióna, ktorý je pre tieto účely vychovaný na špeciálnej farme v Anglicku. Navyše, škorpióna môžeš po vypití fľaše zjesť úplne celého. Každopádne, ak by som vypil fľašu vodky, zjesť škorpióna by bolo to najmenej, čo by som bol ochotný urobiť, haha. Vodka zo škorpióna je mierne sladká a toto zviera jej pridáva trochu „drevenú“ príchuť.

TIP: Po anglicky sa na zdravie povie „Cheers!“

ako chutí škorpión
Šokrpióna som už ochutnal v Thajsku, no bez vodky.

Slaninová vodka v Seattli

To by nebola správna Amerika, ak by nedali všade slaninu, že? Mám taký pocit, že k vodke ide naozaj všetko. Firma v Seattli vyrobila vodku s príchuťou slaniny. Podľa mňa to nemusí byť zlé. Napríklad v Mexiku som ochutnal slané pivo, či pivo s príchuťou salsa omáčky. Prvotné prekvapenie (predsa len, som zo Slovenska viem, čo je dobré pivo) vystriedala zaujímavá, no nie zlá chuť. Slaninová vodka ma aj kreatívny názov „BAKON“. Na svojej stránke firma píše toto:

Vyrobiť slaninovú vodku nám trvalo celkom dlho. Chceli sme vytvoriť príchuť rovnakú dobre prepečenej a chrumkavej slaniny s korením.

TIP: Po španielsky sa na zdravie povie „Salud!“

Hadie víno vo Vietname

Vytvoriť hadie víno nie je jednoduchá záležitosť. V Juhovýchodnej Ázii je had pokladaný za zviera, ktoré ľuďom prináša vitalitu a zdravie. Prečo ho teda nedať do vína, ktoré má tiež rovnakú povesť? Hovorí sa, že jeden pohár hadieho vína vylieči impotenciu a vypadávanie vlasov. Do ryžového vína vložia niekoľko živých a jedovatých hadov, ktoré vo víne kvasia zhruba tri mesiace. Hadí jed v alkohole zmizne a dodá vínu žltkastú farbu.

hadie víno
Hadie víno, autor: GlobalQuiz, Jacek Karczmarczyk, CC BY 3.0, Wikimedia Commons, https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

V Hanoi sa nachádza takzvaná „Snake Area“, čo je obľúbená časť mesta, kde môžeš ochutnať hadie víno a ostatné produkty z hadov. Nepovedal by som nie. Vo Vietname hadov jedia, ako my kurence. Hadia krv, hadie mäso a hadie víno. Asi im to chutí, haha.

TIP: Po vietnamsky sa na zdravie povie „Vo!“

Víno z mladých myší v Číne

To „najlepšie“ som si nechal na koniec. Príprava myšieho vína trvá až jeden rok, kedy sa nechajá rodinka čerstvo narodených myší utopiť vo víne a kvasiť 365 dní. Číňania toto víno pokladajú za „zdravotný tonik“, ktorý lieči astmu, problémy s pečeňou a kožné problémy. Keď som to videl, pripomenulo mi to tie typické fľaše s formaldehydom, kde sú zakonzervované zvieratá. Ak budeš chcieť ochutnať netradičný alkohol vo svete, zavolaj ma, myšie víno si dám s tebou.

TIP: Po čínsky sa na zdravie povie „干杯!“ 😀

myšie víno
Myšie víno v Číne, autor: Yun Huang You, Flickr. CC BY 2.0, bez zmien, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
netradičný alkohol
netradičný alkohol

9 COMMENTS

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.