Neziderská karta, ako ju získať zadarmo a vyťažiť zľavy na maximum

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Neziderská karta je špeciálna zľavová karta vydávaný rakúskym Burgenlandom na podporu a rozvoj turizmu. Čo to pre teba znamená? Okrem bezplatných služieb máš na karte veľa zliav, pre ktoré sa naozaj oplatí stráviť v Burgenlande minimálne jednu noc. 

Neziderská karta ponúka zľavy v celom Burgenlande

V tomto článku zhrniem výhody Neziderskej karty, ako ju získať zadarmo a ako z nej vyťažiť maximum vo forme zliav, aktivít a vstupov zadarmo.

Maják v Podersdorfe
Maják v Podersdorfe.

Pred tým, než začneš uvažovať o tom, že si zaobstaráš Neziderskú kartu (Neusiedler See Card), prečítaj si môj článok kam na Neusiedler See. Zhrnul som doňho veľa tipov, ako si výlet do Burgenlandu užiť čo najviac, zažiť rôzne aktivity, ochutnávku vína či výlet na safari v národnom parku Neusielder See-Seewinel (kde máš vďaka Neziderskej karte voľný vstup).

Ako získať Neziderskú kartu? Stačí sa v období od 17.marca do 28.októbra ubytovať minimálne na jednu noc v niektorom z partnerských hotelov v Burgenlande. Týchto hotelov je do projektu zapojených vyše 750. Ak sa tu ubytuješ, kartu automaticky dostaneš zadarmo. Avšak, o jej registráciu musíš požiadať na recepcii hotela. Zoznam všetkých partnerských hotelov nájdeš tu. Len pre príklad, v mojom obľúbenom Podersdorfe nájdeš rovno dva partnerské hotely, ktoré ti kartu dajú – Gästehaus Steiner a Haus Mariella – Gästezimmer.

Kam na Neusiedler see
Safari v národnom parku Neusielder See – Seewinkel.

Ako získať Neziderskú kartu a jej zľavy

 1. V partnerskom hoteli na recepcii, kde si ubytovaný vyplň prihlášku, z ktorej si odlož modrý lístok.
 2. Ten si nechaj a odovzdaj ho v jednom z výdajných miest Neziderskej karty. Sú v takmer každom meste okolo jazera. Na prihláške môže byť uvedený každý jeden ubytovaný hosť, čiže ak ste rodina, každý z vás dostane zadarmo svoju vlastnú Neziderskú kartu. Neplatí to pre deti do troch rokov.
 3. Stačí si ju prevziať a vzadu podpísať. Od tohto momentu je Neziderská karta platná na celú dĺžku tvojho pobytu.
Neziderská karta
Neziderská karta.

Ako dlho platí Neziderská karta? Počas celej doby tvojho pobytu v partnerskom hoteli, vždy iba v sezóne.

Kde môžem využiť Neziderskú kartu? Možností je naozaj veľa. Od spomínaného voľného vstupu do národného parku Neusiedler See-Seewinkel, cez starý rímsky kameňolom St.Margarethen, nájdeš zľavy aj v mestách Rust, Eisenstadt, Šoporni v Maďarsku a Bratislave.

 • Zadarmo vstup k jazeru a na kúpaliská okolo Neziderského jazera, keďže sú všetky (aj pláže) spoplatnené,
 • v celom regióne máš s Neziderskou kartou zadarmo verejnú dopravu a aj populárny Diskobus,
 • dvakrát denne 50% zľavu na kompy, ktoré premávajú po Neusiedler See,
 • zľavy v outlete v Pandorfe,
 • prehliadka miest Eisenstadt, Rust, Kapuvár,
 • polovičná cena na spiatočný vlak spoločnosti ÖBB EURegio Spezial Bratislava,
 • zadarmo vstup do múzeí a vybraných pamiatok, akými je napríklad zámok Haltburn,
 • v kúpeľoch St.Martins Therme vstup na tri hodiny zadarmo v období od 27.10.2018-28.2.2019, počas sezóny 20% zľava (obe neplatí pre sauny).
 • … a mnoho ďalšieho.
Safari v národnom parku Seewinke
Safari v národnom parku Seewinkel.
Kam na Neusiedler see
Ochutnávka vína.

Výhody Neusiedlerskej karty sú teda celkom zaujímavé. Určite odporúčam vyskúšať vstup do St.Martins Therme, ktorý máš zadarmo mimo sezóny – chodí sem víkendovať veľa Rakušákov a je to len na skok do národného parku Neusiedler See – Seewinkel.

5 COMMENTS

 1. Dobrý den, na kartu se vyznačuje datum pobytu? Jde mi o to, že v hotelu, který vydává tyto karty, budu pouze dvě noci, ale jinak budu celkem u Neziderského jezera 6 dní – v jiném ubytování, který partnerem pro kartu není. Znamená to tedy, že jakmile opustím hotel, který mi kartu zprostředkoval, že již další 4 dny nemůžu kartu využít?

 2. Ahoj, karta platí len počas pobytu v partnerskom hotely počas sezóny? Ako teda mouem využiť kartu mimosezony v spominanych kupeloch?

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.