Social Media Influence To Travel Planning

Social Media Influence To Travel Planning
Ohodnoť článok

This questionnaire is a part of a Masters study from a University of Central Lancashire student researching the influence of social media on tourists aged 18-37 travel planning behaviors. It would be highly appreciated if you could complete this voluntary questionnaire, which should take approximately 5-10 minutes to complete. It is hoped that your participation will help benefit future experiences online for consumers and investigate the cultural difference of online behavior when searching for information.

The information collected in this study is completely confidential and secure, only being used for the purpose of this study of which you have the right to withdraw at any time. Personal details such as name and address are not required, and if you have any queries about the survey please contact me directly at: APMakinson@uclan.ac.uk

Please, complete the survey here.

Thank you in advance for your support.

Milan Bardun & Adam Makinson

Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s podobnými šialencami. Pridaj sa ku mne na cestách a zahoď svoj strach z nepoznaného.

Pridaj komentár