Vyskúšal som: 360 stupňová kamera Motorola Moto Mods 360 (recenzia)

TIP: Hlasujte za svojho obľúbeného influencera v aknete Social Awards. Milan Bez Mapy je v kategórii Cestovanie. Každý hlasujúci je zaradený do súťaže o DOVOLENKU V MEXIKU, Zanzibare a na Cypre. Hlasovať je potrebné v každej kategórii, aby bolo platné. Ďakujem, Milan :))

360 stupňová kamera bola pre mňa vždy jednou veľkou záhadou. Vždy som videl, ako tieto fotky dávali na Facebook kamoši, robili 360 stupňové videá, ľudia to lajkovali a točili sa na fotke kolom dookola, až sa im z toho krútila hlava. Nedávno sa mi od LenovoOnline.sk dostala do rúk 360 stupňová kamera, Motorola Moto Mods 360, tak som sa rozhodol napísať recenziu a pridať dáke pekné fotky, nech vidíš, ako fotí. 

360 stupňová kamera Motorola Moto Mods 360 (recenzia)

360 stupňová kamera Motorola Moto Mods 360
Motorola Moto Mods 360 v akcii.

Kamera Motorola Modo Mods 360 je vlastne doplnok k smartfónom Motorola Moto rady Z. Spolu s týmto doplnkom som teda testovanie dostal aj telefón Motorola Moto Z2 Play, ktorý je okrem iného dual SIM. Prečítaj si, aké má pre mňa výhody Dual SIM telefón, keď cestujem.

Myslím si, že 360 stupňové fotky sú budúcnosťou mobilných kamier, keďže ľudí baví byť stále viac interaktívny. Tak, ako každoročne rastie počer pozretých videí na internete, tak bude rásť aj počet 360 stupňových fotografií a videí. Keď som publikoval svoje prvé 360 stupňové video z Kolumbie na Facebook Cestujeme bez mapy, čitateľ mi napísal:

“Konečne môžem robiť kotrmelce v Kolumbijskej lanovke!”

Motorola Moto Mods 360 fotky

Pozri si, aké fotky som spravil v Kolumbii. Daj si ich na celú obrazovku a posúvaj prstom alebo myšou.

[vrview img=”https://bezmapy.com/wp-content/uploads/2017/11/360mot1.jpg” ]

Na vrchu kopca El Peňo v Guatapé. Pozri si tie jazerá dole.

[vrview img=”https://bezmapy.com/wp-content/uploads/2017/11/360-fotka.jpg” ]

Námestie v mestečku Zipaquíra pôsobí mega kolumbijsky.

[vrview img=”https://bezmapy.com/wp-content/uploads/2017/11/360-fotoka2.jpg” ]

V uliciach časti La Candelaría v Bogote.

Technické parametre Motorola Moto Mods 360

  • videá natáča v 4K kvalite
  • nahraný zvuk je 3D
  • výstup videa je vo formáte MPEG4 a výstup fotografie v JPG
  • mód má dva fotosenzory, každý s rozlíšením 13Mpx a uzávierkou 1/30 s
  • ISO až 3200
  • kameru zakrýva gumený obal, ktorý zabraňuje jej poškriabaniu
  • nemusí sa nabíjať, keďže je napájaný mobilom
360 stupňová kamera Motorola Moto Mods 360
Modul drží pevne vďaka magnetu.

Používanie telefónu spolu s Motorola Moto Mods 360 je úplne rovnaké, ako bez modulu. Telefón je iba o trochu hrubší. Keď idem vyfotiť samostatnú fotografiu, môžem zmeniť nastavenia ISO, vyváženie bielej a rýchlosť uzávierky. Tiež ma prekvapila výdrž batérie, ktorá je aj napriek veľkosti a kvalite displeja pozoruhodná. Telefón mi pri bežnom použití vydržal nabitý viac ako dva dni.


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

TIP: Hlasujte za svojho obľúbeného influencera v aknete Social Awards. Milan Bez Mapy je v kategórii Cestovanie. Každý hlasujúci je zaradený do súťaže o DOVOLENKU V MEXIKU, Zanzibare a na Cypre. Hlasovať je potrebné v každej kategórii, aby bolo platné. Ďakujem, Milan :))

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.