Otestoval som Dual SIM telefón. Tu sú 3 tipy, ako mi uľahčil cestovanie

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

Ešte nemáš dual SIM telefón a cestuješ po svete? Nuž, do ruky sa mi dostal na testovanie Lenovo Moto G5 PLUS, tak som sa s ním trochu pohral na Novom Zélande. Totižto, počas cestovania mám dve simky – jednu svoju slovenskú, kvôli potvrdzujúcim esemeskám z banky a druhú ChatSim, s ktorou môžem chatovať z celého sveta za jednorazový ročný poplatok. V praxi to vždy vyzeralo tak, že som mal vždy v kufri dva mobily. 

Dual SIM telefón Lenovo Moto G5 PLUS (test)


TIP: Vieš o tom, že ak si kúpiš v LenovoOnline.sk vybraný dual SIM telefón, dostaneš svetovú simkartu ChatSim zadarmo? Prečítaj si moju recenziu na ChatSim.


Tri dôvody, prečo mi Dual SIM telefón ušetril vrásky počas cestovania

Nemusím stále prehadzovať SIM karty, alebo nosiť dva mobily.

Prehadzovanie simiek je horor. Jednak neustále hľadám ten špendlík, aby som simku z mobilu vôbec vytiahol a po druhé, micro simky sú tak malé, že sa bojím, aby som ich nezlomil. Telefón, ktorý som testoval, Lenovo Moto G5 PLUS, zvláda obe naraz. Na Novom Zélande som teda nemusel cestovať s dvoma mobilmi na dve simky.

TIP: Prečítaj si 29 zaujímavostí o Novom Zélande, ktoré som netušil.

Namiesto dvoch mám so sebou iba jeden telefón.

Keď som minulú zimu cestoval po Austrálii, Havaji, Filipínach a Fiji, nosil som so sebou dva telefóny. Jeden na simku zo Slovenska, kvôli potvrdzovacím esemeskám z banky (zvyčajne starú šunku, ktorej baterka vydrží týždeň), a druhý v ktorom som mal ChatSim, aby som ostal v kontakte.

Lenovo Moto G5 PLUS, ktorý som testoval na Novom Zélande, však zvládne obe. Navyše, páči sa mi, že si môžem zvoliť, ktorú kartu chcem na čo používať. Slovenskú mám na esemesky a volania, ChatSim na dáta. Nestane sa teda napríklad to, čo sa mi stalo na Ukrajine. Omylom som zapol dáta na zlej simke a za nahranie jednej fotky na Facebook zaplatil 50 €.

Technické informácie o Lenovo Moto G5 PLUS

  • ide o Dual SIM telefón
  • displej má 5.2 palca s rozlíšením 1920×1080
  • 3GB RAM + 32GB ROM
  • zadná kamera má 12Mpix, predná 5Mpix
  • batéria má 3000mAh
Dual SIM telefón
Zvolím si, ktorá karta je na čo.

V konečnom dôsledku šetrím na poplatkoch operátorovi.

Keďže mám okrem bežnej simky aj Chat Sim, šetrím na roamingových poplatkoch. Viem, že v rámci Euróskej únie už roaming existuje len vo veľmi obmedzenej podobe, stále sú tu krajiny, kde platí. Keď som cestoval po Srbsku, ktoré nie je v Euróspkej únii, využíval som iba ChatSim a písal si s rodinou cez Facebook a WhatsApp zadarmo.

Dual SIM telefón
So simkou ChatSim si píšem z celého sveta zadarmo.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Pozri sa do môjho obchodu.

Cestovaniu zdar!

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

19 KOMENTÁRE

  1. Ja som si teraz kupovala dansku sim-ku a az ked som horkotazko otvorila mobil a dala ju tam, tak som som si uvedomila ze si ju musim zasa vymenit za slovensku, aby som sa vobec dostala do internetbankingu a mohla si tam vsade prepisat cislo na nove pocas tohto som stratila vsetky nervy a vsetky spendliky co som mala doma (apple problems)

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.