Návod ako na letisko do Budapešti v 2021 a tip na Slovak Lines autobus

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ako na letisko do Budapešti? Otázku ako sa dostať na letisko do Budapešti rieši nespočetne veľa Slovákov. Predsa len, z Budapešti sú vždy letenky najlacnejšie. Žiaľ, donedávna neexistovalo žiadne priame spojenie autobusom z Bratislavy na letisko v Budapešti ku všetkým odletom v daný deň, no od roku 2021 sa to, chvalabohu, zmenilo. Čítajte ďalej.

Ako na letisko do Budapešti autobusom priamo z Bratislavy

Návod ako na letisko do Budapešti a tip na Slovak Lines autobus
Návod ako na letisko do Budapešti a tip na Slovak Lines autobus

Autobusy Slovak Lines z Bratislavy na letisko do Budapešti

Ako som spomenul vyššie, od roku 2020 sa dá (konečne) dopraviť na letisko v Budapešti priamo, autobusom spoločnosti Slovak Lines. Prvé autobusy na letisko Budapešť z Bratislavy odchádzajú tak, aby ste stihli ranné lety a nemuseli prespať v Budapešti, či nocovať na letisku. Aktuálne sú v harmonograme tri autobusy denne, kedy prvý odchádza z Bratislavy o 1 v noci a príchod na letisko Budapešť má o 4:10 ráno. Lístky si rezervujte cez tento odkaz, autobus na letisko do Budapešti.

Bez problémov tak stihnete lety, ktoré z Budapešti odlietajú už od 6:00 ráno (zvyčajne sú to tie, ktoré neskôr naväzujú na lety do USA). Ak predsalen potrebujete v Budapešti ubytovanie, tu vám prikladám 20 € kupón na Airbnb.

Časy odchodov a príchodov autobusu Slovak Lines na letisko v Budapešti

Časy odchodov autobusu Slovak Lines na letisko Budapešť
Časy odchodov autobusu Slovak Lines na letisko Budapešť.

Ako na letisko do Budapešti vlakom a následne MHD a metrom

V prípade, že idete inak ako z Bratislavy autobusom, alebo sa na letisko v Budapešti potrebujete dostať iným spôspom a nie priamo z Bratislavy, čítajte ďalej. Na letisko Budapešť pravidelne chodia autobusy mestskej hromadnej dopravy z centra mesta, na ktoré sa môžete jednoducho napojiť pomocou metra. Ako? Tu je návod a video:

Ako na letisko v Budapešti autobusom

Do Budapešti prídete zo Slovenska najčastejšie vlakom, na stanicu „Keleti“ alebo autobusom na stanicu „Népliget/Kelenfold“. Vždy je dôležité si vopred zistiť, kam v Budapešti prídete, pokial nejdete autobusm z Bratislavy priamo na letisko. Tu je stručný návod ako sa dostať na letisko zo spomínaných staníc.

Príchod vlakom v Bratislavy alebo Košíc, na hlavnú stanicu Keleti

 1. Po vystúpení z vlaku opustím železničnú stanicu a zídem do metro stanice. Kúpim si dva jednosmerné lístky (EN-single journey ticket, HU-vonaljegy). Pri pracovníčke v okienku sa dá platiť kartou, v automatoch už tiež. Jeden lístok stojí 350 HUF (1,12 EUR)
 2. Pri vstupe do metra si označím prvý lístok a nastúpim na zelenú linku M3 v smere „Kőbánya–Kispest“kde sa odveziem až na konečnú zástavku (Kőbánya–Kispest). Stále cestujem na prvý cestovný lístok, lebo som systém metra neopustil.
 3. Vystúpim z vlaku metra a sledujem informačné tabule s ikonou lietadla, ktoré ma dovedú až na autobusovú stanicu, odkiaľ ide modrý, nízkopodlažný autobus 200E. Zastávok je tu viac, no na tabuli si prečítate, z ktorej tento autobus odchádza. (obvykle tam býva najviac ľudí). Časy odchodov autobusu 200 E priamo na letisko nájdeš tu: Autobus na letisko Budapešť 200 E.
 4. Nastúpim, označím si druhý cestovný lístok a odveziem sa až na konečnú zástavku – letisko. Cesta trvá cca 20 minút.

Mapa metra v Budapešti

ako na letisko do Budapešti

Príchod vlakom v Bratislavy alebo Košíc, na autobusovú stanicu Népliget

 1. Vystúpim z autobusu a prejdem do podzemia stanice.
 2. Kúpim si dva jednosmerné lístky (EN-single journey ticket, HU-vonaljegy). Jeden lístok stojí 350 HUF (1,12 EUR).
 3. Nastúpim na modrú linku M3 v smere „Kőbánya–Kispest“ kde sa odveziem štyri zástavky až na konečnú – Kőbánya–Kispest.
 4. Vystúpim z vlaku metra a sledujem informačné tabule s ikonou lietadla, ktoré ma dovedú až na autobusovú stanicu, odkiaľ ide autobus 200E. Zástavok je viac, no na tabuli si prečítaj, z ktorej tento autobus odchádza. (obvykle tam býva najviac ľudí).
 5. Nastúpim, označím si druhý cestovný lístok a odveziem sa až na konečnú zástavku – letisko. Cesta trvá cca 20 minút. Časy odchodov nájdeš tu.

Príchod autobusom na stanicu Kelenfold (zastávka Regiojet)

 1. Vystúpim z autobusu a prejdem do metra. Kúpim si v automate dva jednosmerné lístky (EN-single journey ticket, HU-vonaljegy). Jeden lístok stojí 350 HUF (1,12 EUR). Dá sa platiť kartou.
 2. Nastúpim na zelenú linku M4 v smere „Bosynák tér“ kde sa odveziem šesť zastávok až na  Kálvin tér. Tu prestúpim na modrú M3, smer Kőbánya–Kispest. Tu vystúpim, lebo je to konečná zastávka.
 3. Sledujem informačné tabule s ikonou lietadla, ktoré ma dovedú až na autobusovú stanicu, odkiaľ ide autobus 200E. Zástavok je viac, no na tabuli si prečítaj, z ktorej tento autobus odchádza. (obvykle tam býva najviac ľudí).
 4. Nastúpim, označím si druhý cestovný lístok a odveziem sa až na konečnú zástavku – letisko. Cesta trvá cca 20 minút. Časy odchodov nájdete kliknutím na link.

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť Uložiť Uložiť

74 COMMENTS

 1. Po príchode z Bratislavy na stanicu Budapest-Nyugati Pu je najľahšie (pri aktuálnej prestavbe modrej linky metra M3) ísť zo stanice vlakom na stanicu Ferihegy, ktorá je už len kúsok od letiska a odtiaľ ide autobus 200E na letisko. Je to momentálne najkratšia a najšikovnejšia možnosť (vlaky chodia každých pár minút).

 2. dakujem za super spracovany navod, chvilu som maturovala a potom som si spomenula na tvoj blog a hned je den krajsi :))) Toto mi vazne usetrilo kopu casu

 3. Stanice Kobanya Kispest az Nepliget su uzatvorene, takze z 200E treba prestupit az na konecnej Nagyvarad ter na metro M3 a odtial uz kto kam potrebuje. Najlepsie vsak z letiska zobrat 100E a ist rovno do centra, bus stoji z letiska az na Kalvin ter, Astoria, Deak ter.

  • K tomuto by som len doplnil, že trasa metra M3 je v rekonštrukcii a niektoré zastávky nefungujú, ale namiesto metra M3 z konečnej Nagyvarad ter jazdí autobus M3 z vedľajšej ulice. Takže keď vystúpite z autobusu 200E treba prejsť peši na vedľajšiu ulicu, na chodníku je to značené smer Ujpest. A autobusom M3 až na vlakovú stanicu Nyugaty. Tento postup sme použili v auguste 2019. Autobusy M3 chodia každých 5 minut ako metro. Všetkým rýchle cestovanie v maďarskej metropole. Ešte jedna vec kto cestuje rychlíkom zo slovenska oplatí sa kúpiť obojsmerný lístok, je lacnejší ako jednosmerný:-)

 4. Mohli by st emi prosím poradiť ako sa čo najlahšie dostasneme zo stanice Budapest Nyugati do Keleti. Ide s nami aj človek s horšou mobilitou, takže aby bolo čo najmenej chodenia a schodov . Dakujem 🙂

 5. Ahoj, chcem sa spýtať, či je možné použiť tzv. transfer ticket za 530 forintov pri ceste metrom z Népligétu na konečnú metra a následne tento istý lístok použiť aj na autobus 200E? Alebo musím kúpiť dva jednosmerné? Ďakujem za odpoveď.

 6. Dík za super návod, akurát by som doplnil že niektoré vlakové spoje stále chodia na zastávku Keleti pályaudvar a nie na Nyugati. Vtedy treba v metre prestúpiť na zastávke Kálvin tér kde sa križuje modrá M3 a zelená M4. Ale v rámci metra stačí jeden lístok.

 7. 7.3.2018 potvrdzujem, ze vsetko funguje ako v opise. M3 bolo slabsie oznacene ale clovek to najde. Srdecna vdaka za navod 🙂

 8. Ahojte, co stoji trasa taxi z letiska Budapest na autobusovu stanicu Nepliget v Budapesti a ci je to tam bezpecne aj v neskorsich hodinach, cestujem sama, dakujem.

 9. Ake mam moznosti, ak sa potrebujem dostat z letiska po 01:00am na stanicu Kobanya? Pozerala som rozpis nocnej dopravy, ale taxik sa mi zda ako lepsia moznost. Kolko asi moze stat tato trasa?

 10. Ináč, mapa automatov a miest, kde sa dajú kúpiť lístky je tu: http://bkk.hu/pontkereso/
  Síce je dostupná len v maďarčine, ale myslím si, že každý pochopí že automat sa povie automata, ktoré sú označené fialovým piktogramom s lístkom 🙂 Modrozelené piktogramy sú stánky/pošty, oranžovou sú zakreslené okienka a fialové piktogramy s kruhmi sú informačné centrá, kde sú dostupné mapky a letáky a vedia vám aj poradiť.

 11. Teraz sa už veľa vecí zmenilo, na zastávkach sú teraz automaty, ktoré berú aj karty a bankovky (pri kúpe jednoduchého, lacného lístka je ale limit, že akou veľkou bankovkou sa dá platiť), a okienka sú už skoro všade uzatvorené. Menu v automatoch je aj v slovenčine. Plus ešte jedna pripomienka, mapa metra je mapa plánovaného systému, zelená linka nejde až tak ďaleko, ako je zakreslené na mape, a linka M5 neexistuje. Navrhujem použiť túto oficiálnu mapu: http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/metro.pdf

 12. Ahojte, chcela by som sa spytat, ci je stihnutelne prist vlakom do Budapesti o cca 8:40 (ak nebude meskat) a odlet 11:35? Citala som ze cesta MHD moze trvat rozne…. dakujem

 13. Ahojte, o dva mesiace sa chystam cestovat do Budapesti, tuto trasu z letiska na vlakovu stanicu Keleti pu absolvujem prvy krat, pokial nemam platobnu kartu je mozna kupa listkov v eurach?dakujem za odpoved.

  • …z letiska stoji taxik 6500 Forintov na stanicu Keleti pu…..ale majte radsej dopredu vymenene forinty lebo na letisku je horši kurz…inak plati ze okolo 20 eur stoji taxik Keleti letisko jedna cesta…..da sa zjednat chodim casto tak

 14. Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať či je aktuálne, že sa da na vlakovej stanici Budapest Keleti pályaudvar kúpiť lístok na metro kartou?

  Ďakujem pekne

 15. Dobry den, chcela by som Vas poprosit o informaciu o cenach taxikov z Keleti Pu na letisko a spat. konkretne, ci je taxi zo stanice drahsi ako taxi trochu mimo stanice a taktiez ci neviete nahodou, ako je to, ak mame dve male deti a potrebujeme ich dat do taxika s autosedackami (ci maju Madarski taxikari povinnost mat autosedacky al.ci vobec niektorti maju..) Dakujem

  • Ahoj, myslim si ze cena sa velmi lisit nebude no mozes to skusit. Na letisko su taxiky vzdy drahsie a cena sa pohybuje okolo 20 EUR. Ohľadne autosedačiek, myslím, že nemajú.

 16. Zdravim, chcela by som Vas poprosit o informaciu ohladom taxi z Budapest vlakovej stanice Keleti pu na letisko, resp. ceny taxikov (ci je to mimo vlakovej stanice lacnejsie alebo ani nie) plus, ak by Ste teda nahodou vedeli, ako je to s detskymi autosedackami v tych taxikoch, mame dve deti (2 a 3 roky)…
  Dakujem

  • Ahoj, taxíkmi nechodím skoro vôbec no myslím, že sa cena pohybuje okolo 20 EUR. Čo sa týka detských sedačiek, skôr nie ako áno. Jedine že by si oslovila taxikára nech zavolá takého, čo má.

 17. Ahojte,
  prosím, viete mi niekto poradiť, ako sa dá z Bratislavy stihnúť lietadlo z Budapešti, ktoré odlieta o 06.05 ráno? Nemám odvoz autom. Asi ma neminie čakanie od polnoci niekde na letisku.
  Vopred ďakujem a želám pekný deň.

  • Dobry den. V tomto pritade odporucam zobrat posledny autobus vecerny do Budapesti, alebo vlak a ostat na letisku celu noc. Neoplati sa ani brat hotel, nakoko check-in bude otvoreny oz od 4tej rana. Na letisku v Budapesti som stravil niekolko noci, je to jedno z tych lepsich letisk 🙂

 18. Dobrý deň,
  chcem sa opýtať ako dlho trvá cesta z hlavnej stanice (Budapest Keleti pályaudvar ) na letisko keď pôjdem metrom a autobusom podľa tohto návodu. Ďakujem

 19. Prosim vas, vedel by mi niekto pomoct? Prichod na hlavnu stanicu keleti pu mam asi o 14,35 a potrebujem sa dostat na letisko co najskor pretoze 16,45 mi odlieta lietadlo, ako je to s taxikmi, bol by nejaky v dobrej cene a stihla by som to za polhodinu? poradte mi niekto, dakujem

  • Ahoj Erika, je to dosť tesné ale mala by si to stihnúť (samozrejme za predpokladu, že nebude vlak meškať). Cesta z stanice na letisko trvá 20-40 minút, v závislosti na premávke.

 20. Niekde som sa dočítal,že osoby nad 65 rokov môžu jazdiť v MHD V Budapešti bezplatne.Viete mi povedať či je to pravda a ak áno, tak či potrebujú nejaký doklad, alebo stačí pas, alebo OP? Dušan

 21. toto su najlepsie napisane instrukcie, co sa tyka orientacii ako ist na letisko. ja sa to pokusim absolvovat, ale potrebujem to presne naopak cestu z letiska na vlakovu stanicu.

  • Ja som si vygeneroval na stranke Budapestianskej MHD taketo PDFka a tie som mal so sebou v telefone. Asi 2 mesiace dozadu som tuto cestu absolvoval znova, takze su stale aktualne:

   Kobanya Kispet (sem pride bus z letiska) -> Kalvin Ter: http://goo.gl/3O1gId (odkazy na moj dropbox)
   Kalvin Ter -> Keleti Palyaudvar: http://goo.gl/Swk9RK

   Vlastne cestovne poriadky si mozes vygenerovat tu, ale na prvy pohlad je to vcelku neprehladne http://www.bkk.hu/en/timetables/

   Nezabudni si na letisku kupit „transfer ticket“ (530HUF) a ten si oznacit najskor v autobuse a potom pred vstupom do stanice Kobanya Kispet (hned jak vylezes po schodoch hore, tak tam budu stat skarede tetky a vedla nich je na to masina). Je mozne ze dostanes obojstrany listok, alebo 2 zvlast. Zazil som uz oba.

  • Ahoj Nikola, lístok je zatiaľ možné zaplatiť len vo Forintoch. Na kobanya kispest je bankomat a na Keleti vlakovej stanici môžeš platiť kartou v okienku. Spoznas to podľa dlhej rady pred okienkom.

  • Alebo si mozes kupit listok kartou rovno na letisku. Hned ako vojdes do priletovej haly, tak napravo je stanok s informaciami a predavaju tam aj listky. Prestupny je momentlane 530 HUF

 22. Prosim Vas cize ako to je? Ta zmena od marca. Ked mam prichod na Budapest Keleti pu (vlakova stanica) tak pojdem na metro na linku M4 a uz nemusim prestupovat a vystupim na zastavke Kobanya Kispest a odtial uz idem na autobusovu stanicu. Cize nie je potrebne prestupovat na linku M3? Ako dlho vlastne trva tato cesta? Z vlakovej stanice az na letisko?
  Dakujem velmi pekne!!

  • M4 nejde na Kobanya kispest. Musíš prestúpiť na Kalvin ter. Cesta z vlakovej stanice na letisko trvá tak hodinku a pol. Občas aj dve, záleží akí ste šikovní. Preto by ste do Budapešti mali prísť minimálne štyri hodiny pred odletom.

 23. 1.4. akurat idem absolvovat cestu na letisko. Zistil som, ze koncom marca otvaraju novu linku metra M4 (zelena), takze sa da ist z hlavnej vlakovej stanice aj o kusok rychlejsie na Kalvin Ter (smer Kelenfoldi Palyaudvar) a potom uz normalne pokracovat na Kobanya Kispest.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.