Návod: Ako vytvoriť faktúru pre Google za službu AdSense?

113,067FansLike
200,384FollowersFollow
111,530FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ako vytvoriť faktúru pre Google? Ste živnostník alebo firma a rozhodli ste sa na svoj web umiestniť reklamu Google AdSense? V tom prípade ste správne. Aj keď to znie absurdne, kvôli daňovému úradu musíte po každom pripísaní peňazí na váš účet vystaviť spoločnosti Google faktúru, ktorú im nikdy nepošlete. Potrebovať ju budete iba v prípade daňovej kontroly. Ako však správne túto faktúru vystaviť aby mala zo zákona všetky špecifiká? Zbytočným pokutám sa chce vyhnúť každý a aj pri vystavovaní faktúry do zahraničia tu sú isté pravidlá, ktoré musíme všetci dodržať.

Ako vytvoriť faktúru pre Google za službu AdSense?

google-faktura

Ako zarábať cez Google Adsense? Musíte sa registrovať na daňovom úrade podľa paragrafu 7a o DPH. Následne sa musíte registrovať na portáli finančnej správy pomocou svojho eID (elektronický občiansky preukaz) a (ak ešte nemáte) podpísať s daňovým úradom dohodu o elektronickom doručovaní v dvoch kópiách. Prečo? Budete musieť totiž elektronicky podávať každý kvartál (alebo raz ročne, podľa dohody) súhrnný výkaz DPH.

Ak ste splnili všetko vyššie spomenuté, môžete umiestniť na svoje weby prvú reklamu. Po čase dosiahnete sumu, ktorá vám bude pripísaná na účet. Čo však potom? V prvom rade musíte poznať fakturačné údaje Google Ireland (faktúru budete vystavovať do Írska):

Google Ireland Ltd.
Gordon House, Barrow Street
Dublin 4, Ireland, IČO: 368047
IČ DPH: IE6388047V

Po každom pripísaní peňazí na váš účet musíte spoločnosti Google vystaviť faktúru, ktorá musí obsahovať vaše IČO, IČ DPH, klauzulu o tom, že ste zaregistrovaný podľa paragrafu 7a a že daň odvádza spoločnosť Google. Faktúra musí obsahovať aj IČO a IČ DPH spoločnosti Google, aj keď im ju nikdy nepošlete.

VZOR FAKTÚRY PRE GOOGLE

Po každom kvartáli, vždy najneskôr ku 25.dňu nasledujúceho mesiaca musíte cez aplikáciu eDane poslať súhrnný výkaz, v ktorom budú všetky vaše prijímy z členských štátov. Ak posielate výkaz za prvý kvartál (január až marec) musíte výkaz podať najneskôr 25.apríla.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.