Ako ZJESŤ ŠKORPIÓNA v Thajsku

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Cestovanie nemusí znamenať len ležanie na lehátku a popíjanie obľúbeného mojita. Nemusí znamenať robenie milióna fotografií pamiatok, ktoré boli už tisíc krát odfotené pred nami. Cestovať znamená jesť. Ochutnávanie miestnych špecialít a kuchyne je súčasťou objavovania cudzích kultúr a tu v Thajsku, ochutnávka rôznej hávedi a chrobákov je skrátka vec, ktorú nemôžete vynechať aj napriek tomu, že chrobáky niesu thajským národným jedlom.

KDE V THAJSKU JESŤ CHROBÁKY

Rozhodne na Khao San road. Khao San road je naj párty miesto v Bangkoku, kde je všetko dovolené. Toto je miesto, kde môžete ostať hore celú noc, piť lacné pivo, dať si masáž či sa len tak zabaviť s kamarítmi. Khao San road je však aj najznámejším miestom v Bangkoku, kde si môžete pochutnať na nožičkách rôznych kobyliek a škorpiónov. Nachádza sa tu pani s vozíkom na kolieskach, na ktorom predáva rôzne pochúťky. Nájdete tu škorpióny, pavúky, tarantuly, lúčne koníky či šváby. Všetko tu je a čaká na vaše hladné ústa. Môžete si dať čokoľvek na čo máte chuť, všetky chrobáky sú mŕtve a hlboko vyprážané a ochutené sójovou omáčkou. Bangkok je pravé miesto na výnimočnú ochutnávku škorpiónov a tarantulí. Viete ako zjesť škorpióna? 😉

insects Khao San roadširoký výber chrobákov na Khao San road

AKO CHUTÍ ŠKORPIÓN

Prekvapivo, dobre! Ochutnal som jedného no aj pred tým som musel vypiť pár pív, keďže jesť niečo čo má viac ako štyri nohy nieje mojim koníčkom. Cena za škorpióna je okolo 70 bathov (2 EUR) no môžete zjednať aj za 50 za kus. Škorpión, ktorého som jedol bol chutný a trochu presolený. Myslím, že bez sójovej omáčky, ktorou ho pani poliala by taký chutný nebol. V skutočnosti bol chrumkavý a úplne suchý – takže sa nemusíte obávať striekajúcich čriev medzi vašimi zubami 😀 Nájdete tu široký výber hávedi z ktorej si môžete vybrať a ja si tu dám najbližšie švába – no na to budem musieť vypiť oveľa viac pív, než som potreboval pred ochutnávkou škorpióna, haha. Tento chutil ako čips.

JE NEBEZPEČNÉ JESŤ ŠKORPIÓNA?

Nuž, nič nieje 100% bezpečné, no škorpióny na Khao San road sú zbavenú všetkého jedu. Všetky škorpióny sú jedovaté, čiže ak sa vás bude snažiť pracovníčka s chrobákmi presvedčiť, že tieto nie, klame. Všetok jed škorpióna je uložený v tzv. „telsone“, čo je koniec chvosta s ostrým žihadlom. Ako ste si mohli všimnúť na fotografii či videu, telson bol odstránený. Keď na vás škorpión zaútočí, jed sa do vášho tela dostane pomocou žihadla, ktoré je umiestnené na konci telsonu a aj toto žihadlo je zo všetkých škorpiónoch na Khao San road odstránené. Vždy je nebezpečné jesť jedovaté zvieratá a chrobáky a ak nechcete predčasne ukončiť svoju dovolenku, radšej si dajte švába či koníka 😀

eating scorpion bangkokchrumkavý škorpión s nožičkami je vždy dobrý nápad

eating scorpion thailanddali by ste si aj vy?

Milan Bardun – pretože cesta je cieľ

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.