Toto sú 4 cestovateľské aplikácie, ktoré používam, keď sa mi chce spať

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Cestovateľské aplikácie: Každý cestovateľ (ako aj ja) má zopár kritérií, podľa ktorých vyberá miesto svojho výletu. U mňa to je najmä kombinácia ubytovania a akciových leteniek. K tomu ubytku, prinášam ti prehľad aplikácií, ktoré používam a vďaka ktorým si vždy nájdem ubytovanie podľa mojich aktuálnych požiadaviek (rozumej finančnej situácie). Cestovanie po svete sa stáva vďaka širokým možnostiam nie len mojou každodennou záležitosťou, ale už aj tvojou. Kukni si zoznam appiek, ktoré používam ja – nie je v tom žiadna veda a o všetkých si už určite počul.

Cestovateľské aplikácie, ktoré používam aj ja

Jediný problém, ktorý riešim na cestách je mobilný internet. Či už si kupujem lokálnu simku alebo používam karty s dátovým balíčkom do zahraničia (hlavne v EÚ), kde to proste neriešim a míňam svoje slovenské dáta. Na internete som jednoducho závislý, z-á-v-i-s-l-ý. Nie pre to, že by som mal potrebu čekovať fejsbúk od rána do večera, no živí má práca na internete. Zostať v spojení je pre mňa kľúčové, či už som v džungli na Fiji alebo na vrchu Burj Khalifa v Dubaji. K tým dátam, je okolo toho celá veda na zvlášť článok. Avšak, ain’t nobody got time for that. Toto sú moje cestovateľské aplikácie:


Môj tip pre teba: Čekni mobilný internet, ktorý ponúka Štvorka. Majú aj špeciálne zvýhodnené balíčky na internet v zahraničí, keď nevieš nájsť WiFI.


Booking je asi najznámejšia appka, ktorá ma aj odmeňuje

Snáď najznámejšia cestovateľská aplikácia, ktorá sa vzťahuje na ubytovanie v rôznych kútoch sveta je Booking. Výber bývania funguje na princípe filtrov v ktorých uvedieš základné infošky – termín cesty či počet osôb. Tiež spresňuje ďalšie požiadavky, ako je typ ubytovania (počet hviezdičiek pri hoteloch alebo aj hostely bez ďalšej klasifikácie – proste dostaneš za čo zaplatíš), strava, vybavenie či maximálna cena, ktorú si ochotný zaplatiť za jednu noc. Ideálne zadarminko. Booking patrí medzi moje top cestovateľské aplikácie.

Samozrejmosťou sú referencie iných cestovateľov a tiež tzv. smart ponuky – cenovo zvýhodnené možnosti počas vybraných dní. Neskúsených ľudí poteší bezplatný sprievodca vybranej destinácie, ktorú portál ponúka po rezervácii zdarma. Avšak, len na vybrané mestá, no je ich mrte. Na všetko však potrebuješ internet v mobile. Ako som spomenul vyššie, mobilný operátor 4ka má aktuálne výhodné ponuky.

Airbnb je tak super, že ho niektoré mestá zakázali

Hoci každá zo spomenutých platforiem ponúka ubytovanie, všetky sa v niečom zásadnom líšia. Kým Booking vygeneruje zoznam hotelov a hostelov vo vybranej krajine, Airbnb spočíva v sprostredkovaní príbytkov hostiteľmi – osobami ako si ty či ja (čiže žiadna recepcia ani nič podobné). Títo ľudia ponúkajú vlastné priestory, čím si finančne prilepšia a zároveň niekomu pomôžu ušetriť peniaze pri cestovaní. Dá sa na tom aj pekne zarobiť.

Uvedená suma sa vzťahuje na jednu noc, preto si treba dôkladne pozrieť detaily ubytovania. Tie ďalej obsahujú informácie ako usporiadanie izby, možnosť parkovania na pozemku či ubytovanie domácich zvierat. Ja mám rád také ubytko, ktoré mi dá napríklad týždennú zľavu (to je, že som tam týždeň, tak mám zľavu, lol).

cestovateľské aplikácie
Môj airbnb byt v Ríme
airbnb-v-rime
Ranný pohľad na Rím z môjho bytu

Ja však za Airbnb málo kedy platím a spávam s nimi zadarminko. Prečítaj si článok, ako zarobiť na Airbnb špeciálne kredity, vďaka ktorým môžeš bývať vo svete zadarmo aj ty. Je to proste jedna veľká pyramída…haha.

[socialpoll id=“2407033″]

Couchsurfing, alebo vyspi sa u niekoho v obývačke a tvár sa, že ste najlepší kamoškovia

Z angličtiny gaučové surfovanie je bezplatné prespávanie u hostiteľov po celom svete. Najdôležitejšou informáciou pri couchsurfingu je to, že podmienky ubytovania môžu byť celkom skromné, no aj naopak – môžeš sa vyspať zadarmo na luxusnej adrese v Beverly Hills, ako moja kamka. Už aj z názvu vyplýva, že neraz ide o gauče či pohovky. Tí kreatívnejší ponúkajú zdielanú posteľ, ku ktorej patrí neodmysliteľne aj víno a otázka „si single“?

Základom pre rezerváciu nocľahu je poslať originálnu a kreatívnu žiadosť konkrétnemu hostiteľovi. Toho si vyberieš podľa referencií ostatných kaučsurferov alebo aj podľa toho, či dobre vyzerá (riadok vyššie, víno atď.). Najlepšou voľbou sú verifikovaní hostitelia, ktorí si nechali preveriť adresu, bankové konto aj telefónne číslo. Samozrejme, proces verifikácie je spoplatnený, tá však zabezpečuje dôveryhodnosť.

couchsurfing
Duane bol super hosť v Honolulu na Havaji

Ďalšou výhodou siete je sociálny kontakt medzi cestovateľmi. Hostitelia neraz sprevádzajú návštevníkov vo svojom rodnom meste, zoznamujú ich s domácou kultúrou a zabezpečujú im program. Proste kamoš na dva dni.

TripAdvisor ti poradí najlepšie

Poradca na cestách, ako z anglického názvy vyplýva, ponúka celé spektrum služieb – dostupnosť leteniek, referencie reštaurácií či možné aktivity vo vybranej krajine. Medzi nimi nájdeš aj vyhľadávanie hotelov či hostelov na základe zvolených atribútov. Okrem zadávania lokality môžeš využiť aj tzv. cenoskop, pomocou ktorého nájdeš cenovo najdostupnejšie bývanie v preferovanej oblasti. Aplikácia ponúka všetky typy ubytovaní, od najluxusnejších hotelov až po najlacnejšie ubytovne, určené pre lowcostovo orientovaných turistov. Ak si fanúšikom niektorej siete hotelov, aj tento fakt môžeš uviesť do jedného z filtrov.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013“ title=“" title="

2 COMMENTS

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.