Čo vidieť v Amsterdame: Mesto pod vodu, kde ťa zrámujú cyklisti

113,067FansLike
200,384FollowersFollow
111,530FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Čo vidieť v Amsterdame? Amsterdam prezývajú aj ako ďalšie Benátky, lenže hlavné mesto Holandska má svoje osobité čaro, ktoré nemôžete s nikým iným porovnávať. Ak mu chcete dať nejakú prezývku, viac by sa mu hodilo Mesto múzeí a galérií, pretože ich tu nájdete viac ako sto a nielen tak hocijakých – nájdete tu napríklad Van Goghovo múzeum či Múzeum Anny Frankovej. Čo okrem múzeí a galérií by ste nemali vynechať v tomto meste plnom uvoľnenej atmosféry?

Čo vidieť v Amsterdame

Čo vidieť v Amsterdame: Najvychytenejšie amsterdamské miesta

Holandsko je známe ako krajina tulipánov, a keď sa dostanete na známy kvetinový trh Bloemenmarkt, pochopíte prečo. Tisíce kvetov a medzi nimi dominujú práve tulipány, tento trh je jedno z najkrajších miest v Amsterdame. Síce by ste tu darčeky pre mužov hľadali ťažšie, no na takom trhu Albert Cuyp by ste našli povestné holandské syry a iné pochúťky.

Ďalším typickým amsterdamským miestom je trojrozmerný nápis I Am Sterdam, nájdete ho ulici Hobbemastraat 19 pred Národným múzeom. Najlepšie, čo môžete urobiť je, keď si požičiate bicykle a budete šliapať do pedálov. Vychutnajte si atmosféru ako miestny. Čo vidieť v Amsterdame? Na bicykli všetko 🙂

Red Light District a coffee shopy

Kto by nepoznal povestnú amsterdamskú štvrť Red Light District, miesto plné nerestí, ktoré sa večer zahalí do farby červených neónov. Narazíte tu na nevestince, múzeá sexu, ale aj nejeden odvážny sexshop. V holandčine sa táto štvrť volá Rossebuurt, alebo aj Ružová a stačí dvihnúť oči vyššie ako na výklady, kde ženy predvádzajú peep show, a vidíte krásnu architektúru.

Niet sa čomu čudovať, Red Light District patrí medzi najstaršie časti Amsterdamu. Takže aj milovníci architektúry si tu prídu na svoje. Bola by škoda, keby ste nenavštívili aj jeden z povestných coffeshopov, kde si môžete dať špeciálne koláčiky – či už bezlepkové, zo špaldovej múky, raw alebo aj marihuanové. Ich atmosféra je jedinečná, nájdite si však taký, ktorý nie je v centre turistického diania. Čo vidieť v Amsterdame? Pekné ženy. Miestami mi Amsterdam pripomínal Juhoafrickú republiku, keďže Holanďania túto krajinu kolonizovali. 

Čo vidieť v Amsterdame

Čo vidieť v Amsterdame

Čo navštíviť v Amsterdame?

Určite si vyberte aspoň jedno múzeum, z tých stoviek možností si príde na svoje aj ten, kto históriu neobľubuje. Pre milovníkov umenia je ako stvorené Rijksmuseum, ktorá vám ukáže najväčší holandských velikánov a ich ťahy štetcom na plátne. Pre milovníkov piva je ideálna návšteva pivovaru Heineken, v ktorom si pozriete proces výroby piva, ale aj bohatú históriu tejto značky.

A ak chcete zažiť niečo vzrušujúcejšie ako múzeá, kúpte si lístky na Ajax Amsterdam a pozrite si v akcii jeden z najslávnejších európskych klubov, za ktorý hrávali také mená ako Frank Rijkaard, Johan Cruyff či Marco Van Basten. Amsterdam vás dostane svojou jedinečnou atmosférou a pochopíte, že porovnávať ho s Benátkami je hlúposť.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.