Čo vidieť v Berlíne: Zoznam toho naj plus nápady navyše

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Čo vidieť v Berlíne? Prečítaj si tento článok a na Berlín budeš pripravený. Ja som tu strávil jeden celý víkend a ubytovaný som bol priamo v centre. Aj keď bolo škaredé počasie, nakoľko bol november, spiatočná letenka za 7 € mi náladu zlepšila. Letenky z Bratislavy do Berlína stoja málo a Ryanair touto linkou otvoril Slovákom dvere (alebo okno?) do metropoly Nemecka. Spísal som teda zoznam toho, čo vidieť v Berlíne a pridal svoje extra tipy a odporúčania. Poďme na to. Čo vidieť v Berlíne?

Čo vidieť v Berlíne 


V tomto článku sa dočítaš:

  • základné informácie o Berlíne
  • ako z letiska v Berlíne do centra mesta
  • čo vidieť v Berlíne a ako sa pohybovať po meste
  • dám ti aj tipy na ubytko, kde som býval ja

čo vidieť v berlíne
Bežný život Berlínčana.

Praktické informácie o Berlíne

Doprava z letiska Schönefeld do centra Berlína je mega jednoduchá. Najviac ti odporúčam dopravu vlakom. Z letiska bež s davom na vlakovú stanicu (je cca sedem minúť peši mimo terminálu) a odvez sa na zastávku Ostkreuz. Tu prestúpiš podľa toho, kam ideš. Do centra na Alexanderplatz ide viacero spojov. Lístok si kúpiš priamo na stanici na v automate.

Doprava po Berlíne je jednoduchá, ja som najviac využíval metro. Mal som kúpenú dennú metro kartu, s ktorou som sa neobmedzene vozil po všetkých pamiatkách, ktoré som chcel navštíviť. Ak chceš čeknúť všetky pamiatky, ktoré som spomenul, určite si ju kúp aj ty, aby si ušetril.

Ubytovanie v Berlíne nestojí veľa. Nájdeš tu ubytko od lacných hostelov až po drahé hotely. Ja som býval priamo na Alexanderplatz v hoteli Park Inn Berlin.


Čo vidieť v Berlíne (tie najznámejšie pamiatky)

  • Brandenburgská brána

Ide o jeden z najznámejších pamätníkov v Berlíne. Išlo o colnú bránu v opevnení Berlína. Pôvodne pod ňou mohol prechádzať iba nemecký cisár. Počas existencie berlínskeho múru bola brána v hraničnom pásme a nebola verejnosti sprístupnená. Dnes ide o známu pamiatku, ktorú nesmieš v Berlíne vynechať. Dostaneš sa sem metrom na zastávke Parsier platz. Býva tu často veľa ľudí a mnoho zhromaždení.

čo vidieť v berlíne
Bezpečnosť nadovšetko. Viac policajtov som inde v Berlíne nevidel.

Berlínsky múr (East Side Gallery)

Ide o medzinárodný pamätník slobody v Berlíne. Ak sa pýtaš samého seba, čo vidieť v Berlíne, sem zavítaj hneď ako to bude možné. Galéria pozostáva z vyše 105 malieb od rôznych autorov, ktoré vyjadrujú rôzne pocity a politické situácie. Jednoznačne najznámejšia maľba je „Bozk smrti“, ktorá zobrazuje lídra Sovietskeho zväzu Brežneva ako dáva vášnivú pusu prezidentovi Východného Nemecka. Obrázok je nakreslený z predlohy skutočnej fotografie. K tejto maľbe si budeš musieť však vystáť radu. Zastávka metra: Warschauer Strasse alebo Berlin Ostbahnhof.

čo vidieť v berlíne
Na múre sú naozaj rôzne maľby.
čo vidieť v berlíne
Známy bozk smrti. Som si vystál rad.

Berlínksy múr, to čo z neho ostalo a pomník

Skutočný Berlínsky múr sa stále nachádza v Berlíne, avšak budeš sklamaný. Ide naozaj o obyčajný múr, na ktorý narazíš kdekoľvek v Berlíne. Ak by si nevedel, že ide o historický a známy múr, ktorý rozdeľoval Berlín, ani by si si ho nevšimol. Proste, očúrané od mačiek a popísané grafitmi. Tam, kde pôvodne išiel a už nie je sa však nachádza vkusný pomník pripomínajúci históriu Nemecka. Kľudne sa tu zastav, je to metro s názvom Voltastrasse.

čo vidieť v berlíne
Pozostatok Berlínskeho múru a pomník, ktorý je postavený na jeho mieste.

Reichstag, budova parlamentu, ktorú Hitler podpálil

Ide o sídlo parlamentu v Nemecku. Budova je to naozaj fenomenálna a spočiatku slúžila ako sídlo Ríšskeho snemu od roku 1894. Mesiac po tom, ako sa stal Adolf Hitler kancelárom bola budova podpálená. Metro zastávka: Berlin Hauptbahnhof. Okrem budovy ma tu zaujala aj architektúra okolitých budov. Keď už tu si, nechoď preč a čítaj ďalej. Kúsok od budovy parlamentu sa nachádza aj známy židovský pomník.

čo vidieť v berlíne
Budova parlamentu Nemecka.
čo vidieť v berlíne
Architektúra mesta je rôznorodá.

Židovský pomník 

Židovský pomník sa nachádza len pár metrov od budovy parlamentu, čiže ti radím spojiť dva do jedného. Ide o pomník obetiam holokaustu a bol postavený na pamiatku židom zabitým v Európe. Pomník bol otvorený 12.mája.2015 a ty ho môžeš navštíviť. Ide o jednu z naj ikonickejších pamiatok v Berlíne.

čo vidieť v berlíne
Pomník zavraždeným židom v Európe

Televízna veža je symbol Berlína

Televízna veža je symbolom mesta Berlín a nachádza sa priamo na Alexanderplatz. Televízna veža v Berlíne bola dokončená v roku 1969 a meria 368 metrov. Hore sa nachádza reštaurácia, ktorá sa točí dokola a vo vnútri sú dva výťahy, ktoré ťa odvezú hore za štyridsať sekúnd. Zastávka metra je Alexanderplatz.

čo vidieť v berlíne
Televízna veža v Berlíne.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou 🙂
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.