Všetko, čo vidieť v Honolulu na Havaji, keď tam už konečne si

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Čo vidieť v Honolulu na Havaji? Poteším ťa, Honolulu nie je až také nudné mesto ako ostatné mestá vo svete. Na Honolulu sa mi páči to, že ide relatívne o kompaktné mesto s dobrou mestskou hromadnou dopravou. Pohyb po meste je teda veľmi jednoduchý. Ja som tu bol dva krát a videl všetko, čo ma zaujímalo. Moc na múzeá nie som, no ostatné ma celkom bavilo. Spísal som ti tu zoznam vecí, ktoré som videl v Honolulu ja a dám ti aj dáke tipy, keď už si teda tu. Havaj si zamiluješ.

Čo vidieť v Honolulu?

TIP: Dobrodružnú dovolenku na Havaji ti zorganizuje cestovná kancelária Soda. Využi špeciálny zľavový kód „BEZ MAPY“ a dostaneš aj dobrodružnú cenu :)

čo vidieť v Honolulu na Havaji
Okúpať sa vo vodopáde? Check.

PRAKTICKÉ OKIENKO PRE ODO MŇA PRE TEBA


Letenky do Honolulu sú drahé. Ak vychytáš akcie, si pán. Najčastejšie ľudia kupujú akciové letenky do Los Angeles a kúpia si samostatnú letenku na Havaj z Elej. Spiatočná z LA sa pohybuje okolo 300 € a cez Vianoce okolo 550 €. Let trvá skoro 5 hodín. Kukni moju záujmovú skupinu na Facebooku Error féry Bez Mapy, kde zdieľam pravidelne šialene lacné letenky. Možno tam bude aj Havaj :) Ako dlho ostať v Honolulu? Maximálne tri dni aj s cestou.

Doprava po Honolulu je super jednoduchá. Máš tu autobusy, Uber a taxíky. Posledné dve možnosti sú drahé, no autobusy tu chodia super jednoducho a je ich veľa. Jedna cesta, nezávisle na tom ako dlho ideš stojí 2 USD a platíš vodičovi. Zober si však sveter, je tam mega klíma a maj presne. Nevydávajú.

Bankomaty v Honolulu sú všade a fungujú bez probémov. Nevyberaj z bankomatov v 7eleven. Majú mega drahé poplatky.

Nočný život v Honolulu je ako nočný život všade inde. Kopec barov je najmä na Waikiki bič a potom kade tade v meste. Tie na Waikiki majú však super atmošku a často môžeš vidieť na pláži tancovať ženy hula-hula tanečky.

Nákupy v Honolulu môžeš skúsiť, no nie sú ničim výnimočné. Čekni Kalakuana Ave na Waikiki alebo Ala moana shopping center.


Čo vidieť v Honolulu? Určite stihni tieto veci

Waikiki beach, najznámejšia svetová pláž

Stojí za kuk, no vôbec nie je tak úžasná. Ak vieš surfovať, prídeš si tu na svoje. Mne sa na Waikiki beach páčilo hneď niekoľko vecí a všetky som zhrnul v článku Jeden deň na Waikiki neach. Mne sa Waikiki páčila, no nemám dôvod sa tam vrátiť. Ak stále nevieš, čo vidieť v Honolulu, čekuj ďalej.

Pláž Waikiki
Pláž Waikiki

Diamond Head Park je hneď pod Waikiki a má mrte výhľad

Toto ma potešilo. Mám rád lacné a dostupné veci. Dá sa sem prejsť peši priamo z Waikiki a vstup stojí jeden dolár. Ide o bývalú sopku, teraz to je sopečný kráter. Čo je super? Si to vyšľap úplne hore po rebríku a uvidíš nádherný výhľad na celé Honolulu. Všetko to, čo vidieť v Honolulu má na svojich itinerároch aj cestovná kancelária Soda.

čo vidieť v Honolulu na Havaji
Diamond Head Park – takto vyzerá kráter sopky, keď sa sopka nudí a nechce sa jej chrliť lávu dosť dlho
čo vidieť v Honolulu na Havaji
Pohľad na Honolulu z vrchu sopky v Diamond Head Park

Manoa falls dáš len s autom, no zomreš 

Ja som sem išiel s autom a vzal ma sem môj Couchsurfing hosť. No a najskôr sme sa drali džungľou, blatom, bambusovým pralesom a nakoniec sme asi po hodinovom treku po havajskej džungli došli k vodopádom Manoa. Parádička, nebol tam skoro nikto, tak som si odškrtol ďalšiu vec zo svojou zoznamu vecí pred smrťou – okúpať sa vo vodopáde na Havaji. Čo vidieť v Honolulu? Tieto vodopády jednoznačne.

čo vidieť v Honolulu na Havaji
Kúpať sa vo vodopáde na Havaji bol môj sen. Splnené v Manoa falls.
čo vidieť v Honolulu na Havaji
Aj keď bol horúci december, voda vola ľadová!

Múzeum Pearl Harbor som nenavštívil lebo múzeá sú nuda, ale ak stoja za návštevu, daj tipy do komentárov.

PS: Haiku stairs alebo schody do neba sú vysoko populárnou atrakciou hneď za Honolulu. Avšak, ide o súkromný pozemok a schody sú zatvorené. Dá sa tam dostať, no ja som to neriešil. Čo vidieť v Honolulu? Skús aj Haiku.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou :)
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.