Danubiana výstava mi ukázala cecky a predstavila Pičusa

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Milujem galérie a navštevujem ich pomerne často, najmä keď cestujem. Očarili ma galérie v New Yorku, Londýne či Kodani a taktiež Danubiana výstava v Bratislave. S hrôzou som ale zistil, že tie Slovenské akosi vynechávam. Danubiana výstava mi teda prišla ako super nápad na strávenie voľného dňa v Bratislave. Aktuálna výstava sa mi veľmi páčila a celý zážitok zaklincovala štýlová kaviareň a veľké cecky.

Danubiana výstava je poučná a vulgárna zároveň


V tomto článku sa dočítaš:

  • Ako sa dostať do Danubiany pomocou mhd alebo loďou,
  • koľko stojí vstupné v Danubiana,
  • aké sú otváracie hodiny,
  • čo sa mi v galérii Danubiana páčilo a čo nie.

Danubiana výstava
Občas chcem len sedieť a pozerať na obrazy.

Ako sa dostať do Danubiany pomocou MHD? Autobus č. 90 ide od Nového SND priamo ku galérii. Autobus č.91 ide z pod Nového Mosta do Čunova.

Ako sa dostať do Danubiany loďou z Bratislavy? Loď odchádza počas víkendov a štátnych sviatkov z prístavu na Fajnorovom nábreží o 13:30. Z Danubiany sa vracia naspäť do Bratislavy o 16:30.

Otváracie hodiny v Danubiana: Utorok až nedeľa od 10:00 do 18:00, pondelky zatvorené.

Cena vstupného:  Danubiana výstava stojí 10 € dospelí a 5 € študent. Najskôr sa mi to zdalo celkom dosť, no rozsiahlosť výstavy ma presvedčila, že cena vstupného je úplne na mieste.

Danubiana výstava
Milujem kreatívne nápady a v tejto mozaike som videl všetky dokopy.
Danubiana výstava
Občas sa musím pozrieť poriadne z blízka a to hlavne na ťahy štetcom.
Danubiana výstava
Každý je iný.

Galéria stojí pri vodnom diele, takže má super atmošku. Zo všetkých strán ju obklopuje voda a cítil som sa tu ako na mori. Sú tu stále inštalácie a výstavy, no niektoré diela sa tu pravidelne menia. Našťastie nejde o také to moderné umenie, aké som videl v New Yorku, teda biele plátno s absolútne ničím. Sú tu skutočne pekné obrazy a sochy. Pobavili ma aj názvy diel ako na príklad Pičus od Viktora Freša, či spoločná fotka dvojníkov Majkla Džeksona, Marilyn a Stalina. Danubiana výstava ma aj rozosmiala.

Na prízemí som našiel štýlovo zariadenú kaviareň, s výhľadom na vodu a čajky. Majú super orechový koláč – proste paráda, hra klavíra, výhľad na Dunaj a rýchle sacharidy. Jediné, čo mi vadilo bolo, že sa v kaviarni nedalo platiť karou.

[socialpoll id=“2438254″]

Danubiana výstava
„Napni biceps“ – „To už je!!!!!!!!“
Danubiana výstava
Je tu toho naozaj veľmi veľa.
Danubiana výstava
Niektoré diela som však nepochopil.
Danubiana výstava
S týmto môžem len súhlasiť :)

Na záver som sa prešiel aj po vonku a po streche galérie, kde sú stále umelecké inštalácie. Majú kovových moriakov a sochu spermie so zrkadlom (pozerať sa na spermiu a vidieť seba samého je čudné). Prišiel som na to, že nemusím cestovať lietadlom na koniec sveta a prestupovať v Ugande, aby si mal super cestovateľský zážitok. Niektoré zážitky mám priamo pod nosom v Bratislave .

TIP: Pozri si, päť psycho obrazov, ktoré ma vydesili v Dánskej národnej galérii.

Občas mám zvláštne asociácie. Ideme ďalej.
Danubiana výstava
Návštevu naozaj odporúčam.

Môj nápad navyše: Zober niekoho a dajte si obed v Čunove a prejdite sa peši do Danubiany. Naozaj môžem odporúčiť reštauráciu Attila Čunovská Csárda – je to jedna z najlepších v Bratislave a dá sa tam platiť kartou :)

restauracia carda cunovo
Samé mäso, to môžem!

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol tento článok? Poďakuj sa mi kávou :)
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

10 comments

  1. nechali sme sa inspirovat, navstivili sme Danubianu a boli sme velmi milo prekvapeni, ake to je uzasne miesto, pre mna asi najkrajsie miesto v BA (po starom meste). V ramci vyletu sme zasli do restauracie SLUK v Rusovciach – odporucam :)

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.