Návod: Grand Canyon autom z Las Vegas priamo cez púšť


TIP: Po 9 rokoch blogovania vydávam debutovú knihu INFLUENCER, ktorá však nie je návodom ako cestovať lacno, no osobným pohľadom na zákulisie "dokonalého" života jedného influencera, Milana Bez Mapy.Kniha Influencer, Milan Bez MapyJe to otvorená spoveď bez filtra o tom, kto stojí za značkou Milan Bez Mapy, jedného z najčítanejších cestovateľských blogov na Slovensku. Prečítajte si ju a sledujte ma na Instagrame @milan_bezmapy.


Ak ste v Las Vegas a chystáte sa na výlet do národného parku Grand Canyon, musíte si uvedomiť niektoré dôležité veci. Návšteva Grand Canyonu je jedna z TOP atrakcií spomedzi návštevníkov Las Vegas, no viete kam presne ísť aby ste mali čo najlepší výhľad na tento prírodný monument?

Grand Canyon autom z Las Vegas

Je niekoľko možností ako sa sem dostať – lietadlom, vlakom (do mesta Flagstaff, AZ), autobusom alebo autom. Ak chcete ísť lietadlom, nájdite si letenky na GCN letisko, no priame spojenia z Vegas chýbajú, ibaže letíte charterom alebo súkromným lietadlom. Avšak, najlepší spôsob dopravy je prenajať si auto a odviezť sa sem po vlastných kolesách. Pre mňa bola táto cesta zrejme oveľa vzrušujúcejšia než samotný Grand Canyon – prestavte si to, len  vy, auto, púšť a pálivé slnko po dobu 5 hodín. Taktiež sme zvažovali rezervovať si cestu cez agentúru a ísť tam autobusom ako zájazd, no nakoniec sme boli radi, že sme tak neurobili – tento výlet by sme si tak neužili. Grand Canyon autom z Las Vegas povinne pre každého.

NAVIGÁCIA K SEVERNÉMU ZRAZU:

Cesta k severnému zrazu trvá okolo 5 hodín neustálej jazdy a uvidíte mnoho nádherných prírodných scenérií. Počas cesty prejdete troma štátmi – Nevada, Utah a Arizona. Uistite sa, že máte dostatok benzínu, vody a jedla – cesta je celkom únavná z dôvodu neúnosného tepla a čiastočne monotónnej trasy – v podstate idete stále rovno po dobu piatich hodín a pozeráte sa na piesok, kamene a opustené domy popri ceste. Grand Canyon autom z Las Vegas je relatívne ľahko dostupný.

Directions from Las Vegas to Grand Canyonkliknite na mapu pre detailný pohľad

1.NÁJSŤ SPRÁVNY VÝJAZD – Na začiatok sa musíte dostať z mesta. Vylezte na cestu č.15 NORTH smerom na Salt Lake City, táto cesta sa volá „Las Vegas Freeway“ a je zadarmo. Nemusíte za ňu platiť a pre to môže byť občas až príliš plná áut, keďže táto cesta spája Los Angeles, CA a Salt Lake City, UT. Diaľnice v USA sú však perfektné, hneď po tých Nemeckých asi najlepšie aké som videl – čisté, rýchle a nové.

 2. NATANKUJTE PLNÚ – Akonáhle ste za mestom, odporúčam vám zastaviť na najbližšej pumpe. Zhruba po 1-2 hodinách v smere jazdy natrafíte na čerpaciu stanicu Moapa Paiute Travel Plaza, kde by ste sa mali zastaviť a natankovať, nakoľko najbližšu pumpu nestretnete najbližšie 2 hodiny. My sme si tu dali raňajky a nakúpili veľa vody (čo bolo najlepšie rozhodnutie!) a vydali sa naprieč púšťou smerom na Grand Canyon. Taktiež sa tu nachádza obchod so suvenírmi, mapami, magnetkami a mnoho vecami, ktoré vám budú pripomínať miesto, kde ste si ich kúpili. Mali sme menší problém s autom (nevedeli sme, čo máme natankovať) tak sme sa opýtali miestneho, ktorý nám ochotne poradil. Vyzeral ako tí typickí muži z westernoviek – mal džíny, bradu a klobúk :D

Gas Station Nevada

Moapa Paiute Travel Plaza – čerpacia stanica uprostred púšte

3. SPRÁVNE ODBOČTE – Po niekoľkých hodinách sa budete nachádzať v mestečku St George v Utahu, kde musíte odbočiť na cestu č.9 smerom na mesto Hurricane. Akonáhle budete v Hurricane, čo je kúsok, hneď za Hurricane community center odbočte doprava – tu sme odbočili zle a stratili sme sa, odbočka je celkom nenápadná. Tu buďte pozorní a správne odbočte na cestu č.59

mestečko Hurricane, Utah – miesto, ktoré ani Google zrejme nenájde

nádherné prírodné scenérie popri ceste

4. 20 $ VSTUPNÉ – po rýchlom opustení mesta Hurricane pôjdete opäť rovno a dlho. Po cca 1 hodine jazdy po ceste bez žiadnych odbočiek, na ktorej budete pravdepodobne sami natrafíte na mesto Fredonia, už v štáte Arizona, kde odbočíte doprava na cestu č.89A. Po ďalšej dlhej ceste odbočíte na odbočku Grand Canyon, ktorú nemôžete minúť – bude vás upozorňovať viac informačných tabulí. Tu musíte zaplatiť $ 20 za vstup do národného parku (len kartou) a tým dostanete povolenie zotrvať tu po dobu jedného týždňa.

Celá cesta aj so zastaveniami trvá maximálne 6 hodín, záleží na tom, ako rýchlo idete – buďte však pozorní a neprekračujte rýchlosť. Pamätám si, ako sme išli nekonečne rovnou cestou a z ničoho nič nás predbehlo policajné auto a my sme sa čudovali, odkiaľ sa uprostred ničoho vzalo. Toto je Grand Canyon autom z Las Vegas.

5 hodinová cesta do Gran Canyonu vyzerá takto

typické cesty v Amerike – nekonečné a prázdne

Akonáhle sa dostanete vyčerpaní do Grand Canyonu, nájdete tu mnoho spôsobov ako relaxovať. Parkoviská zadarmo, reštaurácia, potraviny či obchod so suvenírmi sú tu k dispozícii pre návštevníkov a okrem nich aj pár chatiek, ktoré si môžete prenajať a ostať tu tak dlho, ako chcete. Videli sme pár dôchodcov, ktorí tu boli ubytovaní, takže toto miesto je viac-menej populárne medzi staršími ľuďmi, ktorí tu hľadajú kúsok kľudu v prírode. Pitná fontánka, toalety či stánok s občerstvením vás potešia, ak nechcete míňať peniaze v reštaurácii. Viac o Grand Canyone budúcu nedeľu.

CESTOVNÉ NÁKLADY NA 2 OSOBY (z Las Vegas ku severnému zrazu)

prenájom auta, poistenie a poplatky –  100 $

benzín na 492 míľ/ 792 km – 70 $

vstup do národného parku – 20 $

jedlo a nápoje – 60 $

CELKOM: 250 USD / 125 USD na jednu osobu

Na základe kalkulácií sme si uvedomili, že tento výlet až tak veľa nestál – zájazdy cez agentúry z Vegas autobusom stáli 100 – 110 USD na osobu, takže sme to dokázali v takmer skoro rovnakej cene. Grand Canyon je ďaľší must-see bod, ktorý by ste nemali vynechať ak sa nachádzate v okolí, či sa sem rozhodnete vydať autom, autobusom, vlakom či lietadlom. My sme išli autom a zrejme to bola najlepšia časť môjho USA výletu a odhodlal by som sa na to znova kedykoľvek, no len autom ;) Grand Canyon autom z Las Vegas bol super zážitok.

Milan Bardun – pretože cesta je cieľ


TIP: Po 9 rokoch blogovania vydávam debutovú knihu INFLUENCER, ktorá však nie je návodom ako cestovať lacno, no osobným pohľadom na zákulisie "dokonalého" života jedného influencera, Milana Bez Mapy.Kniha Influencer, Milan Bez MapyJe to otvorená spoveď bez filtra o tom, kto stojí za značkou Milan Bez Mapy, jedného z najčítanejších cestovateľských blogov na Slovensku. Prečítajte si ju a sledujte ma na Instagrame @milan_bezmapy.


Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.