Moja Grand Hotel Permon recenzia ubytovania, wellnessu + fotoreportáž

103,217FansLike
186,749FollowersFollow
108,106FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Moja Grand Hotel Permon recenzia chýbala na tomto blogu veľmi dlho. Permon je jeden z najznámejších wellness hotelov na Slovensku a ja sám som sa čudoval, prečo som tu vo svojich 27 rokoch ešte nikdy nebol a kde je moja recenzia. Vytiahol som teda mamu na wellness víkend, nech si teda obaja užijeme Grand Hotel Permon.

Grand Hotel Permon recenzia pobytu


recenzia grand hotela permon milan bez mapy
Moja recenzia Grand Hotela Permon.

Inak, na jeseň minulého roku som bol ubytovaný v neďalekom Hoteli Pieris, ktorý je od Permonu vzdialený asi 15 minút chôdze cez lesík. Prečítaj si moju recenziu na Hotel Pieris. Oba hotely patria pod Podbanské resort a rozhodol som sa ich dole pod týmto článkom porovnať. Ak ťa zaujímajú rozdiely medzi Permonom a Hotelom Pieris, skrolni nižšie. Ale najskôr, moja Grand Hotel Permon recenzia pobytu:

Izby v Permone a vybavenie

Podobne ako v Hoteli Pieris, aj izby v Grand Hotel Permon sú ladené pekne do dreveného štýlu, aby sa tu každý cítil ako v lese. Čo sa mi veľmi páčilo (a nie je to až taká samozrejmosť, akoby si jeden vo wellness hoteli na Slovensku myslel), súčasťou vybavenia izby sú aj papuče do wellnessu. A nie hocijaké, ale pekné gumené žabky s logom hotela. Už sa mi párkrát stalo, že som sa ubytoval vo wellness hoteli a za papuče musel platiť extra. Ehm, toto sa mi nepáči.

Naša izba na 12.poschodí mala pekný výhľad na Kriváň a, našťastie, počasie nám prialo a Kriváň bolo pekne vidno. Izby majú klasickú výbavu, chladničku, TV, internet, trezor, telefón a šatník. Popravde, veľmi som sa na izbe nezdržoval, keďže Permon je známy pre svoj najväčší hotelový wellness na Slovensku a ja som väčšinu času strávil práve tam v bublinkách.

Grand Hotel Permon recenzia pobytu

grand hotel permon fotky izieb
Naša drevená izba s výhľadom na Kriváň.
grand hotel permon fotky izieb
Pekné drevené detaily. Aha na ten stojan lampy.
grand hotel permon fotky izieb
Videli ste už podsvietenú vaňu?
grand hotel permon fotky izieb
Ahoj, ideme do wellnessu?
grand hotel permon fotky izieb
Výhľad na Kriváň z izby.
grand hotel permon vyhlad na krivan
Kriváň z nášho balkóna.

Permon je ideálny aj na letné osvieženie, keďže je obklopený našou peknou prírodou plnou turistických chodníčkov. V spojení s túrami, cyklovýletmi (v Permone sa dajú požičať profesionálne bicykle) a relaxom vo wellness to vyzerá byť ako ideálna kombinácia. Na tomto odkaze si pozri aktuálne balíčky na Letné osvieženie.


Kuchyňa, bar a hotelová reštaurácia v Permone

Keď som dal na svoj Instagram @milan_bezmapy story o tom, že som mamu vytiahol na víkendový wellness pobyt v Permone, nezávisle od seba mi niekoľko ľudí napísalo, že kuchyňa v Permone je jedna z najlepších a domov sa budem gúľať. Bez hanby, potvrdzujem. Po dvoch dňoch som sa odgúľal naspäť do Bratislavy. Veľmi som sa musel prekonávať, aby moje instastorky a fotky v tomto článku neboli iba o jedle.

Vrámci pobytu sme mali s mamou polpenziu a myslím si, že Grand Hotel Permon je prvý hotel na Slovensku, kde som si okrem iného mohol dať na večeru aj pizzu. Úplne seriózne. Tak veľké množstvo jedla som ešte nevidel a že nebolo to hocijaké jedlo, ale veľmi dobré. Hlavne tie studené predjedlá. Keďže keď cestujem, kalórie sa mi nerátajú, haha, tak som zvolil na raňajky palacinky a na druhý deň omeletu, ktorú mi kuchár pripravil z ingrediencií, ktoré som si vybral.

Samozrejme, nechýbali ani kreatívne názvy jedál pre deti a mňa celkom pobavili vyprážané dinosaury, haha. Išlo o kuracie nugetky v tvare tyranosaurusa rexa. Keďže ide o hotel najmä pre rodiny, aj o deti je tu dobre postarané a bohatý animačný program sa im (podľa výrazov na tvári) pozdával.

Recenzia hotela Permon

jedlo v permone raňajky a večere
Palacinky na raňajky.
jedlo v permone raňajky a večere
Nachystané na omeletu.
jedlo v permone raňajky a večere
Dobrú chuť.
jedlo v permone raňajky a večere
Cereálie.
jedlo v permone raňajky a večere
Čerstvé ovocie.
jedlo v permone raňajky a večere
Kafíčko.
jedlo v permone raňajky a večere
Predjedlá.
jedlo v permone raňajky a večere
Rôzne syry.
jedlo v permone raňajky a večere
Dobrú chuť!
jedlo v permone raňajky a večere
Ochutnám?
bar v permone
Hotelový bar.

Wellness v Permone, sauny a bazén

Ako som už povedal, wellness v Permone je najväčší hotelový wellness na Slovensku. Keďže som tu bol už predtým (ako hosť ubytovaný v Hoteli Pieris som mal v cene ubytovania aj vstup do wellnessu v Permone), napísal som samostatnú recenziu na wellness v Permone s množstvom fotografií. Odporúčam si tú recenziu pozrieť a porovnať jesenné fotky s týmito zimnými nižšie. Otváracie hodiny sú štedré a wellness sa zatvára až o 22:00 večer.

Čo som ale v recenzii nespomenul je, že priamo pred vstupom do wellnessu v Permone je predajnička, kde predávajú vonné silice. Presne tie, ktoré sa používajú v saunách a pri saunových ceremóniách, aby voňali. Ide o prírodné vône, ktoré sa používajú pri aromaterapii. Moja Grand Hotel Permon recenzia musela na 100% obsahovať aj fotky z wellnessu:

Grand Hotel Permon recenzia

permon wellness recenzie
Fínska sauna je pokrytá ľadom.
permon wellness recenzie
Tá vírivka je mega luxus.
permon wellness recenzie
Silice pre aromaterapiu z obchodu pri vstupe do wellnessu.

Ski Park Podbanské

A tí, ktorí lyžujú – SKI Podbanské je iba na skok od Permonu. Asi desať minút pešo. Dajú sa tu prenajať sánky a lyže, čiže ak nemáš vlastné, žiaden problém.

ski podbanské cenník
Ideme lyžovať?
ski podbanské cenník
Perfektná atmosféra.
ski podbanské cenník
Okolie z parkoviska pri SKI Podbanské.

Grand Hotel Permon alebo Hotel Pieris?

To je otázka, čo? Ako si vybrať a ktorý je lepší? Ťažko povedať, ktorý je lepší, no rozhodne majú oba rôznu cieľovku, čo sa týka návštevníkov. Ak sa nevieš rozhodnúť, či sa ubytovať v Grand Hoteli Permon alebo v Hoteli Pieris, pozri si moje porovnanie.

Grand Hotel Permon

Hotel Pieris

ubytovanie izby mi prídu podobné, pekné a v oboch hoteloch zariadené do dreveného štýlu s pekným obkladom na vzor lesa, z Permonu je výhľad na Kriváň, z Pierisu výhľad do hustého lesa
wellness veľký wellness, bezplavková zóna, vonkajšia časť wellnessu a množstvo sáun a plavecký bazén maličký wellness na krátky odpočinok, pár sáun – hostia v Pierise majú do wellnessu v Permone vstup v cene ubytovania
stravovanie veľký výber a množstvo jedla v oboch hoteloch, v Permone ešte bohatšie možnosti stravovania
návštevníci hlavne rodiny s deťmi a veľké skupiny romantické víkendy pre páriky, dvojice
tento hotel by som si vybral, ak by som išiel na wellness víkend s kamošmi alebo rodinou a chcel sa s nimi zabaviť ak by som si chcel užiť romantický víkend vo dvojici

 

2 COMMENTS

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.