Hotel Atrium Vysoké Tatry & recenzia môjho pobytu v Novom Smokovci

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Hotel Atrium vo Vysokých Tatrách v Novom Smokovci, som si vyskúšal začiatkom leta na dve noci s plnou penziou. Naplno som otestoval všetko, čo má v ponuke a spravil si aj malé výlety do jeho okolia. V tejto recenzii nájdeš moje fotografie, pocity a to, ako som sa v hoteli cítil. Plus, na koniec recenzie som napísal krátke zhrnutie s tipmi, komu by som pobyt v Hoteli Atrium určite odporučil, a komu nie.

Na začiatok by som chcel podotknúť, že Hotel Atrium, ktorý patrí pod Trinity, je prioritne kongresový hotel, kde sa to cez týždeň hemží konferenciami, stretnutiami, slečnami v sakách a pánmi v oblekoch. Podobne to je aj v ich ostatných hoteloch, Sitno Forest Resort a Senec Lake Resort. Cez víkend sa ale mení na príjemný hotel pre rodiny s deťmi s bohatým programom, o ktorý sa starajú animátori. Hotel Atrium má dvoch vlastných maskotov, Skalka a Ozvenku, ktorí bavili aj mňa. Deti ich milujú, haha. Nemohol som si odpustiť poznámku, prečo Ozvenka škúli =D vraj jej oko odpadlo a dorobili jej nové.

Recenzia Hotela Atrium vo Vysokých Tatrách

hotel atrium vysoké tatry recenzia
Skalko a Ozvenka =D

Skalko s Ozvenkou sa nekašlú. Aj keď som (na pohľad) dospelý človek, vždy sa pristavili a dali mi high five počas večere. Deti ich úplne žrali a práve počas môjho pobytu oslavoval Skalko narodky a tým zahájil letnú sezónu v Tatrách. Decká dostali veľkú tortu.


  • Vybavenie mojej izby

K samotnej izbe, tým, že som mal izbu č.604, ktorá je na najvyššom poschodí (šiestom), mal som z nej perfektný výhľad na okolie, skoro až do Popradu. Škoda, že nemám až tak kvalitný foťák, aby v noci pekne zachytil všetky tie blikajúce svetielka a pristávaciu dráhu lietadiel v Poprade. Klasické vybavenie ako uteráky, sprchový gél, šampón, upratovací servis, uteráky, mydlo, sprchová čiapka a trezor, samozrejme, nechýbali.

Veľké plus dávam za vešiaky v skrini. Ja mám taký zvyk, že aj keď idem niekde hoci iba na jednu noc, vždy si vybalím oblečenie, aby nebolo pokrčené. Veľakrát sa mi ale stalo, že neboli v hotelových skriniach vešiaky (asi ich ľudia kradnú, neviem). No v Hoteli Atrium som ich mal až nadbytok a mohol si zavesiť všetky svoje tričká. Vždy ich nosím viac kvôli fotografiám, nech nie som stále iba v jednom tričku. Dostatočne veľký balkón bol super hlavne pri západe slnka, keď som si medzi večerou a wellnessom čítal Harryho Pottera a Kameň mudrcov.

Jediné, čo mi v izbe chýbalo, bola chladnička. V zásade som ju potreboval iba z jedného dôvodu, chcel som si vychladiť TatraTea. Tým, že som mal v hoteli plnú penziu, rezne som si na izbu nenosil, haha.

Hotel Atrium Vysoké Tatry

hotel atrium vysoké tatry recenzia
Relax na balkóne.

Všimni si, že mám na ruke dva náramky. Ten čierny je môj fit náramok, no ten modrý je kľúč od všetkých dverí. Pri takomto náramku vôbec nemusím myslieť na to, kde som nechal kľúč od izby a či som ho nestratil. Jednoducho sa priloží k dverám a tie sa odomknú. Tiež funguje na vstup do wellnessu a odomyká aj srkinky v šatni (opäť, žiadne kľúče).

hotel atrium vysoké tatry recenzia
Perfektný výhľad.
hotel atrium vysoké tatry recenzia
Vybavenie izby.
hotel atrium vysoké tatry recenzia
Kúpeľňa.
hotel atrium vysoké tatry recenzia
Vlastné produkty hotela.
hotel atrium vysoké tatry recenzia
No nezamiloval by si sa?
  • Jedlo v Hoteli Atrium

Určite sa so mnou zhodneš na tom, že kuchyňa je veľmi dôležitou súčasťou každého ubytovania kdekoľvek na svete. V Hoteli Atrium som mal plnú penziu, čo znamená raňajky, obed a večeru. Na moje potešenie ma kuchyňa nesklamala a rovnako, ako som tu našiel zdravé jedlo, vždy kuchár pripravil aj dezerty, či už v podobe zákuskov, pudingov, alebo ovocnej misy. Ten, koho nápad bol spraviť parené buchty plnené džemom, má odo mňa medailu.

Páčilo sa mi, že sa jedlo neopakovalo. Mal som tu dve večere, a vždy bolo pripravené niečo iné. Najviac mi chutili hovädzie líčka so zemiakmi a fazuľou. Hoci nie som vegán a ani vegetarián, tí si tu tiež nájdu svoje a neodídu hladní. Veľké množstvo zeleniny som si vždy dával ako predjedlo – niekde som čítal, že keď si dáš pred hlavným jedlom porciu zeleniny, zješ toho menej a nebudeš tučný. O dezerte po jedle ale článok nič nehovoril =D Hotel má tiež vlastnú vinotéku.

hotel atrium vysoké tatry recenzia
Hovädzie líčka so zemiakmi.
hotel atrium vysoké tatry recenzia
Parené buchty plnené džemnom.
hotel atrium vysoké tatry recenzia
Ovocná misa.

Kuchyňu v Hoteli Atrium hodnotím na výbornú. Klasické raňajkové menu, akými sú praženica, párky, zelenina či jogurt a vločky, striedajú výdatné obedy a večere. Veľmi sa mi páčilo, že podobe ako dospelí, deti tu majú vlastný mini stolík v ich výške, kde si môžu sami nakladať jedlo podľa chuti. Jeden večer tam mali veľmi dobré banánové milk šejky, tak som im zo dva potiahol, naštastie sa nepustil žiaden plač. To by bolo. Dokonca som si všimol taký detail, že pri raňajkách bolo vedľa cukru položené aj náhradné sladilo.


  • Vybavenie hotela

Ako som spomenul v úvode recenzie, tým že má hotel ako keby dve tváre (cez týždeň kongres, cez víkendy rodiny s deťmi), vybavenie je naozaj bohaté. Popravde, ešte som nenavštívil na Slovensku žiaden hotel, ktorý by mal takto bohaté možnosti programu. O mojich ostatných pobytoch si prečítaj v recenziách ubytovania na Slovensku.

Hotel Atrium má okrem wellnessu aj zónu, kde sa môžu hrať deti spolu a najväčší detský kúpik vo Vysokých Tatrách, MINIME. Milo ma prekvapilo kulinárske štúdio FOODIE, ktoré je priam ideálne na kreatívne teambuildingy pre firmy, MEDIATRO, čo je súkromná kinosála a ART CLUB.


  • Wellness v Hoteli Atrium vo Vysokých Tatrách

Wellness v Hoteli Atrium v Novom Smokovci ma dostal hlavne z dvoch dôvodov:

  1. Vodný sver 4 ELEMENTS AQUA s bazénovym komplexom, toboganom, šmykľavkami, barom, troma saunami (dve parné a jedna fínska) a relaxačnou zónou je miesto, kde som strávil asi 4 hodiny denne. Majú sem prístup aj deti, ktoré majú vyhradený špeciálny mini bazénik. Vodný svet je otvorený až do polnoci.
  2. Keď som už mal detí dosť, Hotel Atrium má aj privátnu wellness časť, kde je povolený prístu až od 16 rokov a sem som sa presunul. Prečo? Ide o bezplavkovú zónu s piatimi saunami, dvoma tepidáriami a vírivkou, pre dospelých. Otvorené do desiatej večer.

Pokladám to za veľmi dobrý nápad, keďže aj rodič si chce niekedy odpočinúť od detí a kým otecko bude hádzať ratolesti dole tobogánom, maminka môže ísť na masáž. K tomu tobogánu, OMG. Myslím, že som odtiaľ odplašil všetky deti a trochu si ho privlastnil. Môj osobný rekord je 4,3 sekundy. Jeho dĺžka je o niečo viac ako 30 metrov a spustil som sa asi päťdesiatkrát.

hotel atrium vysoké tatry recenzia
Tobogán som si trochu privlastnil.
hotel atrium vysoké tatry recenzia
Day Spa.
hotel atrium vysoké tatry recenzia
Tepidárium vo wellnesse.

Veľmi som v Day Spa a Wellnesse nechcel fotiť, keďže tam boli ľudia a deti. Avšak, našiel som na YouTube toto video, kde sú pekne natočené priestory s bazénmi a tiež spomínané Mediatro, aha:

  • Program pre deti

Ako som si tak listoval hotelovým letákom, narazil som na program, ktorý tu spolu s animátormi pripravili pre deti. Ako som spomenul vyššie, ešte som na Slovensku nezažil hotel s tak bohatým programom. Párty so Skalkom, YouTuberský týždeň, festival Maskotov, týždeň na farme, retro 80.te roky, či čarodejnícky týždeň. Myslím, že tu sa nenudí nikto.


Komu odporúčam ubytovanie v Hoteli Atrium? Jednoznačne rodinám s deťmi cez víkendy a letné prázdniny. Ak máš dieťa, určite si tu nájde kamarátov. Cez týždeň, samozrejme, firmám na originálne teambuildingy a kongresy, ktoré sa zakoničia debatou v saune čí vírivke. V prípade párov, ktoré hľadajú romantiku vo dvojici, by som však hľadal iné riešenia v okolí, z jedného dôvodu, sú tu deti, ktoré občas mrnčia. Pre rezerváciu ubytovania navštív stránku Hotela Atrium.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.