10 dôvodov, prečo skúsiť jazykový kurz na Malte a jeden, prečo nie

107,392FansLike
189,956FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Jazykový kurz na Malte znie ako celkom kúl nápad, nie? Moja mama stále hovorí, že sa musí KONEČNE naučiť po anglicky. Rozhodol som sa ju teda poslať na jazykový kurz na Maltu so školou anglického jazyka Maltalingua. Že nech sa nielen učí, ale si angličtinu rovno vyskúša v krajine, kde je oficiálnym jazykom. Napísal som pre ňu článok a rovno desať dôvodov, prečo ísť na jazykový kurz na Maltu.

Jazykový kurz na Malte

TIP: Prečítaj si, čo vidieť vo Vallette, hlavnom meste Malty.

jazykový kurz na malte
Moja mama sa konečne naučí po anglicky.
 1. Po Veľkej Británii sú jazykové kurzy na Malte najpopulárnejším miestom, kde sa naučiť angličtinu priamo v zahraničí. Aj to celkom chápem, pláže a more vo Veľkej Británii sú neporovnateľné s tými na Malte.
 2. Oficiálnym jazykom na Malte je angličtina. Jazykový kurz na Malte teda každému účastníkovi otvorí dvere na pracovný trh v zahraničí. Dnes je angličtina úplnou samozrejmosťou pri všetkých možných pracovných ponukách.
 3. Tiež to vyzerá dobre v životopise. Vlastná iniciatíva a chuť vzdelávať sa je presne to, čo hľadajú všetky nadnárodné korporácie, nie?

 4. Učiť sa cudzí jazyk priamo v krajine, kde sa používa, je podľa mňa najlepší spôsob, ako sa naučiť po anglicky. Sám som svoju angličtinu vyšperkoval až keď som išiel na tri mesiace do USA a na mesiac do Austrálie. Na Novom Zélande som sa naučil výraz „sweet as bro“, čo znamená „vynikajúce“. To ma slovníky nenaučili. Ak ti je Zéland ďaleko, Malta je zo Slovenska len dve hodiny lietadlom.
 5. Z Bratislavy teraz lieta na Maltu priamo Ryanair. Spiatočné letenky sa dajú kúpiť za fakt super ceny.
 6. Okrem výučby robí škola anglického jazyka, Maltalingua, študentom rôzne výlety a akcie, aby ich jazykový pobyt na Malte nebol len o učení sa, no tiež vyskúšaní si angličtiny priamo v praxi.

 7. Škola sa nachádza v renovovanej historickej budove s klimatizáciou a výhľadom na St.Julian. Strecha školy má tiež veľkú terasu a bazén, kde si moja mama určite užije čas mimo štúdia.
 8. Kurzy sú vedené v menších skupinkách. Rad na otázky príde teda na každého. Toto som neznášal na základnej škole – keď ma niečo zaujímalo, na otázky často nebol čas, lebo nás bolo veľa a o individuálnom prístupe ani nehovorím.
 9. Najlepšia vec na jazykovom kurze v zahraničí je, že tam spoznáš ľudí zo všetkých okolitých krajín. Ja som takto napríklad na Erasme v Estónsku spoznal ľudí z Icelandu, Portugalska, Španielska, USA a dokonca aj z Malty.

 10. Ubytovať sa môžeš v školských apartmánoch alebo hostiteľských rodinách. Dostupné sú tiež hotely, no ja by som išiel na tie apartmány a k rodinám. Tam určite dobre varia. O Maltskej kuchyni som už čo to počul.

Jazykový pobyt na Malte

jazykový pobyt na malte maltilingua
Aj takto vyzerá Malta.

Prečo sa na to vykašľať a radšej ostať doma? Jazykové kurzy na Malte sú populárne aj pre to, že ide o ideálnu kombináciu dovolenky na Stredomorskom ostrove, kde sa aj niečo naučíš. Môže sa stať, že nebudeš chcieť z Malty odísť. Čo potom? Opýtam sa mamy, keď svoj kurz v apríli absolvuje.

jazykový pobyt na malte maltilingua
Študenti pri bazéne na streche školy. Autor: Maltalingua
jazykový pobyt na malte maltilingua
Moja mama sa už určite teší na tieto výlety. Autor: Maltalingua
Jazykový kurz na Malte
Jazykový kurz na Malte

48 COMMENTS

 1. ahoj páčilo sa mamke na kurze? už mala nejaké základy angličtiny alebo úplný začiatočník? ako dlho tam bola? Rozmýšlam, že tam pošlem mojich rodičov na dovolenku + kurz. Vďaka za odpoveď.

 2. Tak ja som bola pred 2 rokmi v Dubline v skole na 3 tyzdnovom.jazykovom pobyte tiez vo fajn veku. BRUTAL BEST TIME!!! pred tyzdnom som sprevadzala po Prahe mojich irskych domacich ❤

 3. Bola som tam minuly rok v oktobri, urcite odporucam 🙂 este som sa stihla aj vykupat 🙂 Este by som rada opravila, ze oficialny jazyk na malte je anglictina a maltcina. Medzi sebou sa bavia maltsky, ale kazdy vie dobre po anglicky 🙂

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.