Vieš kam ísť na Floride? Inšpiruj sa, toto je výber toho najlepšieho

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...

Sú turbulencie nebezpečné? Áno ak…Milan búra mýty

...ak si nezapnete bezpečnostný pás. Sú turbulencie nebezpečné? Túto otázku dostávam veľmi často. Pochopiteľne, ak človek sedí v lietadle, ktoré letí 800 kilometrov za...

Čo znamená tajná skratka SSSS na letenke? Milan búra mýty

Skratka SSSS na letenke neveští nič dobré. Keď niekam letíte a na letisku vám dajú palubný lístok, boarding pass, nájdete na ňom okrem vášho...

4 mýty o kupovaní lacných leteniek, ktorým ľudia veria v roku 2023

Mýty o kupovaní lacných leteniek ma dostávajú do kolien rok čo rok. Najmä preto, že im ľudia stále veria. Či kedysi platili neviem, no...

Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty

Tekutiny na letisku, nekonečná téma. Viete čo nemám rád na cestovaní? Pár vecí by sa našlo. Jedno z tých najotravnejších, no z hľadiska bezpečnosti...

Jedlo v lietadle chutí zle a Milan Bez Mapy vie prečo

Jedlo v lietadle chutí horšie. Viete prečo? V dnešnom dieli Milan búra mýty, kde rozoberám rôzne mýty spojené s cestovaním, si povieme niečo málo...

Kam ísť na Floride? To je dobrá otázka. Florida má celkom slušne rozvinutý turistický ruch a keď sem prídeš, určite si nájdeš to svoje. Ja som na Floride strávil niekoľko dní a zažil nočný život, nádherné pláže ale aj divokú prírodu Národného parku v Everglades. V tomto článku ti poviem, kam ísť na Floride a je už na tebe, čo si vyberieš. Mne ostala Florida v pamäti ako miesto, kde som sa nenudil a v rámci USA sa u mňa zaradila na veľmi vysokú priečku.

Kam ísť na Floride?

TIP: Ak máš cestu do Tampy, odporúčam Tampa City Pass. Ide o balík lístkov s viacerými vstupmi, ktoré sa oplatia viac, ako keby si si ich kupoval zvlášť. O tom, či sa oplatí city pass, som napísal celý článok na príklade z New Yorku.


V tomto článku sa dočítaš:

  • kam ísť na Floride,
  • čo sa oplatí vidieť na Floride
  • kedy ísť na Floridu

Kedy ísť na Floridu? Hlavná turistická sezóna je od polovice decembra do polovice apríla. Sezóna hurikánov začína v júni a končí v novembri. Ja som bol na Floride v júni, trochu zapršalo ale inak bolo pekne.

Miami Beach ťa nadchne sexi telami. Ber čierne okuliare :)

Návšteva Miami Beach je fakt super. Ja som vychytal dokonalé počasie, pekne sa opálil, ochutnal vynikajúce a silné drinky a pozrel sa na mesto aj z diaľky. Miami Beach je samostatná časť Miami, mesto na ostrove, z ktorého leto priam srší. Nájdeš tu všetko od známeho Ocean Drive, po dlhú pláž s bielym pieskom až po nočné bary, kde je o zábavu postarané.

TIP: Cestovná kancelária Soda má pripravený 22 dňový itinerár cesty po Floride a program je naozaj nabitý. Pozri sa na to, čo doňho zaradili. Použi kód „BEZ MAPY“ a dostaneš špeciálnu zľavu.

Čo sa oplatí vidieť v Miami
Miami Beach s krásnym pieskom.
Čo sa oplatí vidieť v Miami
Sezóna hurikánov? a kde?

Cesta na Key West po diaľnici nad morom

Na Key West som sa chystal pomerne dlho. Ešte na vysokej škole (STU) nám prednášajúci ukazoval majestátnu stavbu – mosty, ktoré spávajú všetky ostrovy pod Floridou. Key West je ten posledný a nachádza sa iba 140 km od Kuby a vraj (nemám to potvrdené), je v noci vidieť svetlá Havany za predpokladu, že je pekné počasie.

Cesta z Miami Beach na Key West trvá niečo okolo štyroch hodín aj so zastávkami na fotky. My sme ich mali teda veľa :) Diaľnica je tu vybudovaná naozaj veľmi dobre a ide plynulo až na posledný ostrov – Key West. Ak nechceš sedieť v aute, dá sa ísť aj lietadlom, no letenky mi prídu drahé. Pod 150 € za 50 minútový let som nenašiel. Čo robiť na Key West? Určite bod, ktorý je najjužnejší bod USA, no taktiež krásne pláže skoro Karibiku.

kam ísť na Floride
Cesta na Key West.
kam ísť na Floride
Najjužnejší bod USA.
kam ísť na Floride
S Havanou za chrbtom.

Navštív Everglades National Park, no nestúp krokodílovi do papule

Návšteva Everglades Národného parku bola pre ňa jednoznačne tým naj z celej Floridy. Ak pôjdeš autom, daj si bacha. Na ceste môžeš nájsť viacero mŕtvych krokodílov, aligátorov a korytnačky. Na Slovensku máme na ceste prejdené mačky a psy, na Floride sú to aligátory.

Toto video nechceš vidieť:

Vstupné do Národného Parku sa platí, no nestojí veľa. Odporúčam jazdu po močariskách s tým, že je veľmi pravdepodobné, že uvidíš príšery priamo vo vode. Väčšinou sú veľmi unavené a spia niekde na slnku. Náš inštruktor nám porozprával veľa o národnom parku v Everglades a aj to, ako sa tu o krokodíly starajú, chránia a podobne. Nachádza sa tu aj veľa jedovatých rastlín.

Tvoja návšteva však bude úplne bezpečná, ak dodržíš všetky pokyny. Nepchaj však ruky do vody :)

kam ísť na Floride
Koho by napadlo kŕmiť aligátory?
kam ísť na Floride
Bábätko som si mohol aj chytiť.
kam ísť na Floride
Rozsiahle močiare plné aligátorov. Tu si zaplávať nepôjdem.
kam ísť na Floride
Jazda po močiari je top zážitok!

Disneyland v Orlande, Universal Studios a Kennedyho vesmírne centrum

Ulička Harryho Pottera? Nachádza sa v Orlande :) Nájdeš tu aj Populuškin zámok a veľa atrakcií. Lákadlom sú aj Universal Studios, kde nájdeš kulisy zo známych filmov. Podobné filmové štúdiá sa nachádzajú aj v Los Angeles.

Čo tak let do vesmíru? To žiaľ pre turistov (zatiaľ) nie je možné, no na štart rakety sa môžeš ísť pozrieť. Kozmodróm NASA na Myse Canaveral je na polceste medzi Miami a Jacskonvillom. Stredisko slúži aj ako prírodná rezervácia, no turisti sem veľmi radi chodia. Riadia sa odtiaľto štarty rakiet do vesmíru, konkrétne zo štartovacieho komplexu 39. Uskutočňujú sa tu opravy raketoplánov, kontroly a pristávacia dráha pre raketoplány je dlhá viac ako 5 kilometrov.

Expozície obsahujú celú históriu dobývania vesmíru, pamätníky austronatuom, ktorí zahynuli pri objavovaní vesmíru, vyhliadky do budúcnosti vesmírnych letov, n aj IMAX kino či makety raketoplánov.

Návšteva Floridy je zážitkom na celý život. Viem si predstaviť sa sem ešte vrátiť, zopakovať si jazdu na Key West a pozdraviť aligátory v Everglades  National Parku. Nezabudni sa vyhnúť sezóne hurikánov a choď na Floridu :)

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.