Vieš kam ísť na Floride? Inšpiruj sa, toto je výber toho najlepšieho

Obsah článku:

107,392FansLike
189,956FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Kam ísť na Floride? To je dobrá otázka. Florida má celkom slušne rozvinutý turistický ruch a keď sem prídeš, určite si nájdeš to svoje. Ja som na Floride strávil niekoľko dní a zažil nočný život, nádherné pláže ale aj divokú prírodu Národného parku v Everglades. V tomto článku ti poviem, kam ísť na Floride a je už na tebe, čo si vyberieš. Mne ostala Florida v pamäti ako miesto, kde som sa nenudil a v rámci USA sa u mňa zaradila na veľmi vysokú priečku.

Kam ísť na Floride?

TIP: Ak máš cestu do Tampy, odporúčam Tampa City Pass. Ide o balík lístkov s viacerými vstupmi, ktoré sa oplatia viac, ako keby si si ich kupoval zvlášť. O tom, či sa oplatí city pass, som napísal celý článok na príklade z New Yorku.


V tomto článku sa dočítaš:

  • kam ísť na Floride,
  • čo sa oplatí vidieť na Floride
  • kedy ísť na Floridu

Kedy ísť na Floridu? Hlavná turistická sezóna je od polovice decembra do polovice apríla. Sezóna hurikánov začína v júni a končí v novembri. Ja som bol na Floride v júni, trochu zapršalo ale inak bolo pekne.

Miami Beach ťa nadchne sexi telami. Ber čierne okuliare 🙂

Návšteva Miami Beach je fakt super. Ja som vychytal dokonalé počasie, pekne sa opálil, ochutnal vynikajúce a silné drinky a pozrel sa na mesto aj z diaľky. Miami Beach je samostatná časť Miami, mesto na ostrove, z ktorého leto priam srší. Nájdeš tu všetko od známeho Ocean Drive, po dlhú pláž s bielym pieskom až po nočné bary, kde je o zábavu postarané.

TIP: Cestovná kancelária Soda má pripravený 22 dňový itinerár cesty po Floride a program je naozaj nabitý. Pozri sa na to, čo doňho zaradili. Použi kód „BEZ MAPY“ a dostaneš špeciálnu zľavu.

Čo sa oplatí vidieť v Miami
Miami Beach s krásnym pieskom.
Čo sa oplatí vidieť v Miami
Sezóna hurikánov? a kde?

Cesta na Key West po diaľnici nad morom

Na Key West som sa chystal pomerne dlho. Ešte na vysokej škole (STU) nám prednášajúci ukazoval majestátnu stavbu – mosty, ktoré spávajú všetky ostrovy pod Floridou. Key West je ten posledný a nachádza sa iba 140 km od Kuby a vraj (nemám to potvrdené), je v noci vidieť svetlá Havany za predpokladu, že je pekné počasie.

Cesta z Miami Beach na Key West trvá niečo okolo štyroch hodín aj so zastávkami na fotky. My sme ich mali teda veľa 🙂 Diaľnica je tu vybudovaná naozaj veľmi dobre a ide plynulo až na posledný ostrov – Key West. Ak nechceš sedieť v aute, dá sa ísť aj lietadlom, no letenky mi prídu drahé. Pod 150 € za 50 minútový let som nenašiel. Čo robiť na Key West? Určite bod, ktorý je najjužnejší bod USA, no taktiež krásne pláže skoro Karibiku.

kam ísť na Floride
Cesta na Key West.
kam ísť na Floride
Najjužnejší bod USA.
kam ísť na Floride
S Havanou za chrbtom.

Navštív Everglades National Park, no nestúp krokodílovi do papule

Návšteva Everglades Národného parku bola pre ňa jednoznačne tým naj z celej Floridy. Ak pôjdeš autom, daj si bacha. Na ceste môžeš nájsť viacero mŕtvych krokodílov, aligátorov a korytnačky. Na Slovensku máme na ceste prejdené mačky a psy, na Floride sú to aligátory.

Toto video nechceš vidieť:

Vstupné do Národného Parku sa platí, no nestojí veľa. Odporúčam jazdu po močariskách s tým, že je veľmi pravdepodobné, že uvidíš príšery priamo vo vode. Väčšinou sú veľmi unavené a spia niekde na slnku. Náš inštruktor nám porozprával veľa o národnom parku v Everglades a aj to, ako sa tu o krokodíly starajú, chránia a podobne. Nachádza sa tu aj veľa jedovatých rastlín.

Tvoja návšteva však bude úplne bezpečná, ak dodržíš všetky pokyny. Nepchaj však ruky do vody 🙂

kam ísť na Floride
Koho by napadlo kŕmiť aligátory?
kam ísť na Floride
Bábätko som si mohol aj chytiť.
kam ísť na Floride
Rozsiahle močiare plné aligátorov. Tu si zaplávať nepôjdem.
kam ísť na Floride
Jazda po močiari je top zážitok!

Disneyland v Orlande, Universal Studios a Kennedyho vesmírne centrum

Ulička Harryho Pottera? Nachádza sa v Orlande 🙂 Nájdeš tu aj Populuškin zámok a veľa atrakcií. Lákadlom sú aj Universal Studios, kde nájdeš kulisy zo známych filmov. Podobné filmové štúdiá sa nachádzajú aj v Los Angeles.

Čo tak let do vesmíru? To žiaľ pre turistov (zatiaľ) nie je možné, no na štart rakety sa môžeš ísť pozrieť. Kozmodróm NASA na Myse Canaveral je na polceste medzi Miami a Jacskonvillom. Stredisko slúži aj ako prírodná rezervácia, no turisti sem veľmi radi chodia. Riadia sa odtiaľto štarty rakiet do vesmíru, konkrétne zo štartovacieho komplexu 39. Uskutočňujú sa tu opravy raketoplánov, kontroly a pristávacia dráha pre raketoplány je dlhá viac ako 5 kilometrov.

Expozície obsahujú celú históriu dobývania vesmíru, pamätníky austronatuom, ktorí zahynuli pri objavovaní vesmíru, vyhliadky do budúcnosti vesmírnych letov, n aj IMAX kino či makety raketoplánov.

Návšteva Floridy je zážitkom na celý život. Viem si predstaviť sa sem ešte vrátiť, zopakovať si jazdu na Key West a pozdraviť aligátory v Everglades  National Parku. Nezabudni sa vyhnúť sezóne hurikánov a choď na Floridu 🙂

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.