Oplatí sa New York City Pass? Vyskúšal som ho, tu je recenzia

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...

Sú turbulencie nebezpečné? Áno ak…Milan búra mýty

...ak si nezapnete bezpečnostný pás. Sú turbulencie nebezpečné? Túto otázku dostávam veľmi často. Pochopiteľne, ak človek sedí v lietadle, ktoré letí 800 kilometrov za...

Čo znamená tajná skratka SSSS na letenke? Milan búra mýty

Skratka SSSS na letenke neveští nič dobré. Keď niekam letíte a na letisku vám dajú palubný lístok, boarding pass, nájdete na ňom okrem vášho...

4 mýty o kupovaní lacných leteniek, ktorým ľudia veria v roku 2023

Mýty o kupovaní lacných leteniek ma dostávajú do kolien rok čo rok. Najmä preto, že im ľudia stále veria. Či kedysi platili neviem, no...

Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty

Tekutiny na letisku, nekonečná téma. Viete čo nemám rád na cestovaní? Pár vecí by sa našlo. Jedno z tých najotravnejších, no z hľadiska bezpečnosti...

Jedlo v lietadle chutí zle a Milan Bez Mapy vie prečo

Jedlo v lietadle chutí horšie. Viete prečo? V dnešnom dieli Milan búra mýty, kde rozoberám rôzne mýty spojené s cestovaním, si povieme niečo málo...

Oplatí sa New York City pass? To je dobrá otázka, ktorú som si kládol aj ja. Vyskúšal som ho teda a zrátal, čo všetko som videl a koľko ma to stálo s passom a bez neho. Prečítaj si moju recenziu na New York City Pass a rozhodni sa, či sa oplatí aj tebe. V tabuľke som tiež porovnal, koľko by som za vstupy zaplatil normálne bez zľavy.

Oplatí sa New York City Pass? Toľko som ušetril v New Yorku so zľavou

čo vidieť v new yorku
Brooklyn bridge park.

Oplatí. Hovorím to preto, lebo som ho sám vyskúšal a ak by som mal platiť vstupy zvlášť, zaplatil by som viac. Navyše, ak máš šťastie, vychytáš na ich stránke aj nejakú tú zľavu, kedy už fakt nie je o čom. Pozri si tabuľku nižšie a prečítaj si tiež o tom, čo vidieť v New Yorku.


Čo je New York City Pass?

New York City Pass je niečo ako karta na všetky hlavné atrakcie. Obsahuje balík vstupov do šiestich hlavných atrakcií v New Yorku, ktoré treba vidieť s tým, že keď si ho kúpiš, vstupné ťa vyjdu lacnejšie, ako kebyže si ich máš kupovať oddelene.

Koľko stojí New York City Pass?

Pre dospelého to je aktuálne 126 dolárov, čo je celkom veľa nie? Vychádza to okolo 116 €. Treba si však uvedomiť jednu vec – New York patrí medzi najdrahšie mestá na svete a nič tu nestojí málo. Ja som s New York City pass videl všetko, čo ponúka, no ak by som si mal vstupy platiť zvlášť, zaplatil by som ešte viac. Môžeš si ho kúpiť tu.

čo vidieť v new yorku city pass
Booklet vstupeniek.

Kde sa dá kúpiť New York City Pass?

New York City pass som si kúpil cez internet a zvolil osobný odber v New Yorku. Iba som ukázal vytlačený email a dostal booklet vstupeniek. Vymenia ti to na mnohých miestach v New Yorku, kde je jedna z týchto šiestich zastávok. Ja som si ho vypýtal pri Battery parku pred vstupom na loď smerom k Soche Slobody. Je to jednoduché a majú to všade perfektne označené. Iba som prišiel, podal vytlačený email a dali mi booklet.

Následne som už len ľubovoľne chodil na jednotlivé atrakcie, vždy v booklete našiel príslušný lístok a oni si ho vytrhli. Po mojej návšteve New Yorku som skončil s prázdnym bookletom, keďže som využil všetky vstupy.

taxíky v new yorku
Ulice New Yorku.

S New York City pass som mal vstup do týchto 6 miest. Tučným som vyznačil tie, ktoré som absolvoval ja. Pod zoznamom je tabuľka s porovnaním, koľko stojí bežná cena a koľko s New York City Pass.

  1. The Empire State Building
  2. American Museum of Natural History
  3. The Metropolitan Museum of Art
  4. Top of the Rock Observation Deck alebo Guggenheim Museum
  5. Statue of Liberty & Ellis Island alebo Circle Line Sightseeing Cruises
  6. 9/11 Memorial & Museum alebo Intrepid Sea, Air & Space Museum
The Empire State Building 37 USD v cene city pasu
American Museum of Natural History 23 USD v cene city pasu
The Metropolitan Museum of Art 25 USD v cene city pasu
Guggenheim Museum 25 USD v cene city pasu
Statue of Liberty & Ellis Island 25,50 USD v cene city pasu
9/11 Memorial & Museum 24 USD  v cene city pasu
SPOLU 159,50 USD za základné vstupy 126 USD za New York City pass bez zľavy

Oplatí sa New York City Pass? Niekedy dávajú zľavy

Pozri si ich oficiálnu stránku, niekedy zvyknú len tak rozdávať zľavové kódy. Mne sa zatiaľ teda nikdy nepodarilo získať dáky, lebo sa rýchlo vypredajú, ale môže to byť ďalší spôsob, ako ušetriť.

oplati sa new york city pass
Web city passu.

Oplatí sa New York City Pass? Rozhodne môžem povedať, že mne sa oplatil. Ak využiješ všetky vstupenky, ktoré obsahuje, za pôvodných 159,50 USD zaplatíš iba 126 USD. Ono, rozdiel tam nie je až tak priepastný, no za ušetrené peniaze som si napríklad kúpil metro lístky a podobne. Odporúčam ti New York City pass kupovať iba cez ich oficiálnu stránku, kde máš záruku vždy najnižšej ceny.

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.