Leto v USA: Postup, ako som si našiel prácu v 5 krokoch

Mapa sveta je nesprávna a kontinenty ukazuje zle. Prečo ale?

Mapa sveta je nesprávna a kontinenty ukazuje zle. Viete prečo? Lebo zem je guľatá. Tento článok je súčasťou článkov zo série "Milan búra mýty",...

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...
66,358FansLike
134,387FollowersFollow
81,644FollowersFollow

Leto v USA je jedna z mojich najlepších cestovateľských skúseností, ktoré som zažil. Rozhodol som sa, že napíšem celý postup, ako som si túto prácu vybavil od začiatku až po samotný odlet. Budem písať o mojej skúsenosti s Campleaders, čo je agentúra, ktorá väčšinu vecí vybavila za mňa. V Amerike som bol viackrát, no najdlhšie to bolo práve počas mojej práce v letnom tábore. Celý postup a moje vlastné skúsenosti, ako som si prácu našiel nájdeš v tomto článku.

Leto v USA s Campleaders

leto v usa
New York, New York

Krok č.1: Registroval som sa na stránke Campleaders a vyplnil profil.

Celý postup toho, aby som mohol stráviť leto v USA začal vyplnením profilu na stránke Campleaders. Už ani neviem, kde som sa o tejto agentúre dopočul, no s celým postupom som bol maximálne spokojný. Najskôr som si ale dohodol stretnutie vo viacerých agentúrach, ktoré na Slovensku máme.

Avšak, osobný prístup, tykanie a priateľská atmosféra rozhodli, že som sa rozhodol do Ameriky vycestovať s Campleaders. V jednej sa dokonca tvárili, že ich obťažujem. V momente som ich prospekty hodil do koša.


Krok č.2: Absolvoval osobné stretnutie, kde som sa dozvedel všetky detaily a dokumenty, ktoré musím získať.

Popravde, tých dokumentov na vybavovanie je naozaj veľa. Všetky som si spísal na papier a postupne odškrtával ako vybavené. Veď vieme, akí sú Američania v kontrolovaní pedanti. Na osobnom stretnutí sme prešli moje možnosti vycestovania, poplatky a aj to, či je leto v USA naozaj pre mňa. Ja som však od začiatku vedel, že chcem ísť.

Dôležité bolo mať kompletne vyplnený profil, vybaviť si potvrdenia od lekára, referencie a podobne. Avšak, nie je to nič nevybaviteľné.


Krok č.3: Natočil som video vizitku aby sa moje šance na umiestnenie v tábore zvýšili.

V točení videí som dobrý. Aspoň si to o sebe teda myslím. Súčasťou môjho profilu bolo natočenie video vizitky o mne a o tom, čo robím. Bohužiaľ, dodnes sa už nikde nezachovala, no už len pri tomto som si uži veľa zábavy.


Krok č.4: Absolvoval som vízový pohovor na Americkej ambasáde v Bratislave.

Môj prvý kontakt s Amerikou bol už doma v Bratislave. Absolvovanie vízového pohovoru je povinné pre všetkých, no nebolí. Jednoducho sme sa všetci stretli pri ambasáde jedno slnečné dopoludnie a spolu pekne napochodovali dovnútra.

Pýtali sa ma veľmi základné otázky ako kde študujem a kde budem v Amerike pracovať. Najviac ma tom obťažovalo čakanie, keďže nás tam bolo viac. Samotný pohovor na víza trval menej ako päť minúť.

leto v usa
Surfovanie na Havaji.

Krok č.5: Zbalil kufor, dal pusu mame a odletel na celé leto do USA.

Môj prípad to nebol, ale veľa deciek ide lietadlom prvýkrát a hneď rovno do Ameriky. Aj kvôli tomu sa organizuje predodletové stretnutie, kde sú okrem iného vysvetlené aj všetky detaily toho, ako do tej Ameriky trafíš. Môj let do New Yorku odlietal z Budapešti zhruba o šiestej ráno, tak som sa rozhodol spať na letisku. Nebol som však jediný – bolo nás tu hneď niekoľko a všetci sme išli stráviť leto v USA.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

 

Uložiť Uložiť Uložiť

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.