Modrá Lagúna na Malte & tipy na návštevu bez davov ľudí

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Modrá Lagúna na Malte je svetoznáma. Kto o nej ešte nepočul? Vidíš, nikto. Keď som si robil prieskum toho, kam ísť na Malte a čo vidieť, Modrá lagúna patrila vždy medzi prvé top miesta, kam určite treba ísť a nevynechať. Na druhej strane, stretol som sa tiež s veľmi protichodnými názormi toho, či sa jej návšteva naozaj oplatí. Našiel som však zlatú, strednú cestu. Prečítaj si.

Modrá Lagúna na Malte patrí medzi najkrajšie pláže

Modrá lagúna na Malte
Toto nie je fotošop.

Ostrov Comino je najmenší ostrov na Male, pomenovaný podľa rastliny, ktorá tu rastie vo voľnej prírode, cumin seed. Ide o kmín. Preslávila ho hlavne Modrá lagúna, do ktorej sa chodia okúpať turisti z celého sveta. Ostrov bol dlho neobývaný a dnes je tu postavený iba jeden hotel. Veľmi výrazná stavba, The tower of Comino, tu stojí od roku 1618 a mala slúžiť na odstrašovanie nepriateľov. Okrem nej tu nájdeš tiež staroveký kostol z roku 1667. Ako som ale spomínal, hlavným dôvodom, prečo na Comino chodia turisti, je Modrá lagúna. Prečítaj si aj kam ísť na Malte a inšpiruj sa mojimi tipmi.

  • Prečo ísť do Modrej lagúny na Malte: Tak krásne a tyrkysové more som videl naposledy na Maldivách. Naozaj je to nádhera a príjemný typ na deň strávený na malom ostrove, kde nie je skoro nič. Iba slnko a voda (a ľudia).
  • Prečo sa vykašlať na Modrú lagúnu: Toľko ľudí pokope som naposledy videl zrejme na Times Square v New Yorku. Dobrá správa pre teba je, že nejde o jediné pekné miesto na ostrove. Stačí sa prejsť a nájdeš kopec krásnych pláží, kde budeš sám. Ja som napríklad na ostrove objavil Krištáľovú lagúnu, ktorá bola rovnako pekná, zhruba 10 minút peši od Modrej lagúny.
Krištáľová lagúna na Malte
Krištáľová lagúna na Malte na ostrove Comino.
Modrá lagúna na Malte
Lístky stoja spiatočne 10 €.
Modrá lagúna na Malte
Ak budú veľké vlny, bude to sranda.
Modrá lagúna na Malte
S ostrovom Malta za chrbtom.
Modrá lagúna na Malte
Približovanie na Comino k Modrej lagúne.

Ako sa dostať do Modrej lagúny na ostrov Comino

Spíšem tu celý svoj postup, nie je to nič zložité. Do svojho časového plánu tiež zarátaj výrazné meškania autobusov na Malte. Ten náš meškal 70 minút a v momente, keď sme sa rozhodli, že nikam nejdeme, prišiel. Na samotnom ostrove Comino, pri prístave kam chodí loď, sú dva stánky s občerstvením, hot dogmi a drinkmi. Hladný tu nebudeš. Ako sa teda dostať do Modrej lagúny?

  1. Dôležité je sa pricestovať autobusom na konečnú zastávku v prístave Ċirkewwa (čítaj Čirkeua). Odtiaľto chodia ferries na ostrov Gozo a tiež Comino, do Modrej lagúny.
  2. Plavba trvá zhruba desať minúť. Počas nej pôjdeš okolo zaujímavých skál a tunelov, tak si nachystaj foťák. Spiatočný lístok stojí 10 €.
  3. Nezabudni sa opýtať, kedy odchádza z ostrova posledná loď. Ak ostaneš na ostrove a nestihneš ju, budeš sa musieť vyspať na pláži alebo v hoteli.

EXTRA: Zistil som, že na Malte sa nedá spoliehať na nič. Na každej webovej stránke je napísaný iný čas odchodu poslednej lode z Modrej lagúny naspäť na ostrov Malta. Čo som spravil je, že som tam ráno zavolal a informoval sa. Tu je telefónne číslo: +35699406529

Modrá lagúna na Malte
Boj o miesto je tu veľký. Toto je pohľad z lode.
Modrá lagúna na Malte
Toto je slávna Modrá lagúna na Malte.
Modrá lagúna na Malte
Podvečer bolo ľudí menej.
Modrá lagúna na Malte
Boj o fotku vo vetre.
Modrá lagúna na Malte
Po ostrove sa dá super prechádzať.
Modrá lagúna na Malte
The tower of Comino.
Modrá lagúna na Malte
Stačí sa prejsť za roh a som tu sám.
Modrá lagúna na Malte
Občerstvenie pri Modrej lagúne.

Modrá lagúna na Malte určite stojí za návštevu. Myslím si ale, že nevychytáš deň, kedy by si tu bol sám. Ja by som sa hlavne vyhol návšteve počas slnečného víkendu, vtedy to musí byť mega masaker.

Každopádne, dobehni a zlož sa za rohom – je tu mrte veľa zálivov, ktorá majú rovnako krásnu vodu, ako Modrá lagúna, rovno s jedným bonusom: budeš tu sám.


Modrá lagúna na Malte je krásne miesto, ktoré by si mal určite navštíviť, ked budeš na Malte. Jednoduchý výlet na ostrov Comino trvá loďou zhruba desať minúť a môžeš tu stráviť celý deň. Prečítaj si moje tipy na Modrú lagúnu na Malte na ostrove Comino.
Modrá lagúna na Malte je krásne miesto, ktoré by si mal určite navštíviť, ked budeš na Malte. Jednoduchý výlet na ostrov Comino trvá loďou zhruba desať minúť a môžeš tu stráviť celý deň. Prečítaj si moje tipy na Modrú lagúnu na Malte na ostrove Comino.

4 COMMENTS

  1. Ďakujeme, inšpirovali sme sa a vďaka tvojim radám sme išli ďalej na odľahlejšiu pláž, kde nebolo veľa ľudí.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.