Mountain Villas Poľana: Recenzia na štýlové ubytovanie v Smokovci

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Mountain Villas Poľana, alebo Horské vilky Poľana, som mal ako ubytovanie v Smokovci vyhliadnuté už dávno. Veľmi sa mi páči tento štýl apartmánového ubytovania vo vkusne zariadených vilkách. Najskôr som im hovoril chatky, no po tom, ako som tu strávil noc, som si uvedomil, že od chatiek majú pekne ďaleko. Prečítaj si moju recenziu na Mountain Villas Poľana a dôvody, prečo sa mi tu ubytovanie páčilo.

Ubytovanie v Mountain Villas Poľana v Smokovci

Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Ubytovanie v Mountain Villas Poľana

Čo sú Horské vilky Poľana? Ide o štyri samostatne stojace vilky, ktoré sú zariadené ako moderné apartmány. K stanici lanovky na Hrebienok to je od viliek peši iba dve minúty. Vilky sú zariadené luxusne, niektoré majú terasu aj krb a jedna z nich je dokonca mezonet.

Ja som sa ubytoval vo vile D2, ktorá má dve spálne, je pre štyri osoby, má terasu aj krb. Prečítaj si moju recenziu Mountain Villas Poľana v Smokovci, ktorú som otestoval pre svoj blog o Slovensku.

Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Vilka vyzerá z vonka veľmi kompaktne, no je veľmi priestranná.
Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Milujem čisté línie v architektúre.
Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Pohľad z parkoviska.

Prečo sa mi páčilo ubytovanie v Mountain Villas Poľana v Smokovci

 • Vlastné parkovanie za rampou hneď vedľa domu. Na rampu som potreboval pípatko, čo je super, lebo mi miesto nikto neobsadil, kým som bol preč.
 • Už som spomínal perfektný kozub a pripravené drevo? Ja by som v divočine neprežil a so zakladaním ohňa mám vážne problémy. Neviem, kedy fúkať a kedy sa to duší. V kozube bolo nachystané drevo s papierom do takej pyramídy a chytilo sa to na prvé zapálenie.
 • Extra drevo bolo nachystané vedľa krbu.
 • Možnosť využiť raňajky v penzióne Poľana. Ja som to dal peši, čo trvá približne dvadsať minút. Pekná ranná prechádzka v Tatrách.
 • WiFi v celom priestore vilky.
 • Samotný apartmán má okná smerom na juh, vďaka čomu som mal v celom dome poobede slnko. Bolo to veľmi príjemné.
 • Z terasy je perfektný výhľad na Slavkovský štít.
 • Možnosť využiť wellness v partnerskom hoteli Grand Hotel Bellevue za špeciálnu cenu, 13 €. Wellness a sauny som skúsil, boli fajn. Ich reštauráciu však vysoko neodporúčam. Asi mal kuchár zlý deň.
 • Páčilo sa mi, že pri check oute na druhý deň som mohol ostať dlhšie, keďže v ten deň nebol žiaden príchod. Kľúčik som bol odovzdať na recepciu do hotela Poľana, no mohol som ho kľudne nechať aj na stolíku vo vilke.
 • Vilka je vybavená všetkým, od chladničky, po umývačku riadu, televízor a aj tie klasické veci ako šampón, mydlo a pod.
 • Kúpeľňa má vaňu.
 • Dvere fungujú na zámok, no tiež na zatvárací kódovací systém.

TIP: Rezervuj si ubytovanie v Horských vilkách Poľana a skontroluj ceny.

Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Slnečná obývačka.
Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Prepojenie obývačky a kuchyne.
Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Vaňa s výhľadom na Tatry. Áno!
Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Moje parkovanie pred vilkou.
Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Oheň, ktorý som založil, haha.

EXTRA: Nesprav tú chybu, čo ja. Vilky patria pod Penzión Poľana, kde je potrebné zájsť na check in a vyzdvihnúť si kľúčik od vily. Ja som si to, samozrejme, v emaili z recepcie neprečítal a volal som na recepciu, že som tu. Proste trapas, keďže Penzión Poľana stojí samostatne, asi 5 minút autom a 20 minút peši od viliek.

Tipy na turistiku z Mountain Villas Poľana v Smokovci

 1. Výlet na Hrebienok buď lanovkou, alebo peši. Starý Smokovec je uzlom Vysokých Tatier. Pozemná lanovka ťa zo Starého Smokovca vyvezie až do výšky 1272 metrov nad morom a bola tu aj anglická kráľovná, keď navštívila Tatry.
 2. Turistika na Slavkovský štít, ktorý je k vilkám najbližšie a dostaneš sa sem zo strediska Hrebienok.
 3. Vodopády Studeného potoka, ktoré ležia pod Bilíkovou chatou sú mega túra. Vysoko odporúčam!

Celá vilka, v ktorej som bol ubytovaný jednu noc, bola priestranná a najviac ma dostal kozub s nachystaným drevom. Raňajky, možnosť wellnessu, terasa s výhľadom na Tatry a ticho ma úplne zrelaxovali tak ako vždy, keď si idem odpočinúť do Tatier. Toto ubytovanie v Tatrách odporúčam.

Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Vodopády Studeného potoka.

Sponzorom tohto článku je Mountain Villas Poľana, ktorí mi poskytli ubytovanie na jednu noc pre dve osoby a MINI Slovensko, ktorí mi na túto cestu požičali Mini Cooper Countryman. Všetky fotografie a názory v článku sú, ako vždy, moje vlastné.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.