Mountain Villas Poľana: Recenzia na štýlové ubytovanie v Smokovci

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Mountain Villas Poľana, alebo Horské vilky Poľana, som mal ako ubytovanie v Smokovci vyhliadnuté už dávno. Veľmi sa mi páči tento štýl apartmánového ubytovania vo vkusne zariadených vilkách. Najskôr som im hovoril chatky, no po tom, ako som tu strávil noc, som si uvedomil, že od chatiek majú pekne ďaleko. Prečítaj si moju recenziu na Mountain Villas Poľana a dôvody, prečo sa mi tu ubytovanie páčilo.

Ubytovanie v Mountain Villas Poľana v Smokovci

Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Ubytovanie v Mountain Villas Poľana

Čo sú Horské vilky Poľana? Ide o štyri samostatne stojace vilky, ktoré sú zariadené ako moderné apartmány. K stanici lanovky na Hrebienok to je od viliek peši iba dve minúty. Vilky sú zariadené luxusne, niektoré majú terasu aj krb a jedna z nich je dokonca mezonet.

Ja som sa ubytoval vo vile D2, ktorá má dve spálne, je pre štyri osoby, má terasu aj krb. Prečítaj si moju recenziu Mountain Villas Poľana v Smokovci, ktorú som otestoval pre svoj blog o Slovensku.

Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Vilka vyzerá z vonka veľmi kompaktne, no je veľmi priestranná.
Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Milujem čisté línie v architektúre.
Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Pohľad z parkoviska.

Prečo sa mi páčilo ubytovanie v Mountain Villas Poľana v Smokovci

 • Vlastné parkovanie za rampou hneď vedľa domu. Na rampu som potreboval pípatko, čo je super, lebo mi miesto nikto neobsadil, kým som bol preč.
 • Už som spomínal perfektný kozub a pripravené drevo? Ja by som v divočine neprežil a so zakladaním ohňa mám vážne problémy. Neviem, kedy fúkať a kedy sa to duší. V kozube bolo nachystané drevo s papierom do takej pyramídy a chytilo sa to na prvé zapálenie.
 • Extra drevo bolo nachystané vedľa krbu.
 • Možnosť využiť raňajky v penzióne Poľana. Ja som to dal peši, čo trvá približne dvadsať minút. Pekná ranná prechádzka v Tatrách.
 • WiFi v celom priestore vilky.
 • Samotný apartmán má okná smerom na juh, vďaka čomu som mal v celom dome poobede slnko. Bolo to veľmi príjemné.
 • Z terasy je perfektný výhľad na Slavkovský štít.
 • Možnosť využiť wellness v partnerskom hoteli Grand Hotel Bellevue za špeciálnu cenu, 13 €. Wellness a sauny som skúsil, boli fajn. Ich reštauráciu však vysoko neodporúčam. Asi mal kuchár zlý deň.
 • Páčilo sa mi, že pri check oute na druhý deň som mohol ostať dlhšie, keďže v ten deň nebol žiaden príchod. Kľúčik som bol odovzdať na recepciu do hotela Poľana, no mohol som ho kľudne nechať aj na stolíku vo vilke.
 • Vilka je vybavená všetkým, od chladničky, po umývačku riadu, televízor a aj tie klasické veci ako šampón, mydlo a pod.
 • Kúpeľňa má vaňu.
 • Dvere fungujú na zámok, no tiež na zatvárací kódovací systém.

TIP: Rezervuj si ubytovanie v Horských vilkách Poľana a skontroluj ceny.

Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Slnečná obývačka.
Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Prepojenie obývačky a kuchyne.
Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Vaňa s výhľadom na Tatry. Áno!
Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Moje parkovanie pred vilkou.
Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Oheň, ktorý som založil, haha.

EXTRA: Nesprav tú chybu, čo ja. Vilky patria pod Penzión Poľana, kde je potrebné zájsť na check in a vyzdvihnúť si kľúčik od vily. Ja som si to, samozrejme, v emaili z recepcie neprečítal a volal som na recepciu, že som tu. Proste trapas, keďže Penzión Poľana stojí samostatne, asi 5 minút autom a 20 minút peši od viliek.

Tipy na turistiku z Mountain Villas Poľana v Smokovci

 1. Výlet na Hrebienok buď lanovkou, alebo peši. Starý Smokovec je uzlom Vysokých Tatier. Pozemná lanovka ťa zo Starého Smokovca vyvezie až do výšky 1272 metrov nad morom a bola tu aj anglická kráľovná, keď navštívila Tatry.
 2. Turistika na Slavkovský štít, ktorý je k vilkám najbližšie a dostaneš sa sem zo strediska Hrebienok.
 3. Vodopády Studeného potoka, ktoré ležia pod Bilíkovou chatou sú mega túra. Vysoko odporúčam!

Celá vilka, v ktorej som bol ubytovaný jednu noc, bola priestranná a najviac ma dostal kozub s nachystaným drevom. Raňajky, možnosť wellnessu, terasa s výhľadom na Tatry a ticho ma úplne zrelaxovali tak ako vždy, keď si idem odpočinúť do Tatier. Toto ubytovanie v Tatrách odporúčam.

Ubytovanie v Mountain Villas Poľana
Vodopády Studeného potoka.

Sponzorom tohto článku je Mountain Villas Poľana, ktorí mi poskytli ubytovanie na jednu noc pre dve osoby a MINI Slovensko, ktorí mi na túto cestu požičali Mini Cooper Countryman. Všetky fotografie a názory v článku sú, ako vždy, moje vlastné.

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.