Môžem si zobrať jedlo do lietadla? Milan búra mýty

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Môžem si zobrať jedlo do lietadla? Jednoduchá odpoveď je áno, do lietadla si môžete vziať takmer akékoľvek jedlo – čím bližšie majú potraviny k tekutine, budete mať problémy. Ale nie vávažné, haha. Navštívte kategóriu Milan búra mýty, kde rozoberám ďalšie cestovateľské témy, okolo ktorých panuje veľa mýtov a dezinformácií.

Môžem si zobrať jedlo do lietadla? Milan búra mýty

Aké jedlá sú a nie sú povolené v lietadle?

  • TIP: Cestovanie lietadom s vlastným jedlom podlieha zákonom krajiny do ktorej letíte. Pri letoch do USA, Patagónie či Austrálie je zakázané voziť jedlo. Ak nejaké máte na palube, zjedzte ho pred pristátim.

Roztierateľné jedlá a syry do lietadla

Ak je syr alebo iná potravina roztierateľná, ako je smotanový syr, arašidové maslo alebo Nutella, potom cestovanie s nimi môže byť komplikované. Pevný syr, tuhá čokoláda a, dobre, tuhé arašidy, sa považujú za suché občerstvenie a môžete ich mať vo vašej príručnej taške neobmedzene, pokiaľ nepresahuje povolenú hmotnosť a veľkosť príručnej batožiny leteckej spoločnosti.

Konzervy do lietadla

Brusnicová omáčka môže byť neoddeliteľnou súčasťou sviatočného jedla, ale pokiaľ ste ju nenaliali do fľaše s 100 ml alebo menej, jej želatínová konzistencia ju posúva príliš ďaleko do tekutého priestoru, aby ste ju mohli nosiť v príručnej batožine. Plechovky brusnicovej omáčky – spolu s inými podobne tekutými a tekutými potravinami – musia byť v odbavenej batožine. Patria sem omáčky, nádoby na polevu, džemy, želé, mäkké maslo, med, sirupy, salsa, dipy, chutney, nátierky, polievky, pudingy, šalátové dresingy a iné potraviny, ktoré sa im podobajú, ako je horčica alebo hummus, resp. kvalifikovať ako nátierku a dip.

Ako vždy, alkoholické nápoje a iné tekutiny sú povolené vo vašej príručnej batožine, za predpokladu, že sú v nádobách s objemom 100ml alebo menej, pričom všetky sa zmestia do priehľadnej, štvrtinovej tašky.

Morské plody a mäso do lietadla

Mäso, či už varené, surové, celé alebo nakrájané, si môžete vziať so sebou na palubu letu. Napriek tomu buďte pri cestovaní s mäsom zdvorilí a dobre ho uzavrite, aby ste udržali všetky pachy alebo šťavy. Zabaľte si extra baliaci materiál pre prípad, že by sa obal zadrhol. Vajcia sú tiež povolené na palube a nemusia byť ani uvarené natvrdo – ale opäť je tu rozhodujúce balenie.

Koláče, pečivo a zákusky do lietadla

Branie čerstvo upečeného koláča alebo koláča do lietadla môže zvádzať zamestnancov letiska na vtip o testovaní chuti, ale koláče a koláče sú povolené ako príručné tašky, či už celé alebo nakrájané. Jablkové knedle, košíčky, sušienky, lievance, šišky (plnené alebo neplnené), sušienky, perník, suché zmesi na pečenie a dokonca aj ovocné koláče sú v poriadku na lietanie v kabíne. Počítajú sa však ako príručná vec a možno vás požiadajú, aby ste ich umiestnili pod sedadlo pred vami, nie do koša nad hlavou.

Sladkosti stále musia prejsť cez röntgenový prístroj na bezpečnostnej kontrole, takže agenti letiska rýchlo zistia, či je v strede hľuzoviek niečo nebezpečnejšie ako ganache. Mňam!

Môžem si zobrať jedlo do lietadla? Milan búra mýty
Môžem si zobrať jedlo do lietadla? Milan búra mýty

Potraviny ktoré sú zakázané do lietadla a CBD

Vo všeobecnosti odporúčam dodržať verziu „zlatého pravidla“ upravenú pre leteckú dopravu: Na palubu lietadla noste len jedlo, ktoré by vám ani nevadilo cítiť, keby ho na palubu priniesol niekto iný. O CBD som písal zvlášť článok, tu ho mrknite: Cestovanie lietadlom s CBD.

Cestovateľskí blogeri majú veľa čo povedať, pokiaľ ide o kontroverznú tému, aké potraviny je spoločensky prijateľné priniesť a konzumovať v lietadle. Súhrnne? Veľmi chrumkavé, štipľavé, lepkavé jedlá nechajte doma. Čo sa týka problematických potravín, všetko, čo by mohlo u iného cestujúceho spôsobiť alergickú reakciu – ako napríklad arašidy – je vždy rizikom, preto sa rozhodnite pre občerstvenie na letisku.

Môžem si zobrať jedlo do lietadla? Milan búra mýty
Môžem si zobrať jedlo do lietadla? Milan búra mýty

Cestujte, Milan.

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

2 comments

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.