TAP Portugal skúsenosti a hodnotenie podľa Milana Bez Mapy

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

TAP Portugal skúsenosti: Táto národná letecká spoločnosť Portugalska je medzi Slovákmi pomerne známa, najmä kvôli tomu, že TAP má dosť často akciové letenky za dobré ceny s prestupom v Lisabone. Sám som s nimi letel niekoľkokrát, raz aj do New Yorku cez hlavné mesto Portugalska. Tu si pozrite aktuálne akciové letenky s TAP Portugal do celého sveta. Odkaz si uložte, priebežne sa aktualizuje.

TAP má dobre pokryté lety aj do Južnej Ameriky, najmä Brazílie, a preto sa viete s jedným prestupom dostať z Budapešti, Viedne aj Prahy na celý Americký kontinent pomerne rýchlo. Dnes letím s TAPom na Azory a píšem túto recenziu. Prečítajte si všetky moje recenzie leteckých spoločností.

TAP Portugal skúsenosti a hodnotenie podľa Milana Bez Mapy

@milan_bezmapy 🇵🇹 Máte skúsenosti s TAP Air Portugal? Toto je moja recenzia a skúsenosti. V zásade je to úplne bežná Európska aerolinka, ktorá sa ničím nelíši od ostatných. Oceňujem moderné a nové lietadlá, ako aj miesto pre moje kolienka. Káva je však horšia ako v staničnom bufete, no stojí ako v Talianskej reštaurácii. Podľa štatistík TAP Portugal často mešká, no aspoň sa nastupuje do lietadla podľa skupín. Moje hodnotenie TAP Air Portugal je 9 bodov z 15. 👉 Kúpa letenky 3/3 👉 Check-in a batožina 2/3 👉 Pohodlie v lietadle 3/3 👉 Catering a jedlo na palube 0/3 👉 Meškania a počet nehôd 1/3 #milanbezmapy #tapportugal #dnescestujem #fyp #dnesletim #dovolena #milanburamyty #traveltok #slovakia_tiktokers ♬ sonido original – Milan Bez Mapy

Metodika hodnotenia: Maximálny celkový počet bodov, ktoré môže letecká spoločnosť v hodnotení podľa Milana Bez Mapy dostať, je 15 bodov v piatich kategóriách, kde každá kategória má maximum 3 body. Hodnotím jednoduchosť kúpy letenky a ponúkaných služieb, mobilnú aplikáciu a proces robenia online check-inu, pohodlie a vek lietadiel a catering a služby na palube.

Hodnotím aj verejne dostupné celkové štatistiky o leteckej spoločnosti, ako je priemerné meškanie či percento zrušených letov a počet nehôd. Tu si prečítajte všetky moje doterajšie recenzie leteckých spoločností. TAP Air Portugal dostal v mojom hodnotení celkom 9/15. Celú recenziu si prečítajte nižšie.

  1. Kúpa letenky a mobilná aplikácia: 3/3
  2. Check-in: 2/3
  3. Pohodlie lietadiel: 3/3
  4. Catering: 0/3
  5. Meškania a bezpečnosť: 1/3
TAP Portugal skúsenosti a hodnotenie podľa Milana Bez Mapy
TAP Portugal skúsenosti a hodnotenie podľa Milana Bez Mapy

Mobilná aplikácia TAP Air Portugal a pohodlnosť kúpy letenky

Mám rád jednoduché veci, ktoré idú rýchlo a bez problémov. A presne taká je kúpa letenky cez TAP Portugal. Či už cez ich premakaný web alebo mobilnú aplikáciu, pri kupovaní letenky ma nič nevyrušuje a stránka mi neponúka milión vecí navyše, ktoré obvykle ani nepotrebujem.

Cestovné poistenie mám svoje, načo mi je to od leteckej spoločnosti? Trošku ma rozčuľuje, že vždy keď sa chcem prihlásiť do svojej rezervácie, musím zadať aj overovací kód, ktorý mi vždy pošlú na mail, ale na druhej strane chápem. V dnešnej dobe kyberútokov je bezpečnosť na prvom mieste.

Za kúpu letenky a celkové pohodlie na ich web stránkach a v mobilnej aplikácii dávam TAP-u plný počet bodov, a to 3/3. Nemám žiadne výhrady, mám rád, keď idú letecké spoločnosti s dobou a vedia, že prvý kontakt s leteckou spoločnosťou a priestor na prvý dobrý dojem, nemajú ľudia v lietadle, ale už na ich webe či v appke. Bravo.

Toto je moja TAP Portugal recenzia a skúsenosti
Toto je moja TAP Portugal recenzia a skúsenosti

TAP Air Portugal check in cez web, na letisku a batožina

Ako u väčšiny leteckých spoločností, na Európske lety si viete online check-in vyklikať za pár sekúnd cez mobilnú appku. S týmto problém nie je. Čo ale problém je, že mi nejde pridať boarding pass do Google peňaženky a keď som si cez ich web nechal na mail poslať súbor na pripadnie, poslalo iba do Apple peňaženky. Nie je to nič na čo by sa umieralo, no presne takéto detaily robia lietanie príjemnejším.

TAP Air Portugal má tarify v ktorých ponúka iba príručnú batožinu – tento model okopírovalo veľa dopravcov od nízkonákladoviek, aby vedeli cestujúcim ponúknuť nižšie ceny za letenky a boli tak viac konkurencie schopní. Cena za jeden kufor je okolo 55 Eur, čo je štandardná trhová cena. Ja to uznávam, aspoň sa ľudia naučia cestovať naľahko. Pri nastupovaní do lietadla TAP používa boarding groups skupiny, to znamená, že nastupujete podľa toho, kde sedíte v lietadle.

Asi je to celkom fajn na zefektívnenie a zrýchlenie celého procesu nastupovania do lietadla, neviem. Fun fact, v Južnej Amerike som veľakrát videl aj vystupovanie podľa skupín, čiže žiadne tlačenice.

Za celý proces check-inu a nastupovania do lietadla dávam 2/3. Jeden bod uberám za problémy s Google peňaženkou. Ale hovorím, na to sa neumiera, ukázal som pdf v mobile a nastúpil do lietadla.

Pohodlie lietadiel TAP Air Portugal a veľkosť sedadiel

Na mojom lete z Azorov cez Lisabon do Viedne nasadil TAP nový Airbus A320neo, čo je moderná verzia klasického modelu, no viac efektívna, čo sa týka paliva a úspory energie a ekológie.

Ide nové a pohodlné lietadlo do ktorého sa dokonca pri mojej výške 184 centimetrov zmestili aj kolienka. K tomuto nemám čo napísať, vek lietadla je v čase môjho letu iba štyri roky a tú novotu cítiť všade. Hodnotenie pohodlia letu sú jasné 3/3. Nemám čo dodať.

Pohodlný Airbus A320neo s miestom na kolená
Pohodlný Airbus A320neo s miestom na kolená
Airbus A320neo TAP Air Portugal
Airbus A320neo TAP Air Portugal

Jedlo a občerstvenie na palube TAP Air Portugal

No a tu to ide dole vodou. Je jasné, že na krátke Európske lety neponúka TAP občerstvenie zadarmo, to ani nejdem hodnotiť a uberať body, je to proste štandard. Čo ale môžem hodnotiť je jedlo, ktoré ponúkajú a jeho cenu. Klasický výber jedla z mikrovlnky jedla za vyššie ceny ma neprekvapuje. Predsa len, TAP Air Portugal je letecká spoločnosť a nie reštaurácia, no pre zaujímavosť pri mojej skúsenosti s Turkish airlines, ktorí dávajú plnohodnotné menu aj na letoch po Európe, si takéto veci všímam viac.

Čím sa ale vedia letecké spoločnosti vyšvihnúť na takto krátkych letoch nie je jedlo ale káva. Široko ďaleko má najlepšiu Ryanair, no TAP v tomto maximálne prepadá. Nikdy v živote som nepil horšiu kávu v lietadle ako na palube ich letov.

Za catering na palube a cenu jedl dávam 0/3. Dalo by sa to zachrániť kávou, no ani v tomto smere to TAP nemá dobré. Sorry not sorry.

Jedlo a občerstvenie v TAP Portugal je vo všeobecnosti zlé
Jedlo a občerstvenie v TAP Portugal je vo všeobecnosti zlé
Najhoršiu kávu v lietadle som mal zatiaľ v TAP Portugal
Najhoršiu kávu v lietadle som mal zatiaľ v TAP Portugal

Bezpečnosť lietania s TAP Air Portugal, meškania a zrušený let

Ťažko sa mi hodnotí bezpečnosť lietania s TAP-om, keďže všetky letecké spoločnosti, ktoré lietajú po Európe, sú bezpečné. Je to vďaka prísnym normám a reguláciam Európskej únie. Čo ale môžem hodnotiť je štatistický počet zrušených letov a meškania. Podľa štatistík Air Advisor TAP Portugal zruší približne 3 lety z každých 200 a šanca, že bude meškať, je extrémnych 40%.

Kvôli vysokému percentu meškania dávam 1/3.

Skúsenosti s TAP Portugal a záverečné hodnotenie podľa Milana Bez Mapy

TAP Air Portugal je bežná Európska letecká spoločnosť, ktorá sa nejak extrémne nelíši od ostatných. Ich výhoda sú dobré spoje s jedným prestupom v Lisabone do Južnej Ameriky a často dobré ceny akciových leteniek do celého sveta. Cestuje s nimi, len si na palube v economy class neobjednávajte kávu, ak sa nechcete posrať uprostred letu.

Cestujte, Milan.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.