Návod ako spať v 4* hoteli v Las Vegas (skoro) zadarmo

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Hlavné mesto hráčov – Las Vegas nieje drahé mesto. Nie veľa ľudí vie, že ubytovanie tu je takmer zadarmo a na prekvapenie, je to spôsobené práve kasínami. Takmer každý hotel v Las Vegas vlastní kasíno, ktoré je hlavným zdrojom prijímu financií a to je to, čo si musíte uvedomiť, keď prichádzate do tohto púštneho mesta. Nespite v hosteloch ale 4* hoteloch!

Ak ste ešte nespali v 4* hoteli, Las Vegas je pravým miestom na vyhodenie si z kopýtka. Prečo? v porovnaní s ostatnými luxusnými hotelmi vo svete, tu je to neporovnateľne lacnejšie. Pre príklad, noc v hoteli Hilton v New Yorku môže stáť vyše 300 dolárov za noc na izbu pre dvoch, no v Las Vegas môžete mať presne tú istú izbu za 55 dolárov, ak viete ako na to. My sme vyskúšali dva luxusné hotely vo Vegas – počas 4 nocí sme 2 spali v Hiltone by Tripicana a ďaľšie dve v hoteli Luxor, ktorý je cez ulicu. Las Vegas je mesto plné luxusných hotelov a je iba na vás, kde sa rozhodnete ubytovať. Môžete spraviť to čo my – vyskúšať toho viac, no jediné čo potrebujete vedieť sú nasledujúce 3 kroky, ktoré ak dodržíte, máte o zábavu postarané.

1. VYHNITE SA VÍKENDOM

Toto je najdôležitejší fakt, ktorý musíte vedieť pred tým, než prídete do Vegas. Väčšina ľudí, ktorí sem chodia hrať kasíno sú pracujúci ľudia, ktorí pracujú cez týždeň a študenti, ktorí majú školu. Za izbu, za ktorú by ste zaplatili v pondelok 55 dolárov zaplatíte v piatok 120. Toto je cenová politika mnohých hotelov s kasínami, pretože najviac peňazí zarobia práve cez víkend. No ak ste časovo flexibilní a prídete cez víkend, dostanete izbu za menej peňazí, aby ste sa rozhodli ostať práve v konkrétnom hoteli, kde hotel predpokladá, že si práve u nich zahráte kasíno a miniete tam peniaze. Samozrejme, nie ste povinní hrať v kasíne a nikto vás nebude kontrolovať či ste tam ten žetón hodili, no väčšina ľudí v kasíne hrá, lebo to je dôvod, prečo tam prišli.

2. NÁJDITE SI HOTEL S KASÍNOM

Ako som už spomenul, hotely s kasínami zarábajú najmä vďaka kasínam a nie izbám. Ročne ľudia v automatoch nechajú takmer 7 miliónov dolárov a to sú peniaze, ktoré by žiaden hotel nezarobil prenajímaním izieb – takže dostanete izbu za nižšiu cenu, so všetkým tým luxusom, ktorý je spojený s prvotriednymi hotelmi, ako je wellness či spa, aby ste sa cítili pohodlne a uvoľnene pre hru v kasíne. Je to jednoduché! My sme si skúsili zahrať v kasíne a uspeli sme 😉 V priemere ľudia peniaze, ktoré ušetrili na hoteli minú v kasíne, čiže hotel o nič neprichádza.

3. REZERVUJTE CEZ TURECKÉ WEB STRÁNKY

Ak sa opýtate prečo, nepoviem vám dôvod prečo sú hotely cez turecké stránky lacnejšie než keď si ich rezervujete inde. Tento fakt som dlho nevedel, no teraz som rád, že ho môžem zdieľať s mojimi čitateľmi. Moji kamaráti si takto rezervujú ubytovanie už dlhšie a takmer často sa im podarí ušetriť až 20% na pôvodnej cene hotela, ktorú by platili inde. Väčšina hotelov je tu lacnejšia než inde, no vždy stojí za to pozrieť si viac stránok a ceny porovnávať a z mojej skúsenosti môžem povedať, že na známejších portáloch sú ceny vyššie než na tých menej využívaných. Tento trik neplatí len pre Las Vegas, môžete si tu rezervovať ubytovanie v celom svete a nájsť si tak najlepšie ceny za ubytovanie. Často hotely ponúkajú aj akciové balíčky, ktoré sa oplatia a povedzte mi o jednom človeku, ktorý by nechcel ušetriť peniaze na ubytovaní. Jednou zo stránok odporúčaných mojim kamarátom je Gala Hotels z Istanbulu.

Popri tom, ako cestujete po svete, objavítem mnoho vecí a spôsobov, ktoré vám na vašich budúcich cestách pomôžu ušetriť nemalé peniaze. Ak aj vy poznáte akékoľkvek tipy s ktorými sa chcete podeliť, napíšte ich do komentáru pod článok.

Milan Bardun – pretože cesta je cieľ

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.