Prečo navštíviť filmové štúdiá v Hollywoode

107,392FansLike
190,436FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Spomedzi populárnych turistických atrakcií  v Los Angeles, návšteva filmových štúdií patrí medzi tie top, kde môžete stráviť celý deň objavovaním, ako funguje filmový priemysel. Či však vysoká cena vstupného stojí za to, čo vám štúdiá ponúkajú si prečítajte v článku.

Universal City entrancevstup do filmových štúdií v Hollywoode

Ak máte doma televíziu, počas svojej návštevy určite spoznáte mnoho miest, ktoré sa v tzv. Universal City (vesmírne mesto – podľa mňa názov symbolizuje vesmír, ako miesto, kde je všetko možné) ponúka. Môžete tu stráviť jeden deň, no je aj možnosť zakúpenia si až ročnej permanentky, ktorá je asi len o $ 20 drahšia ako tá denná. Universal Studios, ako sa nazývajú v angličtine sú ľahko (nie rýchlo, haha) dostupné z centra Los Angeles a ľudia každej vekovej kategórie si tu prídu na svoje – veď Los Angeles je predsa továreň na úsmevy. Vhodný čas na návštevu je kedykoľvek počas roka, nakoľko počasie v Los Angeles je väčšinu roka príjemné a nikdy vám tu nebude zima či teplo – veď aj to je jedným z dôvodov, prečo tu žije až 13 miliónov obyvateľov. Ak ste sa rozhodli navštíviť filmové štúdiá v Hollywoode, rozhodli ste sa dobre.

AKO SA DOSTAŤ DO UNIVERSAL STUDIOS

Najpohodlnejšie, ako sa dostať do Universal Studios, ako sa po anglicky nazývajú filmové štúdiá v Hollywood,  je použiť červené metro. Jednoducho nástupte na červenú linku smerujúcu do ‚North Hollywood‘ a vystúpte na ‚Universal City‘ zastávke. Odtiaľto pokračujte s davom ľudí smerom k autobusu, ktorý vás zadarmo odvezie priamo k štúdiám a nebojte sa, nestratíte sa – Universal Studios v Los Angeles je vysoko navštevované a odporúčané miesto ľuďmi z celého sveta. Ja som z počiatku pre vysokú cenu vstupenky ísť nechcel, no našťastie ma známi, ktorí tu už boli presvedčili a neľutoval som to. Nemám rád tie populárne ‚musíte vidieť‘ zoznamy na ostatných blogoch (aj keď som ich už pár tiež napísal), kde ak vynecháte čo i len jediný bod v článku, tak vás presvedčí, že ste tam boli úplne zbytočne. No ak by som mal jeden napísať o Los Angeles, filmové štúdiá v Hollywoode by v ňom určite boli zaradené. Veď predsa, ak ste v Los Angeles a nejdete do Universal City, ako by ste v LA ani neboli, no nie? Haha.

Universal Studios ticket linedlhé rady pred vstupom

KDE KÚPIŤ LÍSTKY

Lístky si môžete tradične kúpiť na internete alebo za rovnakú cenu na mieste, no snažte sa prísť skoro ráno, nakoľko sú rady veľmi dlhé a môžete v nich stáť aj hodinu. Išlo ma rozhodiť, keď sme o 11tej ráno prišli a následne hodinu stáli v rade po dvoj hodinovej ceste z opačnej strany mesta. Štúdia sa pre návštevníkov zatvárajú o 18 tej (záleží to však aj od ročného obdobia a čas sa môže meniť), takže sme na tú všetku parádu mali len 6 hodín. K dispozícii sú denné či dvojdňové lístky, no kúpiť si môžete aj ročný. Pre VIP vstupenky musíte však zavolať a rezervovať si ich. Bežné denné vstupenky stoja na osobu $ 92, čo je veľa, no oplatí sa a ľutovať nebudete. Ak máte IATA kartu vydávanú zamestnancom cestovného ruchu, môžete mať zľavu až 40 % no uplatniť si ju môžte až na mieste v stánku, ktorý je za ostatnými – nestojte v rade pre bežné lístky. Tieto zľavnené vstupenky si nemôžete objednať online, predajú vám ich až na mieste po predložení IATA karty.

PREČO PRÍSŤ DO UNIVERSAL STUDIOS

Aj keď vstupenka stojí toľko, koľko stojí, určite sa oplatí prísť a sľubujem vám, že nudiť sa nebudete. Filmové štúdiá v Hollywoode sú naozaj dobrá investícia do programu a jednou z najpopulárnejších atrakcií je tzv. Studio Tour, kde sa dostanete do zákulisia mnohých známych televíznych show. Uvidíte Wisteria lane – ulicu, kde boli natáčané Zúfalé manželky, známy motel, kde vo filme Psycho Norman Bates vraždil svoje obete, či obrovského, umelého žraloka, ktorý na vás vyskočí z vody. V metro stanici vás zaplaví voda a vaše auto sa potopí do jazera – všetky tieto zážitky sú skutočné a vy na dne jazera naozaj budete no vďaka špeciálnym efektom sa vám nenamočí čo i len vlas. Ďalej navštívite najväčšie 3D kino na svete, kde budete bojovať s dinosaurami či zmenšeninu New Yorku, kde sú natáčané všetky scény z Veľkého Jablka nakoľko výprava na opačnú stranu Ameriky by nebola lacná. Mimo prehliadky štúdií môžete navštíviť hrobku múmie, Simpsonovcov či Jurský park a mnoho iného.

Universal Studios Studio Tourprehliadka štúdií počas tzv. „Studio Tour“

Universal Studios Wisteria Laneznáma ulica Zúfalých manželiek

Universal Studios Bates hotelBates motel Normana Batesa z hororu Psycho

wpid-wp-1424630519253.jpeghavária boeingu 747 spoločnosti KLM

Simpsons in Universal Studiosnavštívte rodinku Simpsonovcov vo filmových štúdiách

Filmové štúdiá v Hollywoode rozhodne stoja za návštevu a ak by som bol v LA, určite by som išiel zas. Môj deň v Universal Studios bol plný zábavy, veľa som sa smial a čas strávený interaktívnymi prehliadkami mi ubehol ako voda. Videl som mnoho známych miest z televízie a zistil som, ako fungujú špeciálne efekty. Ak si nie ste istí, či vám tých 92 dolárov za to stojí, kašlite na ne a navštívte filmové štúdiá v Los Angeles! Ľutovať nebudete.

Milan Bardun, pretože cesta je cieľ

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.