Noc Na Letisku v New Yorku (JFK & Newark)

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Letiská ako JFK Kennedy v New Yorku alebo Newark v New Jersey sú letiská, kde denne prestúpi, či vystúpi tisíce pasažierov na ceste do svojej cieľovej destinácie, či už to je New York alebo iné mesto. Niekedy sa časy príletu a odletu líšia príliš veľmi, alebo je čas odletu príliš skoro ráno, takže musíte ostať spať na letisku, lebo platiť na pár hodín za hotel nieje výhodné, obzvlášť pre študenta ako som ja. Ja som toto leto strávil noc aj na JFK a aj na Newarku a rozhodol som sa napísať pár tipov, kde nájsť WiFi zadarmo, či reštauráciu, ktorá je otvorená nonstop, aby vaša noc na letisku nebola len nepríjemnou spomienkou.

Ak hľadáte všeobecný návod a tipy ako prežiť noc na akomkoľvek letisku, prečítajte si môj článok Noc Na Letisku? Žiaden Problém!

NOC NA KENNEDYHO LETISKU JFK V NYC

KDE SA NAJEM? – Ak ste hladní, odvezte sa s AirTrain na Terminál 1, kde nájdete obchody s jedlom, pravdepodobne najlcnejšie na letisku. Na výber máte z McDonaldu, Dunkin Donuts, Starbucks či čínskeho občerstvenia. Tieto prevádzky sa zatvárajú pred polnocou, takže ak ste naďalej hladní, odvezte sa na Terminál 5, kde na prízemí pri výdaji batožiny je Dunkin Donuts otvorený nonstop. Zoberte si však aj deku, cez noc tu je chladno, tak ako na každom letisku.

KDE JE WIFI A NABÍJAČKY? – WiFi je prístupné v celom areáli letiska, no zadarmo nieje. Ak platiť nechcete, odvezte sa na Terminál 5 ktorý patrí leteckej spoločnosti JetBlue a tu sa môžete pripojiť zadarmo. Stačí vyhľadať JetBlue hotspot, súhlasiť s podmienkami a máte neobmedzený prístup na internet. Ak si potrebujete nabiť telefón, nabíjacie stanice sú na Termináli 1, no prakticky zásuvky sú na celom letisku. Stačí sa popozerať, obvykle sú nízko nad zemou, takže si k nim budete musieť sadnúť na zem.

KDE SA VYSPAŤ? Ak si chcete počas dlhého čakania na lietadlo vystrieť nohy, môže to byť problém, pretože väčšina sedadiel na všetkých termináloch je s operadlami na ruky. Na Termináli 1 v príletovej hale sa nachádza  pár lavičiek, kde sa môžete vystrieť, no recenzie na SleepingAtTheAirports.net odporúčajú doniesť si deku, je tam zima. Pár lavičiek sa nájde aj v odletovej hale Terminálu 2.

NOC NA LETISKU NEWARK V NEW JERSEY

Ak plánujete ostať celú noc na letisku v Newarku, nezávidím vám. Odporúčam vám prečkať noc na Termináli B, ktorý je vyhradený na medzinárodné lety, ale prosím, neočakávajte otvorené obchody celú noc. Všetky obchody sa zatvárajú po jedenástej večer a niesu otvorené pred piatou ráno. Ak hľadáte WiFi, tiež vás sklamem. WiFi tu je, no nie zadarmo. Celé letisko je pokryté WiFi od spoločnosti Boingo, kde si môžete zaplatiť prístup. Určite sa oplatí to minimálne skontrolovať, lebo v čase môjho pobytu na letisku  mali práve akciu a za 5 dolárov som bol neobmedzene pripojený. Na druhej strane, nabíjacie stanice sú na celom letisku, takže aj keď sa vybijete, nabiť si telefón či notebook naozaj nieje problém. Na najvyššom poschodí Terminálu B je veľký televízor, pred ktorým je množstvo pohodlných stoličiek s operadlami na ramená, tu sa môžte usadiť a pozerať CNN celú noc. Množstvo ľudí tu sedelo pred televízorom, spali, čítali si alebo boli pripojení na internete.

Napriek všetkému, moja noc na Newarku bola jedna z tých príjemnejších z pomedzi všetkých letísk, na ktorých som spal. Výraz „spanie na letisku“ nieje ani moc o spaní, nemyslím si, že sa na letisku dá pohodlne vyspať. Terminál B je čistý, nový a moderný s množstvom pitných fontánok, takže ak si zaplatíte WiFi, kúpite o bagetu naviac môžte celú noc presedieť pred televízorom a ubehne, ani neviete ako.

Spanie na týchto dvoch letiskách nebolo až tak veľmi nepríjemné pre porovnanie s inými letiskami, najdôležitejšie je mať čo jesť a aby nebola zima. Stále je to lepšie ako platiť za hotel, ak vám to letí o 6 ráno, no nie? obzvlášť pre študenta, ako ja.

Milan Bardun 2014 pretože cesta je cieľ

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.