Noc Na Letisku v New Yorku (JFK & Newark)

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....
66,358FansLike
134,387FollowersFollow
81,644FollowersFollow

Letiská ako JFK Kennedy v New Yorku alebo Newark v New Jersey sú letiská, kde denne prestúpi, či vystúpi tisíce pasažierov na ceste do svojej cieľovej destinácie, či už to je New York alebo iné mesto. Niekedy sa časy príletu a odletu líšia príliš veľmi, alebo je čas odletu príliš skoro ráno, takže musíte ostať spať na letisku, lebo platiť na pár hodín za hotel nieje výhodné, obzvlášť pre študenta ako som ja. Ja som toto leto strávil noc aj na JFK a aj na Newarku a rozhodol som sa napísať pár tipov, kde nájsť WiFi zadarmo, či reštauráciu, ktorá je otvorená nonstop, aby vaša noc na letisku nebola len nepríjemnou spomienkou.

Ak hľadáte všeobecný návod a tipy ako prežiť noc na akomkoľvek letisku, prečítajte si môj článok Noc Na Letisku? Žiaden Problém!

NOC NA KENNEDYHO LETISKU JFK V NYC

KDE SA NAJEM? – Ak ste hladní, odvezte sa s AirTrain na Terminál 1, kde nájdete obchody s jedlom, pravdepodobne najlcnejšie na letisku. Na výber máte z McDonaldu, Dunkin Donuts, Starbucks či čínskeho občerstvenia. Tieto prevádzky sa zatvárajú pred polnocou, takže ak ste naďalej hladní, odvezte sa na Terminál 5, kde na prízemí pri výdaji batožiny je Dunkin Donuts otvorený nonstop. Zoberte si však aj deku, cez noc tu je chladno, tak ako na každom letisku.

KDE JE WIFI A NABÍJAČKY? – WiFi je prístupné v celom areáli letiska, no zadarmo nieje. Ak platiť nechcete, odvezte sa na Terminál 5 ktorý patrí leteckej spoločnosti JetBlue a tu sa môžete pripojiť zadarmo. Stačí vyhľadať JetBlue hotspot, súhlasiť s podmienkami a máte neobmedzený prístup na internet. Ak si potrebujete nabiť telefón, nabíjacie stanice sú na Termináli 1, no prakticky zásuvky sú na celom letisku. Stačí sa popozerať, obvykle sú nízko nad zemou, takže si k nim budete musieť sadnúť na zem.

KDE SA VYSPAŤ? Ak si chcete počas dlhého čakania na lietadlo vystrieť nohy, môže to byť problém, pretože väčšina sedadiel na všetkých termináloch je s operadlami na ruky. Na Termináli 1 v príletovej hale sa nachádza  pár lavičiek, kde sa môžete vystrieť, no recenzie na SleepingAtTheAirports.net odporúčajú doniesť si deku, je tam zima. Pár lavičiek sa nájde aj v odletovej hale Terminálu 2.

NOC NA LETISKU NEWARK V NEW JERSEY

Ak plánujete ostať celú noc na letisku v Newarku, nezávidím vám. Odporúčam vám prečkať noc na Termináli B, ktorý je vyhradený na medzinárodné lety, ale prosím, neočakávajte otvorené obchody celú noc. Všetky obchody sa zatvárajú po jedenástej večer a niesu otvorené pred piatou ráno. Ak hľadáte WiFi, tiež vás sklamem. WiFi tu je, no nie zadarmo. Celé letisko je pokryté WiFi od spoločnosti Boingo, kde si môžete zaplatiť prístup. Určite sa oplatí to minimálne skontrolovať, lebo v čase môjho pobytu na letisku  mali práve akciu a za 5 dolárov som bol neobmedzene pripojený. Na druhej strane, nabíjacie stanice sú na celom letisku, takže aj keď sa vybijete, nabiť si telefón či notebook naozaj nieje problém. Na najvyššom poschodí Terminálu B je veľký televízor, pred ktorým je množstvo pohodlných stoličiek s operadlami na ramená, tu sa môžte usadiť a pozerať CNN celú noc. Množstvo ľudí tu sedelo pred televízorom, spali, čítali si alebo boli pripojení na internete.

Napriek všetkému, moja noc na Newarku bola jedna z tých príjemnejších z pomedzi všetkých letísk, na ktorých som spal. Výraz „spanie na letisku“ nieje ani moc o spaní, nemyslím si, že sa na letisku dá pohodlne vyspať. Terminál B je čistý, nový a moderný s množstvom pitných fontánok, takže ak si zaplatíte WiFi, kúpite o bagetu naviac môžte celú noc presedieť pred televízorom a ubehne, ani neviete ako.

Spanie na týchto dvoch letiskách nebolo až tak veľmi nepríjemné pre porovnanie s inými letiskami, najdôležitejšie je mať čo jesť a aby nebola zima. Stále je to lepšie ako platiť za hotel, ak vám to letí o 6 ráno, no nie? obzvlášť pre študenta, ako ja.

Milan Bardun 2014 pretože cesta je cieľ

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.