PATONG PLÁŽ a iné najlepšie pláže v okolí

103,217FansLike
187,229FollowersFollow
108,106FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ak sa chystáte na Phuket, budete pravdepodobne ubytovaní v meste Patong – najnavštevovanejšom meste na ostrove Phuket. Patong je populárny pre nízke ceny s porovnaním iných destinácií a taktiež pre nekonečné párty, ktoré sú tu nonstop. Patong je párty mesto, no ak si potrebujete odpočinúť od nočného života, zamierte na niektorú z pláží v okolí. Prečítajte si o najkrajších plážiach v okolí Patongu a vyberte si tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať a užijete si tu Thajsko čo najlepšie.  

Všetky spomenuté pláže som navštívil a zoradil od najlepšej po najhoršiu.

1. KAMALA BEACH

Kamala beach na ostrove Phuket je najkrajšou plážou, ktorú som doteraz navštívil. Nachádza sa na pobreží mestečka Kamala, ktoré nieje veľmi preľudnené v porovnaní so šialeným Patongom. Toto miesto nieje známe mnohým turistom a najviac tu nájdete starých ľudí, rodiny s deťmi, ktoré si prišli užiť dovolenku v Thajsku. Väčšina týchto návštevníkov sú prevažne Rusi. Nachádza sa tu niekoľko príjemných reštaurácií s znesiteľnými cenami, takže si vysnívané večery na pláži s nohami v piesku a tradičným jedlom Pad Thai môžete užiť práve tu. Ak hľadáte miesto, kde nieje absolútne nikto, prejdite sa úplne na sever, na začiatok pláže a budete tu sami. Tu, úplne na začiatku nie sú žiadne reštaurácie, len jeden hotel a atmosféra je tu na nezaplatenie. Voda je úplne čistá, teplá a pláž je piesková.

Kamala beachseverná časť Kamala beach

Kamala beach seamore na Kamala beach je nádherné, teplé a čisté

POZOR: po zotmení sa neprechádzajte ďaleko od reštaurácií po pláži, nakoľko tu je mnoho rybárov a mohli by ste sa v tme zamotať do nylonu ich udíc tak, ako sa to stalo môjmu kamarátovi

2. LEAM SING BEACH

Leam Sing beach sa nachádza hneď vedľa Kamala beach a môžete sem doslova prejsť peši nakoľko je len z druhej strany kopca, ktorý ich predeľuje. Táto pláž je pekná, no je tu oveľa viac ľudí. Nachádzajú sa tu asi dve reštaurácie s teplým jedlom a pláž je piesková. Zaparkujte hore na kopci a strmými schodmi zídete dole na pláž asi za 3 minúty. V okolí pláže je dažďový prales s veľa banánovníkmi a divokou zverou, takže ak sa chcete cítiť ako Tarzan, môžete sa tu prejsť – no pozor na hady.

Leam Sing Beach parkingparkovanie ponad Leam Sing beach

Leam Sing beachkrátka Leam Sing beach

3. PARADISE BEACH (Rajská pláž)

Ak ste v Patongu, určite ste o Paradise beach či Rajskej pláži počuli, minimálne od taxikárov. Sú tu ich desiatky, ktorí sa vám ponúkajú, že vás odvezú na Paradise beach. Ak zjednáte dobrú cenu, určite sa nechajte odviezť, nakoľko je pláž ďaleko (cca 15 minút jazdy autom) po kopcoch. Pláž samotná je priemerná a možno budete mať vysoké očakávania práve kvôli jej názvu. No ja by som ju rajskou nenazval. Pláž je preplnená a v mori sa nachádza len malý kúsok, kde nie sú skaly a práve na tomto malom priestore sú natlačení všetci ľudia (viď.foto). Zvyšok pláže v mori je veľmi skalistý a budete potrebovať žabky, aby ste si nerozrezali nohu.

Paradise beach long tail boatspoznáte miesto v mori, kde nie sú skaly?

Paradise beachParadise beach

POZOR: nachádza sa tu mnoho medúz. Akonáhle prídete na pláž, budete požiadaní o zaplatenie 100 BHT za vstup. Ak však nechcete lehátko a slnečník, WC a sprchu , platiť nemusíte – nenechajte sa oklamať pracovníkom.

5. PATONG BEACH

Patong pláž je jedna z najhorších pláží, na ktorej som bol. Špinavá, preplnená a plná opitých turistov. Voda nieje čistá a toto miesto vôbec nepripomína exotické Thajsko, skôr Bibione. Patong je vysoko navštevované mesto na ostrove Phuket a preto aj Patong pláž vyzerá veľmi zle. V okolí sa nachádza mnoho oveľa krajších pláží, ktoré stoja za návštevu, takže nemrhajte svoj čas tu.

Patong beachpreplnená a špinavá Patong beach

Patong beachPatong beach

BONUS: FREEDOM BEACH (pláž Slobody)

Blízko Paradise beach (Rajskej pláže) sa nachádza pláž nazvaná Freedom beach (pláž Slobody). Snažili sme sa zistiť ako sa tam dostať, no naneštastie sme sa po 20 minútach zdolávania kopcov v pralese museli pre ostnatý drôt otočiť. Jediný spôsob ako sa dostať na Freedom beach je zobrať si loďku z Patong beach, ktorá stojí cca 30 dolárov za spiatočnú cestu za loď. Ak ste skupina kamarátov, tak sa to aj celkom oplatí. Freedom beach je pravdepodobne najmenej preplnená pláž pri Patongu populárna najmä u nudistov a niektoré zdroje uvádzajú, že ide aj o gay pláž. Nenachádza sa tam veľa ľudí, nakoľko treba za cestu na ňu zaplatiť, no verím, že tá cena za to stojí. Na základe satelitných fotografí a toho, ako sme ju videli z diaľky z kopca, pláž musí byť dokonalá.

V okolí Patongu je mnoho pláží a ja som navštívil štyri z nich. Ak môžete, opustite špinavú Patong beach a navštívte severnú časť Kamala beach alebo si vezmite loďku na Freedom beach nech vidíte skutočné Thajsko s panenskou prírodou.

Milan Bardun – pretože cesta je cieľ

2 COMMENTS

  1. Thajsko sme navštívili v januári 2024. Moje skúsenosti z pláží, ktoré sme navštívili. Na pláži Kamala sa nedalo vydržať vo vode, niečo malé tam štípalo. Pre nás bola najkrajšia pláž Freedom beach. Nie je pravda, že sa tam dostanete iba loďou. Už aj peši zhora. Naspäť sme šli loďkou, nebolo to drahé.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.