Penzión Jesenský, Tatranská Lomnica ti pristane (recenzia)

107,392FansLike
190,436FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Penzión Jesenský v Tatranskej Lomnici ma zaujal už na obrázku. Toto zariadenie v štýle bed and breakfast má veľmi výhodnú polohu v rámci Tatranskej Lomnice a je blízko k turistickým chodníkom, ako aj vlakovej stanice. Prečítaj si moju recenziu ubytovania a to, čo sa mi v hoteli páčilo a čo som si všimol. Penzión Jesenský pokladám pre jeho výhodnú polohu a služby za príjemné ubytovanie v Tatranskej Lomnici.

Penzión Jesenský v Tatranskej Lomnici

Penzión Jesenský Tatranská Lomnica
Krásna historická budova.

Z histórie Penziónu Jesenský: Penzión sa nachádza vo vile uhorského šľachtica obklopený parkovou záhradou, ktorá má vyše 120 rokov. Históriu tu dýchať v každom rohu penziónu. Hneď, ako som vstúpil dnu, moju pozornosť upútala bohatá zbierka poľovníckych trofejí. Nedalo mi sa nespýtať na recepcii, kde mi bolo povedané, že ide o pôvodné trofeje Baróna Liptaya z roku 1894. Do 50.tych rokov tu bývala aj grófka a neskôr táto budova slúžila ako škola v prírode. Dnes je v nej Penzión Jesenský.

Ubytovanie v Penzióne Jesenský 

Moja izba pre dvoch bola priestranná s neuveriteľným výhľadom na Tatry. Ráno som sa postavil na balkón a kochal sa výhľadom za milión. V penzióne je čisto a slnko, ktoré ma budilo pôsobilo veľmi príjemne. Čo sa mi páčilo bolo aj to, že je tu možné ubytovanie so psíkom. Sami majitelia majú psa, Atosa, ktorý je veľmi hravý. Táto izba má samostatnú kúpeľňu so sprchovým kútom, predsieň, WiFi a spomínaný balkón s posedením. Ako súčasť ubytovania som mal aj raňajky.

TIP: Pozri si typy ubytovania a cenu za noc v Penzióne Jesenský.

Penzión Jesenský Tatranská Lomnica
Dobré ráno, Tatranská Lomnica.

Raňajky v Penzióne Jesenský spočívali z klasiky, ovocie, zelenina, mäso a rôzne druhy cereálií. Podľa môjho názoru by sa tu najedol aj vegetarián a možno aj vegán, aj keď ním nie som. Osobne ma veľmi potešili volské oká, párky a čerstvé ovocie, z ktorého som si vzal aj na túru na Zelené pleso.

Samotný hotel je zariadený v horskom štýle a opäť musím spomenúť trofeje, ktorých sú tu v chodbách hotela hádam stovky. Pozri fotku nižšie.

Ubytovanie v Penzióne Jesenský by som odporučil každému, kto sa chystá stráviť príjemný víkend v Tatranskej Lomnici. Penzión je v pešej dostupnosti centra mesta a k vlakovej stanici to trvá zhruba desať minút peši. Raňajky sú výdatné, ideálne pre tých, ktorí sa chystajú na celodennú túru do lesa. Z hotela ma najviac zaujalo jeho vnútorné zariadenie, zbierka trofejí a jeho história.


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.