Moje praktické informácie rady o Kuala Lumpur (aktuálne tu žijem)

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Toto sú moje praktické rady o Kuala Lumpur. Aktuálne tu žijem (nie dlhodobo, len som sa tu zastavil na mesiac počas mojej polročnej cesty po svete). Kuala Lumpur je mega multikultúrne moderné mesto v Malajzii. Žijú tu prevažne moslimovia a vždy keď niekoho stretnem, hneď sa ma opýta, či som kresťan alebo moslim. Úplne že len tak, obe náboženstvá sa tu (aspoň podľa môjho vnímania celkom tolerujú). Toto sú moje praktické rady pre teba ohľadne Kuala Lumpur, ktoré som zaznamenal na základe vlastných skúseností. Prečítaj si informácie a rady o Kuala Lumpur:

Moje praktické rady o Kuala Lumpur

praktické rady o Kuala Lumpur
Ja milujem tento farebný pattern

Letenky do Kuala Lumpur a ubytovanie v meste

Letenky do Kuala Lumpur sú naozaj lacné. Netuším prečo ale často vybehne na nete aj dáka akcia na letenky do Kuala Lumpur aj za 300 €. Na Facebooku som vytvoril záujmovú skupinu, kde takmer denne pridávam tipy na lacné letenky. Pridaj sa a možno ti vyskočí aj Kuala Lumpur. V skupine je už viac ako tisíc ľudí. Ja som sem priletel z Austrálie (zo Sydney) s AirAsia za zhruba sto eur jednosmerne. Toto sú praktické informácie a rady o Kuala Lumpur.

Ako sa dostať z letiska v Kuala Lumpur najlacnejšie: Máš dve možnosti ak chceš použiť hromadnú dopravu. Takzvaný KLIA express, ktorý ťa dostane z letiska do mesta za pol hodinu. Stoji 55 MYR (11,50 €) jednosmerne. Ak si kúpiš spiatočný lístok, vyjde ťa to ešte lacnejšie. Druhá možnosť je autobus za 12 MYR (2,50 €) a cesta trvá hodinu aj pol.

PS: Lístky na KLIA express si môžeš kúpiť aj online alebo cez mobilnú appku.

Čo sa týka ubytovania v Kuala Lumpur, tým si hlavu nelám. Nájdeš tu aj drahé aj lacné hotely avšak dám ti jeden tip. Vždy hľadaj ubytko s bazénom – je tu mega teplo. Ja som tu býval už aj v hoteloch, hosteloch a skúsil som aj airbnb. To je tu lacné a moja samostatná izba v cente s posilkou a bazénom stála €. Mrkni foto dole:

Tri zásadné pravidlá pre hľadanie ubytovania v Kuala Lumpur:

  1. Čím bližšie centa tým lepšie. Nepozeraj na cenu, je to mrte lacné a neboj sa hľadať aj 4 hviezdičkové hotely.
  2. Bazénik je must. Bez neho to nejde, je tu mrte teplo a vlhko. Kukaj aj extra služby ako je posilka či odvoz na letisko zadarmo.
  3. Daj si však bacha na okolie hotela/hostela lebo niektoré časti sú v noci mega hlučné. Raz som býval v časti Bukit-Bintang a fakt som nevedel spať pre hluk z ulíc a barov.

Ceny jedla v Kuala Lumpur

Lacno, lacno, lacno. Zvyknem si chodiť kupovať do potravín upečenú kuraciu nohu alebo cecok a stojí 4,50 RM (0,94 €). Avšak, ak by som si chcel kúpiť chladené kuracie prsia, celé balenie (neviem koľko kg tam je, no sú tam dva cecky) stojí v prepočte okolo 1,80 €. Čo však nechápem, sú tu drahé jablká. Kupoval som si jablká v sáčku, dal na váhu a keď to prepočítal na jedno, tak to vychádzalo euro za jablko. Vozia ich z Austrálie.

Moja praktická rada pre teba: Nenakupuj v hovadinách ako je 7Eleven a podobne ale v serióznych potravinách. Je to lacnejšie a jedlo kvalitnejšie.


TIP: Prečítaj si, ako som prišiel do konfrontácie s prostitútkou za jeden deň v Kuala Lumur


Čo sa týka reštaurácií v Kuala Lumour, tak ako všade aj tu sú drahé a lacné. Avšak, z tých kvalitných lacnejších sa za 5 až 10 € naješ ako kráľ. Na veľa miestach fičia na jedlo veselé hodinky (happy watch :D) a celé burger menu som videl už aj za 3 €. Proste mňami hami placička. Medzi praktické informácie a rady o Kuala Lumpur nesmie chýbať jedlo, že?

Doprava po Kuala Lumpur

Doprava po Kuala Lumpur je mega super. Milujem mestá so super logistikou, kde sa dostanem všade ľahko bez toho, aby som musel čakať milión hodín na spoje a nedajbože zjednával s taksíkmi. Po Kuale sa prepravujem troma spôsobmi.

  1. Doprava autobusom – je lacná, no stále stojíš v zápche. Neodporúčam.
  2. Doprava vlakmi a metrom typu KTM KOMUTER, LRT a pod. – ideálne po meste a lístok sa platí podľa vzdialenosti. Je to však smiešne lacné. Za najdlhšiu cestu zaplatíš zhruba 80 centov až euro. Vlaky sú spoľahlivé. Inak, niektoré vlaky majú čisto ženské oddelenia. Nesadaj si tam, ak nie si žena. Ani ak sa tak cítiš, no výzor ženy ešte nemáš.
  3. Uber je v Kuala Lumpur mega lacný, no spomenul som už zápchy?
doprava po kuala lumpur
Ženské vlaky sú jasne označené rúžovou
doprava po kuala lumpur
Moderné metro vlaky (väčšina z nich hlási zastávky)
Bankomaty v Kuala Lumpur

O bankomaty v Kuala Lumpur nie je núdze. Sú na každom rohu, no dám ti tip. Hľadaj medzinárodné bankomaty, ktoré nemajú extra poplatok za výber. Ja mám účet v banke, ktorá má výbery v zahraničí zadarmo. Ak teda nájdem medzinárodný bankomat bez extra poplatkov, vyberám z bankomatu v Kuala Lumpur úplne zadarmo. Tie lokálne bankomaty zvyknú mať vlastné poplatky a nájdeš ich v malých obchodoch ako 7Eleven, len tak na uliciach či pumpách. Proste nie, nie, nie a nie. Bez tak ťa tvoja dovolenka v Kuala Lumpur stojí už veľa. Nebudeš hádam platiť aj bankám extra poplatky. Pch. Mne sa veľmi vyplatili červené bankomaty od CIMB Bank, ktoré majú výbery zadarmo.

bankomaty v kuala lumpur
S týmito bankomatmi mám najlepšiu skúsenosť. Sú aj na letisku.
Kvalita života v Kuala Lumpur

Kvalita života v Kuala Lumpur je vysoká. Mne sa tu život páči a ľudia sú tu veľmi milí. Napíšem ti zoznam vecí, prečo sa mi život v Kuala Lumpur celkom pozdáva. V Kuale sa bez problémov dohovoríš po anglicky.

  • je tu lacno a s prácou cez internet tu dokážem žiť plnohodnotný život
  • je tu čo robiť – sociálny život v Kuala Lumpur je naozaj hodnotný (reštiky, bary a pod.)
  • je tu rýchly internet a lacné potraviny
  • je to hub AirAsia, čiže odtiaľto môžeš letieť lacno do celej Ázie a Austrálie

Milan „Bez Mapy“ Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou :)
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

2 comments

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.