Za jeden deň v Kuala Lumpur som chytil prostitútku a multi-kulti fóbiu

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Jeden deň v Kuala Lumpur je málo a ak by som tam bol dlhšie, určite by som si toto mesto vychutnal ešte viac. Bol som ním naozaj očarený a nazval by som ho New Yorkom Ázie. Mnohí vravia, že nie KL (ako Kuale hovoria miestni) ale Singapore je Veľkým Jablkom Ázie, no tam som ešte nebol. Pre mňa to je jednoznačne Kuala, alebo ako som ju nazval ja Kúl-ala Lumpur, lebo je proste mrte kúl. No a aké som mal pocity z tejto malajskej metropoly? Fenomenálne. Moderné mesto, ktoré je cenovo veľmi dostupné a má čo ponúknuť. Bolo tam však aj niečo, čo sa mi veľmi nepáčilo. Toto je môj jeden deň v Kuala Lumpur.

Jeden deň v Kuala Lumpur zanechal vo mne týchto 5 pocitov

  1. Kuala Lumpur je mega multi-kulti.
  2. Kuala Lumpur je veľmi moderné a metropolitné mesto.
  3. Kuala Lumpur je lacná čo sa týka potravín a ubytovania.
  4. Kuala Lumpur je zdravé a čisté mesto. Krásne tropické parky v centre mesta a málo odpadkov.
  5. Kuala Lumpur má bohatý nočný život a veľa prostitútok.

TIP: Prečítaj si môjho sprievodcu čo vidieť v Kuala Lumpur.

jeden deň v Kuala Lumpur
Petronas Towers, najvyššie dvojičky na svete
jeden deň v Kuala Lumpur
A ešte v noci

Keď príde téma na moderné ázijské mesto, určite sa v debate ocitne aj Kuala Lumpur. Ide o veľkú multi kultúru, kde prevažujú hlavne aziati a moslimovia. Nie však tí mega striktní, ale proste kúl ľudia, ktorí sa navyše veľmi dobre a vkusne obliekajú. Aaaaa, toľko ľuíd, toľko farieb a kultúr. Zapadám tu. Mesto je veľmi uvoľnené a taktiež gay friendly. Nie nadarmo sa hovorí, že ide o nákupné srdce Ázie. Pozeral som si v obchode nový ajfón a stál zhruba o 70 € menej ako na Slovensku. Na svoje si tu prídu najmä skutočné ženy, ktoré milujú nákupy. V Kuale sa dá zohnať úplne fšetko a ešte viac. Ak máš len jeden deň v Kuala Lumpur, kúp si to, po čom ti srdce horí.

Kuala Lumpur za jeden deň rozhodne nestačí. Daj si minimálne dva.

jeden deň v Kuala Lumpur
Bež Forest, bež!
jeden deň v Kuala Lumpur
Jeden z mnohých moderných parkov v Kuala Lumpur

Milo som bol prekvapený aj cenami za ubytovanie v tomto hlavnom meste Majalzie. Ak si backpacker, nájdeš tu ubytko aj za tri eurá na noc, čo by som ale neriskoval. Sú tu aj drahé hotely a samozrejme aj zlatá stredná cesta. Ja som si prenajal izbu v byte v centre mesta s výhľadom na Petronas Towers. Noc ma stála 13 € so všetkými poplatkami s vlastným bazénom a posilňovňou. Raňajky boli v cene. Lacné je tu aj jedlo a hlavne strít fúd. To by som nebol ja, keby som neochutnal všetky tie paprčky a rôzne zvláštnosti na paličákch. Avšak na filipínske kuracie črevá na špajdli sa to nechytá ani zďaleka. Naspäť ale do Malajzie. Môj eden deň v Kuala Lumpur vyzeral takto.

Ako som sa tak prechádzal po okolí, ako záhradného architekta ma zaujali najmä krásne parky a zeleň. Nenávidím mestá, ktoré sú samý betón ako napríklad Los Endžliís. Kuala je jedno pekné, zelené mesto s množstvom parkov.

Na Kuala Lumpur sa mi nepáčili prostitútky. Sú to ženy alebo muži?

Akonáhle zájde slnko a Allah sa nepozerá, KL sa mení na mesto hriechu. Ja som sa podobných vecí nezúčastnil, dokým som neprišiel do styku s prostitútkou. Myslím styku, že sme sa bavili a to je všetko.V časti Bukit Bintang je veľa žien, ktoré ponúkajú erotické služby. Môj AirAsia let z Kuala Lumpur do Sydney odlietal o ôsmej ráno, čiže som sa na letisko musel vybrať relatívne skoro, ešte za tmy.

Ako si tak o piatej ráno, za tmy čakám na ulici na svoj Uber, fičí si to ku mne žena na opätkoch a začne ma chytať za zadok. Čo mám robiť? V živote som nevidel prostitútku tak blízko. Ja že sú len v telke. Hmm, nevyzerá až tak zle. Ale počkať, naozaj to je žena? V Ázii si nikdy nebuď istý. Chytil som jej ruku a odsunul sa.

Kuala je super-duper-sladko-slaná-mambo-gambo-kaša mesto, ktoré ma jednoducho nadchlo. Keďže v noci spím, je mi jedno, čo sa deje v uliciach. Cez deň ide o moderné, krásne a lesklé mesto, ktoré milujem. Až tak, že sa doň chystám vrátiť na celý jeden mesiac, lebo jeden deň v Kuala Lumpur proste NESTAČÍ.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou 🙂
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.