Prečo navštíviť Slovensko & 7 ÁNO pre dôvody, ktoré presvedčia turistov

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Prečo navštíviť Slovensko? Prelož tento článok tvojim kamkám ešte pred tým, než prídu navštíviť Slovensko. Spísal som totiž niekoľko dôvodov, prečo navštíviť Slovensko. Vyhnem sa tým klasickým odrhovačkám, ako najkrajšie ženy a super pivo, to všetci vieme. Zamyslel som sa mrte poriadne a prišiel hneď na niekoľko dôvodov.

Prečo navštíviť Slovensko a známe dôvody

Prečo navštíviť Slovensko
V centre Trnavy, foto: Veronika Príbelová.

Tie klasické klišé dôvody, prečo navštíviť Slovensko zhrniem rýchlo tutok:

• Pekné ženy (to vie každý)
• Lacné pivo (pil som aj lepšie, napr. Guiness)
• Máme euro (ktoré milujem)
• Sme malá krajina (jedna z najmenších v EU)
• Nestojíme turistu veľa (toto je pravda)
• Sme na skok z Budapešti, Viedne, Prahy (bohužiaľ)
• Máme Ryanair (čo ocenia opití Briti)

Slovensko je rozhodne najnudnejšia krajina na svete. A to je dôvod, prečo ho navštíviť. Nič sa tu nedeje, žiadne zemetrasenia, žiadne vojny, politické prevraty ani záplava imigrantov. Tvoj turista sa teda nemusí báť, že mu počas návštevy Slovenska padne na hlavu mrakodrap v Bratiske, alebo sa v Tatrách prepadne do hlbokej jamy a nájde sa až v Austrálii. Tu mu nič nehrozí.

Prečo navštíviť Slovensko
Maximálne ťa v Tatrách prepadne ovca.

Slovensko má niekoľko luxusných hotelov, ktoré sa určite oplatí vyskúšať. Spísal som, a priebežne aktualizujem, môj zoznam luxusných hotelov na Slovensku, v ktorých som zložil hlavu. Na všetky som napísal vlastné recenzie, tak si ich prejdi a rozhodni sa, či s tvoji turistom pôjdeš do wellnessu do Tatier, alebo mega dlhú túru po horách.

Aj keď Vlkolínec môže byť pre turistu sklamaním, stále máme moju rodnú Bratisku. Zoznam toho, čo vidieť v Bratislave, je široký. No a z Bratisky je to len na skok do Tatier a Košíc, ktoré tiež turistovi ukáž. Tiež mu ukáž napríklad Trnavu, ktorá patrí k mojim najobľúbenejším mestám na Slovensku, no nevynechaj ani Bardejov či moje milované Pieniny.

Ľubovniansky hrad a skanzen
Ľubovniansky hrad a skanzen
Prečo navštíviť Slovensko
S Dunajcom za chrbtom.

Splavovať Dunajec na tradičnej plti je zážitok, ktorý ho dostane. Ver mi. Pieniny sú po májovom press tripe moja veľmi obľúbená časť Slovenská, kde sa mi turistikovalo mrte dobre. Zober ho na dáku klobásu, haluše a ukáž mu, že naše hory určite pochodené ešte nemá. Možno nájdete aj dákych stratených turistov z Čiech. V Parížskych katakombách sa strácajú turisti a už ich nikto nenájde. U nás sa stratiť v horách je potešenie.

Prečo navštíviť Slovensko? Lebo tu skapal pes

Prečo navštíviť Slovensko
Vlkolínec bol sklamaním.
Prečo navštíviť Slovensko
Naprieč Slovenskom.

Máš aj ty svoje dôvody? Napíš mi do komentára.

Prečo navštíviť Slovensko? Mám pre teba dôvody, prečo je návšteva Slovenska to najlepšie, čô môžeš urobiť. Ak nevieš, prečo navštíviť Slovensko alebo sa ťa niekto pýta, prelož mu tento blog. Dôvody na cestovanie po Slovensku nájdeš práve tu.
Prečo navštíviť Slovensko? Mám pre teba dôvody, prečo je návšteva Slovenska to najlepšie, čô môžeš urobiť. Ak nevieš, prečo navštíviť Slovensko alebo sa ťa niekto pýta, prelož mu tento blog. Dôvody na cestovanie po Slovensku nájdeš práve tu.

8 COMMENTS

  1. Ja mám so zahraničnými také sranda zážitky. Mala som na Slovensku dve návštevy z Nového Zélandu. Prvá bola iba v Bratislave, vzala som ich na hrad a najviac ich fascinovala Petržalka. Potom som ich vzala na Most Slobody a fakt, že stoja na štátnej hranici bol pre nich top zážitok. Večer sme opekali špekáčky na Kolibe normálne na ohnisku. Dodnes sa im o tom sníva. 😀 Druhá várka bola na Téryho chate. Nechápali na čo som šla na Zéland, keď videli naše kopce 😀 Čiže je to o tom, ukázať tým ľuďom, čo doma nemajú. Inak, Slovenský rozhlas tiež dosť bodoval…

  2. No ja by som Ti tých dôvodov napísal celý zoznam. 😛 😀 Inak, aj ja mám veľmi rád Trnavu či Bardejov, a na ten Vlkolínec som teda zvedavý, aké to tam bude, lebo som tam ešte nebol zatiaľ štúrovať.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.