Milan radí, čo vidieť v Bratislave a dáva aj svoje tajné tipy

107,392FansLike
190,436FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Čo vidieť v Bratislave? Narodil som sa tu a žil tu veľkú časť svojho života. Bratislava je v mojom srdci hlboko zakotvená. Prežil som tu veľa rôznych vášnivých románikov (no až tak veľa ich zas na moju škodu nebolo), mal tu veľa kamarátov, kde niektorí ostali a iní sú už dávno preč. Prednášal v kaviarniach o cestovaní a dokonca tu aj chvíľu pracoval. Brr. Dnes cestujem po svete a do svojho rodného mesta sa vždy rád vraciam. Spísal som moje tajné tipy čo vidieť v Bratislave a napísal, čo tu robím rád ja, miestny. 

Čo vidieť v Bratislave? Toto sú všetky tie turistické veci, ktoré nechceš vedieť (preskoč)

Bratislava moja milá. Kde sú tie noci, ktoré som sa poflakoval po uliciach s kamarátmi pil sme lacnú vodku v parku. Dnes som už dospelý a pijem drahú vodku v parku 😀

(Poznámka: preskoč, je to nuda a tieto tipy nájdeš ako cez kopirák všade inde)

Čo vidieť v Bratislave
Výhľad z hradu na Staré Mesto
 • prejdi sa pešo na Bratislavský hrad a uži si výhľady. Každú prvú nedeľu v mesiaci je tu vstup zadarmo ako aj do všetkých ostatných múzeí a galérií. Teraz tam taktiež otvorili peknú novú záhradu hneď za hradom, kerá je zadarmo.
 • daj si zmrzlinu v centre mesta. Podľa mňa najlepšia zmrzlina v Bratislave je tá, ktorú som spomenul v článku
 • ak máš peniaze, daj si večeru v UFO. Sprav si ale vopred rezerváciu
 • prejdi sa Obchodnou a daj si kebab, to je také naše bratislavské
 • nezabudni si posedieť v Medickej záhrade a zafajčiť si šíšu
 • ak máš rád parky, kukni taktiež Sad Janka Kráľa. Hneď vedľa je Aupark, takže ak ti bude chýbať konzum, máš kam ujsť. Ja milujem pikniky v Sade Janka Kráľa
 • pozri sa, aké je Slovenské Národné Divadlo pekné
 • očekuj Čumila, ten je mne z neznámeho dôvodu najväčšia atrakcia mesta
 • pozri sa do vnútra Dómu sv. Martina a odpadneš z tej architektúry
 • pri turistických potulkách neminieš ani Michalskú vežu.

Kam ísť na párty v Bratislave a za koľko

To je už lepšia otázka. Aj keď veľmi nežúrujem, občas sa pošťastí aj mne. Keď chodím von, mám rád podniky ako je Trafo v centre mesta alebo Rivers Club. Platí sa tam vstupné, no hudba je super. V poslednej dobe tam chodí veľa arabášov baliť blondýny a študentky z Východu. Kedysi dávnejšie som chodil aj do Randálu počúvať metal, no z toho som vyrástol. Ale, zopakoval by som si to. Kam ísť na párty v Bratislave? Skús kdekoľvek v centre mesta. Na žúrky veľmi nie som odborník. Nevidím pointu ohluchnúť v klube a o tretej ráno sa smradľavý od cigariet trepať domov aby mi bolo na druhý deň zle. Sorry čitateľ. Občas sú ale dobré akcie v High Street Clube na Vysokej, no fajčí sa tam a je to plnka. Tam ma nestretneš.

párty v Bratislave
Občas sa niektoré párty naozaj zvrtnú (tie tri v živote na ktorých som bol)

Bohužiaľ mi zrušili Bateliér, kde boli perfektné a nezabudnuteľné párty a super hudba. Škoda preveliká. Teraz tam stoja kancelárie – je predsa dôležitejšie pracovať ako sa zabávať.

Kam ísť na drink a kávu v Bratislave ak sa máš dobre alebo sa chceš ukázať v tvojej osade či kmeni

Najradšej mám KC Dunaj. Tá terasa hore je fenomenálna, no je vždy plná. Hlavne v lete. Ak máš chuť na dobré pivo, určite zájdi aj do Stupavaru pri Hlavnom námestí. Tam sa určite stretneme. Keď sa cítim, že mám veľa peňazí a zaplatiť 15 € za jeden drink v Bratislave sa mi zdá vhodné, fičím si to do Antinori v Starom Meste. Podnikov je tam nespočetne veľa. Mám rád aj Irish pub či Lochness, kde majú dobrú whiskey, ktorú neznášam. Sem tam zájdem na kofolu do Slovak pubu, no podnikom na Obchodnej sa po zotmení zásadne vyhýbam. Nebezpečne ich okupujú 16 ročné deti s cigaretami, ktoré si myslia, že sú kúl. Mám rád aj Umelku na Šafku, no už som tam dlho nebol. Nikdy som nebol napríklad ani v Skybare, neviem…

Pár krát som ale bol vo Forke na Obchodnej a bol som prekvapený cenami. Raz som bol však svedkom dvoch detí, ktoré obchodovali so zbraňami (teraz si fakt nerobím srandu + vážna hudba v pozadí) a od vtedy som tam nešiel. Inač, je hrozné že 18 ročné deti pokladám za deti. Šak ja mám len 25. Čo vidieť v Bratislave? toto som vidieť nechcel naozaj.

párty v Bratislave
Občas je v Bratislave naozaj teplo

Čo sa týka kaviarní, mám celkom rád W Kafé, všetkých Štúrov a aj ten drahý podnik na Laurinskej. Ako sa volá? Niečo Urban či tak. Lebo všetko, čo má v názve Urban je teraz kúl. Mám rád aj medzinárodné kávy v kaviarni Café Dias na Poštovej. Sa cítim, že cestujem aj keď necestujem. Chápeš.

Kam ísť piť v Bratislave, keď si chudobný a máš len na fľašu z potravín (zoznam konkrétnych mnou overených miest)

Aj ja som bol študent a táto téma sa ma netýkala. Našťastie si už nepamätám, kedy som pil „vonku“. Avšak, moje osvedčené spoty boli tieto:

 • Sad Janka Kráľa (fľaša sa dá skryť do kríkov, keď ide policajt)
 • Medická záhrada počas otváracích hodín (ide to, mám to odskúšané)
 • Námestie slobody (asi najpopulárnejšie miesto na pitie vonku v Bratislave, no je tam veľa polišov)
 • Na hrade s výhľadom na mesto (veľmi populárne a čiastočne aj tolerované políciou ak nerobíš bordel)
 • a na úplnú socku pod Ufom 🙂 k tomuto sa nebudem vyjadrovať a do článku čo vidieť v Bratislave to nepatrí
 • kdekoľvek v Mlynskej doline
Kam sa ísť najesť v Bratislave keď máš peniaze (BACHA, trochu hejt)

Kde začať. Keď som začal brigádovať, veľa som chodil do Primi sa „ukazovať“. To dnes robia všetci, ktorí prišli do Blavy a chcú žiť high life (čítaj háj lajf). Proste minúť svoju výplatu na pizzu za 15 € a dať si čekin na Facebooku a doma jesť slíže a fajčiť v obývačke. Nesúdim, len hejtujem. Ale aby som nekrivdil, v Primi varia dobre. Podobne je na tom aj Benihana.

Avšak, milujem Ázijskú reštauráciu na Židovskej, kde som ochutnal čierne vajce. Nepatrí medzi lacné reštaurácie a na osobu tam necháš často aj 30 €, no veľmi odporúčam. Milujem aj burgre v Minerve v Starom meste a je to môj obľúbený podnik.

Kam sa ísť najesť v Bratislave keď nemáš peniaze

Ak však nemáš peniaze na zvyš, Panda na Vysokej jak je križovatka s Obchodnou ťa za 6 € zasýti tak, že praskneš a ešte ti aj ostane. Môj super tajný diabolský tip? Vypýtaj si plastové menu a nie kožené. V koženom sú ceny dvojnásobné. Ďalej odporúčam akékoľvek ól ju ken ít v Bratislave alebo rôzne občerstvenia mimo Starého Mesta. Na Obchodnej je taktiež Slovak pub, ktorý je dosť turistický ale haluše tam robia dobré.

reštaurácie v Bratislave
Niektoré reštaurácie sa predbiehajú v kreativite a konkurenciu vždy roznesú v zuboch

Čomu sa vyhnúť v Bratislave ak nechceš umrieť alebo skrachovať

 • Proste nedávaj si avokádové chlebíčky v Urban Bistro na Michalskej. Jednak umreš hladný a chudobný.
 • vyhni sa autobusovej stanici Mlynské Nivy po zotmení. Tam sú všetci najdivnejší ľudia na svete, ktorých som stretol
 • nikdy si neber taxík na letisko či železničnú stanicu z autobusovej stanice. Tí magori taxameter nezapnú a vypýtajú si 20 € minimálne za desaťminútovú jazdu. Asi si myslia, že Bratislava je Menheten. Uber!!
 • kupuj si lístok na MHD v Bratislave a nechoď bez lístka – nie si predsa socka a nekradneš
 • nechoď na Obchodnú v piatok večer ak nechceš vidieť grcať svoju mladšiu sestru alebo tvojho syna. Čo vidieť v Bratislave? toto prosím nie.
 • NECHOĎ NA INTRÁNKY V MLYNSKEJ DOLINE A NA MLADEJ GARDE

A tak 🙂

Milan „Bez Mapy“ Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou 🙂
Uložiť

Uložiť

Uložiť

18 COMMENTS

 1. super článok, stotožňujem sa s viacerými miestami, ešte by som dodal cocktailroom, toto je mega podnik, drahšie drinky (asi 6-7 euro za cocktail), ale super atmosféra

 2. Marně přemýšlím, kam se jít zabavit u nás v Brně, když ještě není hic a zahrádky
  Ta doba, kdy jsme se znali ve štatlu všichni mezi sebou je už dávno pryč…
  Miluju se seznamovat, poznávat nový lidi a smát se. Bohužel tady ta bezprostřednost se v dnešní době jaksi „nenosí“
  Znáš ten pocit, kdy se směješ na celou hospodu se svou společností a stůl vedle mlčí a jen vás poslouchá? Tak na to reaguju tím, že je pobídnu, ať si přisednou a můžeme se bavit všichni. Pokaždý se na mě dívaj jak na pakoša, zavrtí hlavou a dál jen mlčí
  Asi sem už postižená cestováním, kdy jen po cestě do obchodu se seznámíš a nasměješ se spoustou místních i turistů, bez ohledu na věk, národnost, tlousťku, chudobu… Zatančíš si jen tak na ulici, zatímco u nás by na tebe poslali Chocholouška
  Takže já se pobavím hlavně u moře…ale pokud to máte v Blavě jinak, jak u nás, tak balím holky a jedem

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.