S mamou som si písal z džungle. ChatSim funguje aj na Filipínach

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Sim karta do zahraničia: Filipíny sú povestné zlým internetom, čo som pocítil aj ja. Myslel som si, že internet tu je zlý, ale až takto? Na Filipínach som sa mal stretnúť s kamoškou a mali sme sa dohodnúť, kde a kedy sa stretneme.

Predstava toho, že sa budem musieť obmedzovať na na hotelové WiFi ma desila. Preto mi prišla veľmi vhod sim karta do zahraničia, ChatSim, ktorá sľubuje neobmedzené textovanie po celom svete za jednorazový ročný poplatok. Kartu som teda vyskúšal na Filipínach, a fungovala takto. Prečítaj si moju recenziu.

ChatSim recenzia, sim karta do zahraničia bez limitov na chatovanie

sim karta do zahraničia

ChatSim sim karta na cestovanie mi prišla z Čiech. Koľko za ňu zaplatíš? Základný balíček stojí 30 € a mám v ňom ChatSim kartu a ročné predplatné neobmedzeného chatovania. Rozhodol som sa však, že chcem viac ako len písať – kartu som si teda nabil 2000 kreditmi. Úplne že super je to, že keď sa na tejto stránke prihlásim do svojho konta, vidím, koľko kreditov mi ešte ostáva. Tieto kredity sú niečo ako nadstavba základného balíčka a môžem s nimi posielať obrázky, videá a hlasové správy.

Podporované aplikácie: WhatsApp, Telegram, Blackberry messenger, Facebook messenger, WeChat, Line, Hike, Kakao

Čo moja ChatSim dokáže a čo nedokáže:

  • dokáže posielanie správ cez WhatsApp, Facebook messenger, Telegram a iné kdekoľvek vo svete zadarmo bez obmedzení. Kedykoľvek a kdekoľvek.
  • dokáže posielať emoji v správach – ja ich milujem
  • posielanie multimediálnych súborov ako sú fotky, videá a hlasové správy (ak si kúpiš extra kredit) zvláda tiež
  • 3G/4G pripojenie aj v nedostupných a odľahlých miestach
  • dokáže poslať moju polohu (s nabitým kreditom)

  • nedokáže sa pripojiť na internet a čeknúť Facebook, nakoľko je určená len na písanie
  • neviem taktiež načítať mapu ani aplikácie, ktoré nie sú podporované

TIP: Pozri si viac info o ChatSim v mojom eShope.

sim karta do zahraničia
Moja ChatSim na Filipínskej pláži

Ako ChatSim funguje v mojej praxi?

Podľa mňa je ChatSim naozaj užitočná sim karta do zahraničia a používa sa mi veľmi jednoducho – ako bežná simka. Hneď ako som odišiel na Filipíny som svoju slovenskú simku z iPhone vybral a vložil ChatSim kartu. Netrebalo ju ani orezať na micro sim – dal asa pekne vylupnúť.

Jediné, čo som musel spraviť aby fungovala bolo nastaviť APN na „chatsim“. K tomu som dostal návod a zabralo mi to asi 30 sekúnd. Na Filipínach, kde je internet všeobecne zlý sa moja simkarta pripája na 3G sieť, čiže môžem mame písať naozaj rýchlo a aj fotka jej prelezie hneď. Je to úplne super – písal som si s mojou mamou z džungle 🙂

Moje 3 tipy pre teba na maximálne využitie ChatSim:

  1. V každej aplikácii, ktorú používaš si nastav, aby sa ti obrázky, ktoré ti pošlú kamoši nesťahovali automaticky – ušetrí ti to kredit. V prípade, že nemáš žiaden kúpený, obrázky sa ti aj tak nestiahnu.
  2. Ak si kredit nekúpiš a chceš túto sim kartu do zahraničia naozaj len na písanie, vypni si na mobile 3G/4G. Správy sa dobre posielajú aj pri obyčajnej rýchlosti. Ušetrí ti to baterku.
  3. Keď si zrovna nepíšeš, daj napríklad lietadlový režim. Opäť raz ušetríš baterku – ja to robím skoro stále.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.