11 sarkastických dôvodov, prečo Slovensko v zahraničí nepoznajú
4.9 (97.5%) 8 votes

Slovensko v zahraničí: Stáva sa to mne aj tebe. Prídeš do zahraničia a keď povieš, že si zo Slovenska, nikto ani poriadne nevie, kde to je. Mne sa stalo, že mi na Fiji povedali, že Slovensko je v Južnej Amerike a zvyšok sveta si myslí, že sme Československo. V Juhoafrickej republike podobne ako v Izraeli však Slovensko poznali vďaka filmu Hostel. Zamyslel som sa, prečo tomu tak je. Máme predsa Tatry a veľa lyžiarov, máme kúpele a pekné mestá. Prišiel som však na sarkastické a rozumné dôvody, prečo tomu tak je.

Slovensko v zahraničí nepoznajú. Či sa ti to páči alebo nie

 Slovensko v zahraničí
Kto by odolal haluškám.

Samozrejme, že vždy sa nájde skupinka ľudí, ktorí Slovensko poznajú. Ide najmä o britských turistov, ktorí milujú lacné pivo a bratislavské fontány. Máme rakúskych dôchodcov, ktorí si k nám chodia močiť telá do kúpeľov, nakoľko to u nás stojí len tretinu. Máme estónskych lyžiarov, ktorí k nám chodia do Tatier každú zimu, no to je asi všetko. Toto je mojich jedenásť rozumných dôvodov, prečo Slovensko v zahraničí nikto nepozná.


TIP: Takto reagujú všetci, keď im poviem, že som zo Slovenska. Videli Hostel.


 1. Slovákov je veľmi málo, aby ich svet registroval. Žiadne registrácie, máme predsa rodinu (sarkazmus)
 2. naše letiská nie sú pre svetovú dopravu dôležité a nikto u nás neprestupuje. Ani linku Bratislava – Viedeň nakoniec nespustili. Šak lístok do Viedne stojí euro.
 3. nemáme žiadne aerolíniu, ktorá by nás reprezentovala svojim názvom vo svete ako napríklad AirBryndza, AirKotleba alebo Hliadky-vo-vlakoch Airways
 4. žijeme v tieni Prahy, Viedne a asi aj Budapešti. Do Bratislavy sa chodí na otočku z Viedne. Stačí to.
 5. politicky sme chápaní ako Východná Európa, ktorú má svet zafixovanú ako špinavé miesto. Politicky nás definujú úplne správne.
 6. nemáme žiadne známe turistické atrakcie ako je Socha Slobody, Koloseum alebo Eiffelovka. Máme Luník IX.
 7. nemáme more a ani teplo celý rok, no každoročné záplavy a víchrice
 8. nevieme sa predať, nakoľko slovenský turizmus je v plienkach. Good Idea Slovakia.
 9. nepomer v cene a kvalitne (najmä na strednom Slovensku hnevá aj mňa)
 10. nie sme známi ani sex turizmom ako je napríklad Thajsko. Krížna ulica je celkom krátka a nepokrýva dopyt turistov svojou kvalitou
 11. máme málo blogerov, ktorí píšu o Slovensku po anglicky. Hlúpy Milan, hlúpy Milan.

Výnimka ale potvrdzuje pravidlo. Keď som v októbri 2016 letel z Kuala Lumpur do Sydney, pracovník pasovej kontroly na letisku mi hovorí „Jeej! Slovensko. I know Kiska“. Trochu som sa hanbil, keďže ja neviem ani len to, či má Malajzia prezidenta alebo prezidentku.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou :)
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

„Klíma v kancli nebola pre mňa. V roku 2016 som dal výpoveď a začal podnikať. Cestovateľský blog Bez Mapy sa stal mojim zamestnaním na plný úväzok. Lacné cestovanie ma neberie. Moja parketa je destinačný marketing. Píšem o zážitkoch a dobrodružstve. – Milan Bardún (26)

2 KOMENTÁRE

 1. No nič je to Milan na tebe..Air bryndza a začať písať blog aj po anglicky ;) Ja sa snažím o Slovensku hovoriť mojim kamarátom v zahraničí, vždy im ukazujem fotky našej malej ale nádhernej krajiny ..a vždy sú užasnutí..:) A keď sa pýtajú čo máme na Slovensku také naj odpovedám, že ženy a pivo :D krásne hrady a zámky, nádhernú prírodu, jaskyne, pramene..Ale zato sa mi pár krát už stalo, že okrem Czechoslovakia mi povedali, aj Yeah Bratislava is beautiful city :D Alebo kamarátka z Ekvádoru mi povedala poznám Slovensko, veľmi sa mi tam páčilo a najkrajšie bolo v Slovenskom raji. ;)

Čo si myslíš ty?