Horor Hostel videl každý a Slovensko vo svete poznajú!

107,392FansLike
189,956FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Videli ste americký horor Hostel? Ja bohužiaľ áno, haha. A nebolo to až tak úplne na škodu. Aspoň keď sa s niekym v zahraničí rozprávam o Slovensku a on videl horor Hostel, obaja vieme o čom hovoríme. Hostel obletel svet a Slovensko v ňom vyobrazil ako krajinu vo Východnej Európe (čo je pravda) s ľahkými dievčatami, prevažne blondínami. Po uliciach Bratislavy sa potulujú gangy mladých detí, ktoré vás obkľúčia aby ste im dali peniaze. Týrame tu turistov a radi ich zatvárame do pivnice, kde im vŕtame kolená.

Horor Hostel videl každý. Videli ste ho aj vy?

Lekárnička v Johannesburgu videla horor hostel tiež

Keď som stál v Johannesburgu v lekárni a pýtal si lieky na žalúdočné problémy a niečo na teplotu, musel som predložiť pas, aby mi lieky vôbec predali. Stál som tam, bolo mi zle a točila sa mi hlava. Keď však mladá černoška otvorila môj pas a videla v ňom napísané „Slovensko“ začala sa smiať. Pýtam sa jej, že čo je jej smiešne a ona že „Ja viem, kde je Slovensko. Videla som horor Hostel“. Ja som sa zahanbene uškrnul a snažil sa jej vysvetliť, že po Bratislave nechodia gangy mladých detí a neokrádajú turistov. Juhoafrická republika je veľmi rozvinutá krajina a verím, že táto pracovníčka lekárne v Johannesburgu nebola jediná, ktorá Hostel videla. Potom si asi mnohí myslia, že to takto naozaj vyzerá v Európe?

horor-hostel


V prípade, že sa chystáte do Juhoafrickej republiky aj vy, prečítajte si zoznam piatich vecí, ktoré som podcenil.


Aj študentka z Tel Avivu si tento film vychutnala

Nedávno, keď som bol v Izraeli v obľúbenom párty meste v Tel Avive som sa okolo jednej v noci dal do reči s neznámou študentkou na ulici. Nakoľko práve prebiehali oslavy sviatku Purim a všetci sme boli v maskách, začať konverzáciu bolo oveľa jednoduchšie, haha. Chcela mi dať plyšový chvost, ktorý pred tým odpadol niektorej zo stovák masiek, ktoré chodili po ulici. Keď sme sa začali viac rozprávať a povedal som jej, že som zo Slovenska, začala sa smiať Ja som už vedel, ktorá bije a mal som pravdu. Videla horor Hostel! Jediné, na čo som sa zmohol jej na to povedať bolo „Nie, my nejeme turistov“.

Videli ste horor Hostel? Ja áno a to som si ho pozrel len zo zvedavosti, lebo som chcel vidieť Slovensko v Americkom filme. Na moje veľké sklamanie tento film ani len nebol natáčaný na Slovensku ale v Čechách a pozná to každý, kto hovorí po Slovensky. Ako? Všetky nápisy sú po česky 🙂 Spanie v hosteli na Slovensku naozaj nemusí vyzerať tak, ako ho popisuje tento horor, no ak sa toho naozaj obávate aj vy, Slováci, pozrite si mojich osem tipov ako prežiť ubytovanie v hosteli.

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.