Villa Zuckmann recenzia, alebo štýlové ubytovanie v Piešťanoch

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Villa Zuckmann recenzia: Historické hotely Slovenska majú vo svojom zozname aj Villu Zuckmann v Piešťanoch, ktorú som sa rozhodol vyskúšať počas môjho víkendového pobytu v tomto kúpeľnom meste. Strávil som tu dve noci s polpenziou, vyskúšal miestnu reštauráciu, kaviareň, služby a užil si romantický víkend v Piešťanoch. Prečítaj si moju recenziu na Villu Zuckmann a to, čo ma na hoteli zaujalo najviac, pre koho ho odporúčam a čím sa líši od ostatných v Piešťanoch.

Villa Zuckmann recenzia

Villa Zuckmann recenzia
Pohľad zo spálne.

Hneď pre začiatok je dôležité spomenúť, že Villa Zuckmann nemá recepciu, no nachádza sa v meštianskom dome z 18.storočia. Každopádne, manažér hotela ma kontaktoval deň pred príchodom a dohodli sme sa na čase, kedy ma v hoteli ubytuje. V podstate som mu povedal môj čas príchodu, on sa prispôsobil. Dokonca sa ponúkol, že ma príde počkať autom na železničnú stanicu v Piešťanoch, keďže pršalo. Ja som sa chcel prejsť, tak som odmietol.

Ubytovanie vo Ville Zuckmann

Moja izba č.5 bola dvojposchodová a úprimne, padla mi z nej sánka. Prvá vec, ktorú som postrehol, okrem geniálnej tapety na stene bola, že je v izbe ticho aj napriek tomu, že má okno priamo do centra. Villa Zuckmann v Piešťanoch je v úplnom strede mesta a peši som sa dostal všade tam, kde som potreboval.

Villa Zuckmann recenzia
Telkáááá

Ešte som nebol ubytovaný v hotelovej izbe, ktorá mala dve poschodia a strávil som asi pol hodinu tým, že som sa hral so všetkými gombíkmi, ktoré ovládali otváranie okna, klimatizáciu, kúrenie a osvetlenie. Nachádza sa tu viacero svetiel, silných aj romantických a ja som sa nevedel rozhodnúť, ktoré nechať svietiť a ktoré zhasnúť.
V kuchyni som si mohol spraviť čaj alebo kávu v stroji a prekvapili ma tiež hrnce a elektrický sporák. Ten som nevyužil.

Na stole pri televízore ma čakali noviny, ktoré si Villa Zuckmann vydáva vlastné, približne dvakrát do roka. Vedľa nich ležal aj leták s tipmi, čo vidieť v Piešťanoch, kúpeľné oblátky a dve tabuľky čokolády. Pekne sa na mňa pripravili.

Plne vybavená kúpeľňa má zubné kefky, pasty, dostatočný počet uterákov, šampón, sprchový gél a telové mlieko s vôňou sviežeho citrónu. Vyzdvihnúť chcem najmä priestrannú sprchu, kde mi horúci prúd vody po jesennej prechádzke v meste padol viac, než dobre. Rovnako ako vyhrievaná podlaha a WiFi, ktoré je bez hesla. Čo je na tom také špeciálne? Neznášam všetky tie prístupové kódy a komplikované registrácie do hotelových wifín. Tu som klikol na názov siete a bol pripojený nonstop.

Reštaurácia vo Ville Zuckmann

Samostatná reštaurácia, ktorá sa nachádza na dolnom poschodí je v skutku štýlová, no s prijateľnými cenami. Všimol som si tu veľa nemecky hovoriacich zákazníkov a aj to, že personál ich zvládol bez problémov. Dokonca som stretol na večeri bývalú kolegyňu zo starej práce, Paulu, tak sme si spolu dali večeru. Nechal som si odporučiť paradajkovú polievku z pečených paradajok, dubákové cestoviny a ďalší večer si dal hovädzí burger zo 100% Slovenského mäsa. Reštaurácia má aj vlastnú terasu, no ta sa v zime nepoužíva.

Villa Zuckmann recenzia
100% Slovenské mäso

Vždy keď som kedykoľvek počas dňa prešiel cez kaviareň a reštauráciu, bola plná ľudí. Čo sa týka raňajok, Villa Zuckmann neponúka klasické bufetové stoly. Má svoje raňajkové menu. Ja som obe rána ostal verný praženici so sušenými paradajkami, freshom z čerstvých pomarančov a zdravého Macha smoothie.

Villa Zuckmann recenzia
Raňajková misa.

Ubytovanie vo Ville Zuckmann v Piešťanoch je ako stvorené pre romantické víkendy, no aj rodinné pobyty. Spomínaný elektrický sporák to práve rodinám s malými deťmi robí jednoduchšie. Hotel sa nachádza v úplnom centre Piešťan, kúsok od mestského parku a skleneného mosta.


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Pozri sa do môjho obchodu.

Cestovaniu zdar!

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.