Vraj sa tento blog za tie roky zmenil. Och, áno! Chválabohu.

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

Za posledný rok mi došlo niekoľko správ, že tento blog nie je, čo býval. Že je iný. Nasledovala krutá poznámka „unfollow“, ktorá sa ma mala dotknúť.

milan bardún blog
Kedysi a dnes.

Dotkla. Najskôr. Potom som si jeden večer pri drinku s kamošom v Košiciach uvedomil, že to je pravda. A poviem ti aj prečo. Tento blog rastie so mnou. Založil som ho o tretej ráno, na intráku v Estónsku v roku 2013, mentálne v puberte, s rozpočtom študenta a 200 € na účte na letenku domov. Vonku bolo -24 stupňov a husto snežilo.

Ak sa pozriem na svoje články a príspevky z roku 2013, usmievam sa. Rovnako, ako keď sa pozriem na svoje fotky zo strednej, kde som mal nafarbené vlasy na uhľovo čierno, ako Harry Potter. Smiešne.Ten klasický koncept travel blogu ma už dávno prestal baviť a začal nudiť. Je ich ako húb – aha, som na super pláži, stálo ma to jeden cent a tu máš 10+1 áno, prečo nie. No a aby som nezabudol, toto je môj obľúbený šampón.

Preto som aj verejne povedal, že sa mi v Indii až tak nepáčilo a tiež verejne hovoril o svojim vyhorení. Že takto to ďalej nepôjde. Buď niečo zmením, alebo s tým po 5 rokoch skončím a život ide ďalej. Ak som sa dokázal zdvihnúť z kancelárskej stoličky a živiť sa blogom, dokážem hocičo iné. Je to iba v hlave.

Tento blog rastie so mnou, dospieva a je stále viac zrelý. Tak, ako ja. Reklama nieje mojim hlavým zdrojom príjmu, ale blog, čiže si môžem, našťastie, dovoliť ponuky vyberať a odmietať a stále sa živiť blogom. Ak tu vidíš reklamu, je na kvalitné hotely na Slovensku, slovenský alkohol, či slovenské produkty, potraviny a firmy, ktoré niečo zaujímavé robia. Žiadna Čína a chémia. Spolupráce nerobím na základe peňazí ale podľa toho, či sa mi páči ich koncept a či sa bude podla mňa páčiť aj tebe. Lebo po piatich rokoch svoje publikum poznám.

Keď sa mi teda opäť rozhodneš napísať, že to je iné, ako v roku 2013, 2014 či 2017, ja o tom viem. Ja som iný tiež. A už sa teším, ako iný budem o ďalších 5 rokov 🤩 Beriem to ako rast, vývoj a posun ďalej. Prečo? Lebo aj ja a ty budeme dospelejší, zrelejší a skúsenejší. Budeme iní. A je len na tebe, či budeš tento vývoj ďalej sledovať, alebo nie.

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.