Work and Travel v USA: 5 dôvodov, prečo áno a jeden, prečo nie

103,217FansLike
186,749FollowersFollow
108,106FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Work and Travel v USA je super spôsob, ako prežiť leto naplno. Ja viem, že to môže znieť ako klišé, (sám som si to kedysi myslel), no potom som leto v Amerike zažil aj ja. Doteraz si pamätám, ako som sedel v autobuse z New Yorku do tábora Wah-Nee v Connecticute a týpek do mikrofónu hovoril, že to bude najlepšie leto v mojom živote. Vtedy som prevrátil očami a pomyslel som si „fráááázy, veď idem umývať riady“. No ako sa na to pozerám spätne, niečo na tom naozaj bolo.

Work and Travel v USA s Campleaders 

Work and Travel v USA
V New Yorku.

Dôvod číslo 1: Svoje leto som prežil plnohodnotne

Keď si porovnám letá, ktoré som trávil doma a leto v Amerike, vidím pár rozdielov. Na letných brigádach v Bratislave som si nikdy nezarobil toľko, čo za šesť týždňov práve v Amerike. Navyše som mohol cestovať po USA. Nehovorím, že letá na Slovensku nemám rád, no ak by som bol stále študent, určite by som ich trávil aj v Amerike. Work and Travel v USA je super vec.


TIP: Čekni Campleaders a prihlás sa na Work and Travel v USA aj ty.


Dôvod číslo 2: Na cestovanie po Amerike som si zarobil v Amerike

Býval som v detskom tábore Wah-Nee v štáte Connectitcut. A áno, tábory sú mimo civilizácie, v lese. Pre mňa to malo však viacero výhod – mal som tu ubytovanie zadarmo a stravoval sa spolu s deckami. Čo jedli oni som mal aj ja. A že to nebolo hocijaké jedlo. Moje výdavky počas celého, takmer dvojmesačného pobytu v tábore boli presne nula dolárov. Keď sa moja práca skončila, dostal som výplatu a bol vypustený naspäť do sveta, kde sa platilo peniazmi.

Na cestovanie po Amerike som si teda slušne zarobil a aj ušetril, nakoľko som nemal žiadne výdavky počas celého leta.

Dôvod číslo 3: Zistil som, že rozumiem perfektne po anglicky

Ako väčšina, aj ja som vyrastal na amerických filmoch a seriáloch. Moja americká angličtina je teda na celkom slušnej úrovni a overil som si to aj v praxi. Pamätám si malú černošku Olíviu, ktorá sa mnou stále chodila, lebo sa chcela hrať. Nepopieram, že bola miestami trošku otravná, no veľmi som sa tešil, keď mojej angličtine rozumela. Americká angličtina je jednoduchá a narozdiel od tej britskej je jej aj rozumieť.

Dôvod číslo 4: Spoznal som mentalitu Američanov

O Američanoch sa toho už narozprávalo a ako to býva, na všetkom je niečo pravda a niečo lož. Nemožno ich hádzať do jedného vreca. Pamätám si babu s ktorou som tancoval na jednom večernom programe (kde sa striedali páry podľa dákeho algoritmu, ktorý si už nepamätám), a ona si potom išla umyť ruky. Urazil som sa. No pamätám si tiež Kristu, ktorej keď som povedal, že som zo Slovenska, skoro padla na zadok a chcela vedieť všetko o Čachtickej pani. To som nečakal a o tejto legende vedela viac, ako ja.

Dôvod číslo 5: Nájdeš si super kamošov

Dodnes som v kontakte s mojimi kolegami z tábora v Amerike. Sem tam sme sa aj stretli, nakoľko sme väčšina z tejto časti Európy. Aj keď to už bolo dávnejšie, stále si lajkujeme statusy na Facebooku 😀

Work and Travel v USA s Campleaders

Jeden dôvod, prečo NIE: Nebudeš chcieť prestať

Ja som išiel do Ameriky posledný možný termín, kedy sa dalo. Hneď po mojich štátniciach. Rozprával som sa o tom aj s ostatnými, ktorí vyskúšali leto v Amerike s Campleaders a potvrdili mi jedno: že by sa kedykoľvek vrátili naspať. Rovnako ako ja. Čo by som však spravil inak ako vtedy? Nešiel posledný rok na výške, ale hneď prvý a každé leto.

Work and Travel v USA s Campleaders
Mňamka!

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

2 COMMENTS

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.