Zaujímavosti o Sicílii: Týchto 5 vecí som nevedel ani ja!

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Zaujímavosti o Sicílii: Sicília, taliansky ostrov plný subjektívnych aj objektívnych superlatívov. Je to najväčší ostrov Stredozemnom mori a zároveň aj v Taliansku. Ďalej sa môže pýšiť tým, že je to ostrov, ktorý má najviac zapísaných pamiatok v zozname Unesco. A len o chlp jej unikol titul najslnečnejšieho ostrova, ktorý Sicílii ukradla Sardínia. Aj napriek tomu sa tu zobudíte do slnečného rána priemerne 250-krát ročne. A ktoré miesta by ste si mali vychutnať počas vašej dovolenky na Sicílii?  

Zaujímavosti o Sicílii

etna-sopka

  • Syrakúzy

Na Sicílii nájdete vplyvy rôznych kultúr, cítite tu kúsok Ázie, Normádskej ríše, samozrejme Talianska, ale aj Grécka. Grécky vplyv je najviac cítiť v čarovných Syrakúzach, ktoré boli dlho jedným z najdôležitejších miest starovekého Grécka. Syrakúzy si zamilovali také osobnosti ako Platón, Archimedes či sv. Pavol. Tými top miestami, ktoré by ste mali navštíviť, sú chrámy – Apolónov, Athénin, divadlo Teatro Greco či miestny kostol.

  • Etna

Aktívna sopka má v súčasnosti 3329 m n.m., ale postupne sa zmenšuje. Prečo? Je to kvôli erupciám, tá posledná tu bola v roku 2015, nejde však o žiadne nebezpečné erupcie, ktoré by boli mali také grády ako Vezuv, ktorá pochovala Pompeje. Na Etne si môžete dopriať túru, užiť cyklistické chodníky a v zime dokonca aj lyžovačku. Je vzdialená iba 30 km od hlavného mesta Sicílie – Catanie. Etna rozhodne patrí medzi zaujímavosti o Sicílii ale aj medzi svetové zaujímavosti.

Zaujímavosti o Sicílii

kaktus-opuncia

sicilia-zaujimavosti

  • Trapani

Láskyplné zoznámenie prebehne medzi vami a mestečkom Trapani. Úzke uličky lemované pastelovými domami, krásne pláže a jedinečná atmosféra. Hoci turisti majú radi toto mestečko, pripravte sa na to, že takmer nikto z miestnych nebude vedieť veľmi dobre po anglicky. Zaujímavosti o Sicílii nie sú len pamiatky ale aj samotné mestá, kde sa nedohovoríte. Takže knižka „Taliančina do vrecka“ sa vám zíde. Okrem pláží tu samozrejme stoja za zmienku aj kostoly, námestia a úzke uličky, ktoré vás dostanú. Neďaleko je aj čarovné San Vito lo Capo.

  • San Vito lo Capo

San Vito lo Capo je čarovné mestečko, ktoré nájdete v prírodnej rezervácii Zingaro. Typické je svojimi bielymi plážami, krištáľovým morom a vysokou úrovňou služieb. Aj preto sa teší veľkej obľube medzi turistami, no ak sem zavítate v septembri, môžete sa tešiť na prázdne pláže a ešte čarovnejšiu atmosféru. Navyše zažijete festival sicílskeho vína a jedla, počas ktorého kamenné pizza pece rozvoniavajú a hrnce lákajú, aby ste pribrali nejaké kilo navyše.

  • Liparské ostrovy

Liparské ostrovy majú atypický tvar, pretože majú vulkanický pôvod. Skladajú sa zo 7 ostrovov, známe sú hlavne vďaka krásnym plážam, zálivom, útesom a aj jaskyniam. Na výber máte z ostrovov Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli, Alicudi a Filicudi. Ktorý si vybrať? Je to na vás, pokojne si hoďte mincou, aj tak to bude zásah do čierneho.

talianska-pizza

Ktoré miesto na Sicílii vás dostalo a chýba vám v našom zozname? Podeľte sa so mnou v diskusii pod článkom.

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

4 comments

  1. „hlavným mestom“ Sicílie je Palermo, a isto treba vidiť aj mestá ako Taormina, Messina, Cefalu, či miesta ako Agrigento, Lampedusa….

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.