Zaujímavosti o Sicílii: Týchto 5 vecí som nevedel ani ja!

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Zaujímavosti o Sicílii: Sicília, taliansky ostrov plný subjektívnych aj objektívnych superlatívov. Je to najväčší ostrov Stredozemnom mori a zároveň aj v Taliansku. Ďalej sa môže pýšiť tým, že je to ostrov, ktorý má najviac zapísaných pamiatok v zozname Unesco. A len o chlp jej unikol titul najslnečnejšieho ostrova, ktorý Sicílii ukradla Sardínia. Aj napriek tomu sa tu zobudíte do slnečného rána priemerne 250-krát ročne. A ktoré miesta by ste si mali vychutnať počas vašej dovolenky na Sicílii?  

Zaujímavosti o Sicílii

etna-sopka

  • Syrakúzy

Na Sicílii nájdete vplyvy rôznych kultúr, cítite tu kúsok Ázie, Normádskej ríše, samozrejme Talianska, ale aj Grécka. Grécky vplyv je najviac cítiť v čarovných Syrakúzach, ktoré boli dlho jedným z najdôležitejších miest starovekého Grécka. Syrakúzy si zamilovali také osobnosti ako Platón, Archimedes či sv. Pavol. Tými top miestami, ktoré by ste mali navštíviť, sú chrámy – Apolónov, Athénin, divadlo Teatro Greco či miestny kostol.

  • Etna

Aktívna sopka má v súčasnosti 3329 m n.m., ale postupne sa zmenšuje. Prečo? Je to kvôli erupciám, tá posledná tu bola v roku 2015, nejde však o žiadne nebezpečné erupcie, ktoré by boli mali také grády ako Vezuv, ktorá pochovala Pompeje. Na Etne si môžete dopriať túru, užiť cyklistické chodníky a v zime dokonca aj lyžovačku. Je vzdialená iba 30 km od hlavného mesta Sicílie – Catanie. Etna rozhodne patrí medzi zaujímavosti o Sicílii ale aj medzi svetové zaujímavosti.

Zaujímavosti o Sicílii

kaktus-opuncia

sicilia-zaujimavosti

  • Trapani

Láskyplné zoznámenie prebehne medzi vami a mestečkom Trapani. Úzke uličky lemované pastelovými domami, krásne pláže a jedinečná atmosféra. Hoci turisti majú radi toto mestečko, pripravte sa na to, že takmer nikto z miestnych nebude vedieť veľmi dobre po anglicky. Zaujímavosti o Sicílii nie sú len pamiatky ale aj samotné mestá, kde sa nedohovoríte. Takže knižka „Taliančina do vrecka“ sa vám zíde. Okrem pláží tu samozrejme stoja za zmienku aj kostoly, námestia a úzke uličky, ktoré vás dostanú. Neďaleko je aj čarovné San Vito lo Capo.

  • San Vito lo Capo

San Vito lo Capo je čarovné mestečko, ktoré nájdete v prírodnej rezervácii Zingaro. Typické je svojimi bielymi plážami, krištáľovým morom a vysokou úrovňou služieb. Aj preto sa teší veľkej obľube medzi turistami, no ak sem zavítate v septembri, môžete sa tešiť na prázdne pláže a ešte čarovnejšiu atmosféru. Navyše zažijete festival sicílskeho vína a jedla, počas ktorého kamenné pizza pece rozvoniavajú a hrnce lákajú, aby ste pribrali nejaké kilo navyše.

  • Liparské ostrovy

Liparské ostrovy majú atypický tvar, pretože majú vulkanický pôvod. Skladajú sa zo 7 ostrovov, známe sú hlavne vďaka krásnym plážam, zálivom, útesom a aj jaskyniam. Na výber máte z ostrovov Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli, Alicudi a Filicudi. Ktorý si vybrať? Je to na vás, pokojne si hoďte mincou, aj tak to bude zásah do čierneho.

talianska-pizza

Ktoré miesto na Sicílii vás dostalo a chýba vám v našom zozname? Podeľte sa so mnou v diskusii pod článkom.

4 COMMENTS

  1. „hlavným mestom“ Sicílie je Palermo, a isto treba vidiť aj mestá ako Taormina, Messina, Cefalu, či miesta ako Agrigento, Lampedusa….

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.