Tipy ako žiť v Bratislave smart vďaka mobilnej aplikácii

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Život v Bratislave, ja na celom Slovensku, môže byť jednoduchší vďaka mobilnej aplikácii. Ako každé miesto, aj Bratislava má svoje kladné stránky aj záporné. Prejsť ráno či večer autom z jednej strany mesta na druhú často zaberá kopu času a stratených nervov.

Keď sa v takýchto časoch potrebujem dostať na bratislavské letisko, neraz mi cestou hlavou prebehne myšlienka, ako veľmi som rád, že sa po Bratislave viem ľahko presúvať mestskou hromadnou dopravou. Prial by som si, aby takúto možnosť na Slovensku využívalo oveľa viac ľudí. Hneď by sa nám tu žilo zdravšie a jednoduchšie.

Život v Bratislave jednoduchšie

Tipy ako urobiť život v Bratislave smart vďaka mobilnej aplikácii
Tipy ako urobiť život v Bratislave smart vďaka mobilnej aplikácii

Na to, aby sa vám v Bratislave z tohto pohľadu žilo jednoduchšie, však nepotrebujete veľa. Sharing is caring. Dobré veci je dôležité zdieľať. No čo sa týka dopravy, aký dopravný prostriedok vám pri zdieľaní napadne ako prvý? Ak je to kolobežka, bicykel či MHD, tak ste pochopili pointu anglického výrazu “sharing is caring”.

Myslím si, že väčšina čitateľov tohto blogu si už minimálne raz požičala elektrickú kolobežku, či to bolo na Slovensku alebo inde na svete. Odveziete sa tam, kam potrebujete a zaparkujete niekde, kde sa k nej dostane ďalšia osoba, ktorá si ju požičia rovnako ako vy. Na podobnom princípe funguje aj bike sharing. Nemusíte si tak kupovať bicykel, ak ho nikde inde nevyužijete a jednoducho si ho prezdieľa viac ľudí. Šetríte tak peniaze aj našu planétu. Nie je perfektné, že takáto zdieľaná ekonomika funguje takmer všade vo svete?

Na Slovensku vo väčších mestách tiež funguje MHD. Výhodou je, že ak ju využívate pravidelne, tak si viete zakúpiť predplatné cestovné lístky na každodenné cestovanie. Autobusy, trolejbusy či električky v Bratislave využíva mnoho ľudí. Super však je, že na MHD lístok môžete v rámci IDS BK cestovať aj vlakom, napríklad z centra do Petržalky či do Podunajských Biskupíc. Ak ale do práce dochádzate autom, skúste využiť záchytné parkoviská na okraji Bratislavy.

Odtiaľ môžete naskočiť na MHD a vyhnúť sa stresom zo šoférovania po našom hlavnom meste, ušetriť peniaze za tankovanie, no hlavne, keď sa odvezie 50 ľudí v jednom autobuse namiesto toho, aby bol každý vo svojom aute, tak vám ostane čas ešte aj na kávu. Prečítajte si moje tipy čo robiť v Bratislave za 72 hodín.

Aplikácia SmartBanking od ČSOB ponúka možnosť kúpiť si lístok na vlak, MHD či zaplatiť parkovanie

Žite jednoduchšie vďaka aplikácii od ČSOB, Možno vás od cestovania MHD odrádza neustále hľadanie automatov na kúpu lístkov či parkovného. Tu teda na rad prichádza perfektná mobilná aplikácia SmartBanking od ČSOB, s ktorou vám nič také nehrozí. V nej totiž nájdete všetko, čo potrebujete. Môžete byť pokojne z Trenčína, Žiliny, Banskej Bystrice či Košíc, v aplikácii nájdete nielen prehľad o svojich finančných produktoch, ale viete sa cez ňu rýchlo a efektívne poistiť na cesty, kúpiť sí lístok na vlak aj do Kysaku a ja mám rád aj možnosť uschovať si v nej bločky z nákupov.

Nemusím ich tak doma odkladať a všetky potrebné mám v uložené v aplikácii. Ak väčšinu času svojho života trávite práve v Bratislave, tak si cez aplikáciu SmartBanking viete veľmi jednoducho kúpiť lístok na spomínané vlaky v rámci IDS BK, na bratislavskú MHD a dokonca nemusíte hľadať ani parkomat či posielať SMS na parkovanie – všetko viete jednoducho vyklikať v aplikácii od ČSOB. A bez zadania čísla karty. To vám nadmieru uľahčí bežný život rovnako ako mne. Namiesto troch aplikácii v mobile mám túto jednu.

Aplikáciu si stiahnite tu

Aplikácia SmartBanking od ČSOB ponúka možnosť kúpiť si lístok na vlak, MHD či zaplatiť parkovanie
Aplikácia SmartBanking od ČSOB ponúka možnosť kúpiť si lístok na vlak, MHD či zaplatiť parkovanie
Západ slnka, Bratislavský hrad
Západ slnka, Bratislavský hrad

Najbližšie, keď budete v kolóne zúriť, spomeňte si na tento článok a nabudúce stavte na MHD alebo bicykel. Hlavne, keď už viete, ako si jednoducho, rýchlo a kdekoľvek kúpiť lístok. Je to zdravšie pre človeka aj pre mesto. Lebo Bratislava je super!

Článok vznikol v spolupráci s ČSOB.

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

2 comments

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.