Tipy ako žiť v Bratislave smart vďaka mobilnej aplikácii

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Život v Bratislave, ja na celom Slovensku, môže byť jednoduchší vďaka mobilnej aplikácii. Ako každé miesto, aj Bratislava má svoje kladné stránky aj záporné. Prejsť ráno či večer autom z jednej strany mesta na druhú často zaberá kopu času a stratených nervov.

Keď sa v takýchto časoch potrebujem dostať na bratislavské letisko, neraz mi cestou hlavou prebehne myšlienka, ako veľmi som rád, že sa po Bratislave viem ľahko presúvať mestskou hromadnou dopravou. Prial by som si, aby takúto možnosť na Slovensku využívalo oveľa viac ľudí. Hneď by sa nám tu žilo zdravšie a jednoduchšie.

Život v Bratislave jednoduchšie

Tipy ako urobiť život v Bratislave smart vďaka mobilnej aplikácii
Tipy ako urobiť život v Bratislave smart vďaka mobilnej aplikácii

Na to, aby sa vám v Bratislave z tohto pohľadu žilo jednoduchšie, však nepotrebujete veľa. Sharing is caring. Dobré veci je dôležité zdieľať. No čo sa týka dopravy, aký dopravný prostriedok vám pri zdieľaní napadne ako prvý? Ak je to kolobežka, bicykel či MHD, tak ste pochopili pointu anglického výrazu “sharing is caring”.

Myslím si, že väčšina čitateľov tohto blogu si už minimálne raz požičala elektrickú kolobežku, či to bolo na Slovensku alebo inde na svete. Odveziete sa tam, kam potrebujete a zaparkujete niekde, kde sa k nej dostane ďalšia osoba, ktorá si ju požičia rovnako ako vy. Na podobnom princípe funguje aj bike sharing. Nemusíte si tak kupovať bicykel, ak ho nikde inde nevyužijete a jednoducho si ho prezdieľa viac ľudí. Šetríte tak peniaze aj našu planétu. Nie je perfektné, že takáto zdieľaná ekonomika funguje takmer všade vo svete?

Na Slovensku vo väčších mestách tiež funguje MHD. Výhodou je, že ak ju využívate pravidelne, tak si viete zakúpiť predplatné cestovné lístky na každodenné cestovanie. Autobusy, trolejbusy či električky v Bratislave využíva mnoho ľudí. Super však je, že na MHD lístok môžete v rámci IDS BK cestovať aj vlakom, napríklad z centra do Petržalky či do Podunajských Biskupíc. Ak ale do práce dochádzate autom, skúste využiť záchytné parkoviská na okraji Bratislavy.

Odtiaľ môžete naskočiť na MHD a vyhnúť sa stresom zo šoférovania po našom hlavnom meste, ušetriť peniaze za tankovanie, no hlavne, keď sa odvezie 50 ľudí v jednom autobuse namiesto toho, aby bol každý vo svojom aute, tak vám ostane čas ešte aj na kávu. Prečítajte si moje tipy čo robiť v Bratislave za 72 hodín.

Aplikácia SmartBanking od ČSOB ponúka možnosť kúpiť si lístok na vlak, MHD či zaplatiť parkovanie

Žite jednoduchšie vďaka aplikácii od ČSOB, Možno vás od cestovania MHD odrádza neustále hľadanie automatov na kúpu lístkov či parkovného. Tu teda na rad prichádza perfektná mobilná aplikácia SmartBanking od ČSOB, s ktorou vám nič také nehrozí. V nej totiž nájdete všetko, čo potrebujete. Môžete byť pokojne z Trenčína, Žiliny, Banskej Bystrice či Košíc, v aplikácii nájdete nielen prehľad o svojich finančných produktoch, ale viete sa cez ňu rýchlo a efektívne poistiť na cesty, kúpiť sí lístok na vlak aj do Kysaku a ja mám rád aj možnosť uschovať si v nej bločky z nákupov.

Nemusím ich tak doma odkladať a všetky potrebné mám v uložené v aplikácii. Ak väčšinu času svojho života trávite práve v Bratislave, tak si cez aplikáciu SmartBanking viete veľmi jednoducho kúpiť lístok na spomínané vlaky v rámci IDS BK, na bratislavskú MHD a dokonca nemusíte hľadať ani parkomat či posielať SMS na parkovanie – všetko viete jednoducho vyklikať v aplikácii od ČSOB. A bez zadania čísla karty. To vám nadmieru uľahčí bežný život rovnako ako mne. Namiesto troch aplikácii v mobile mám túto jednu.

Aplikáciu si stiahnite tu

Aplikácia SmartBanking od ČSOB ponúka možnosť kúpiť si lístok na vlak, MHD či zaplatiť parkovanie
Aplikácia SmartBanking od ČSOB ponúka možnosť kúpiť si lístok na vlak, MHD či zaplatiť parkovanie
Západ slnka, Bratislavský hrad
Západ slnka, Bratislavský hrad

Najbližšie, keď budete v kolóne zúriť, spomeňte si na tento článok a nabudúce stavte na MHD alebo bicykel. Hlavne, keď už viete, ako si jednoducho, rýchlo a kdekoľvek kúpiť lístok. Je to zdravšie pre človeka aj pre mesto. Lebo Bratislava je super!

Článok vznikol v spolupráci s ČSOB.

2 COMMENTS

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.