Tipy ako žiť v Bratislave smart vďaka mobilnej aplikácii

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...

Sú turbulencie nebezpečné? Áno ak…Milan búra mýty

...ak si nezapnete bezpečnostný pás. Sú turbulencie nebezpečné? Túto otázku dostávam veľmi často. Pochopiteľne, ak človek sedí v lietadle, ktoré letí 800 kilometrov za...

Čo znamená tajná skratka SSSS na letenke? Milan búra mýty

Skratka SSSS na letenke neveští nič dobré. Keď niekam letíte a na letisku vám dajú palubný lístok, boarding pass, nájdete na ňom okrem vášho...

4 mýty o kupovaní lacných leteniek, ktorým ľudia veria v roku 2023

Mýty o kupovaní lacných leteniek ma dostávajú do kolien rok čo rok. Najmä preto, že im ľudia stále veria. Či kedysi platili neviem, no...

Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty

Tekutiny na letisku, nekonečná téma. Viete čo nemám rád na cestovaní? Pár vecí by sa našlo. Jedno z tých najotravnejších, no z hľadiska bezpečnosti...

Jedlo v lietadle chutí zle a Milan Bez Mapy vie prečo

Jedlo v lietadle chutí horšie. Viete prečo? V dnešnom dieli Milan búra mýty, kde rozoberám rôzne mýty spojené s cestovaním, si povieme niečo málo...

Život v Bratislave, ja na celom Slovensku, môže byť jednoduchší vďaka mobilnej aplikácii. Ako každé miesto, aj Bratislava má svoje kladné stránky aj záporné. Prejsť ráno či večer autom z jednej strany mesta na druhú často zaberá kopu času a stratených nervov.

Keď sa v takýchto časoch potrebujem dostať na bratislavské letisko, neraz mi cestou hlavou prebehne myšlienka, ako veľmi som rád, že sa po Bratislave viem ľahko presúvať mestskou hromadnou dopravou. Prial by som si, aby takúto možnosť na Slovensku využívalo oveľa viac ľudí. Hneď by sa nám tu žilo zdravšie a jednoduchšie.

Život v Bratislave jednoduchšie

Tipy ako urobiť život v Bratislave smart vďaka mobilnej aplikácii
Tipy ako urobiť život v Bratislave smart vďaka mobilnej aplikácii

Na to, aby sa vám v Bratislave z tohto pohľadu žilo jednoduchšie, však nepotrebujete veľa. Sharing is caring. Dobré veci je dôležité zdieľať. No čo sa týka dopravy, aký dopravný prostriedok vám pri zdieľaní napadne ako prvý? Ak je to kolobežka, bicykel či MHD, tak ste pochopili pointu anglického výrazu “sharing is caring”.

Myslím si, že väčšina čitateľov tohto blogu si už minimálne raz požičala elektrickú kolobežku, či to bolo na Slovensku alebo inde na svete. Odveziete sa tam, kam potrebujete a zaparkujete niekde, kde sa k nej dostane ďalšia osoba, ktorá si ju požičia rovnako ako vy. Na podobnom princípe funguje aj bike sharing. Nemusíte si tak kupovať bicykel, ak ho nikde inde nevyužijete a jednoducho si ho prezdieľa viac ľudí. Šetríte tak peniaze aj našu planétu. Nie je perfektné, že takáto zdieľaná ekonomika funguje takmer všade vo svete?

Na Slovensku vo väčších mestách tiež funguje MHD. Výhodou je, že ak ju využívate pravidelne, tak si viete zakúpiť predplatné cestovné lístky na každodenné cestovanie. Autobusy, trolejbusy či električky v Bratislave využíva mnoho ľudí. Super však je, že na MHD lístok môžete v rámci IDS BK cestovať aj vlakom, napríklad z centra do Petržalky či do Podunajských Biskupíc. Ak ale do práce dochádzate autom, skúste využiť záchytné parkoviská na okraji Bratislavy.

Odtiaľ môžete naskočiť na MHD a vyhnúť sa stresom zo šoférovania po našom hlavnom meste, ušetriť peniaze za tankovanie, no hlavne, keď sa odvezie 50 ľudí v jednom autobuse namiesto toho, aby bol každý vo svojom aute, tak vám ostane čas ešte aj na kávu. Prečítajte si moje tipy čo robiť v Bratislave za 72 hodín.

Aplikácia SmartBanking od ČSOB ponúka možnosť kúpiť si lístok na vlak, MHD či zaplatiť parkovanie

Žite jednoduchšie vďaka aplikácii od ČSOB, Možno vás od cestovania MHD odrádza neustále hľadanie automatov na kúpu lístkov či parkovného. Tu teda na rad prichádza perfektná mobilná aplikácia SmartBanking od ČSOB, s ktorou vám nič také nehrozí. V nej totiž nájdete všetko, čo potrebujete. Môžete byť pokojne z Trenčína, Žiliny, Banskej Bystrice či Košíc, v aplikácii nájdete nielen prehľad o svojich finančných produktoch, ale viete sa cez ňu rýchlo a efektívne poistiť na cesty, kúpiť sí lístok na vlak aj do Kysaku a ja mám rád aj možnosť uschovať si v nej bločky z nákupov.

Nemusím ich tak doma odkladať a všetky potrebné mám v uložené v aplikácii. Ak väčšinu času svojho života trávite práve v Bratislave, tak si cez aplikáciu SmartBanking viete veľmi jednoducho kúpiť lístok na spomínané vlaky v rámci IDS BK, na bratislavskú MHD a dokonca nemusíte hľadať ani parkomat či posielať SMS na parkovanie – všetko viete jednoducho vyklikať v aplikácii od ČSOB. A bez zadania čísla karty. To vám nadmieru uľahčí bežný život rovnako ako mne. Namiesto troch aplikácii v mobile mám túto jednu.

Aplikáciu si stiahnite tu

Aplikácia SmartBanking od ČSOB ponúka možnosť kúpiť si lístok na vlak, MHD či zaplatiť parkovanie
Aplikácia SmartBanking od ČSOB ponúka možnosť kúpiť si lístok na vlak, MHD či zaplatiť parkovanie
Západ slnka, Bratislavský hrad
Západ slnka, Bratislavský hrad

Najbližšie, keď budete v kolóne zúriť, spomeňte si na tento článok a nabudúce stavte na MHD alebo bicykel. Hlavne, keď už viete, ako si jednoducho, rýchlo a kdekoľvek kúpiť lístok. Je to zdravšie pre človeka aj pre mesto. Lebo Bratislava je super!

Článok vznikol v spolupráci s ČSOB.

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

2 comments

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.