5 tipov na adrenalínové zážitkové darčeky, ktoré som zažil na Slovensku

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Adrenalínové zážitkové darčeky na Slovensku? Hoci je naše Slovensko považované za malú krajinu, nudiť sa tu rozhodne nemusíme. Spísal som vám štyri tipy na adrenalínové zážitky, ktoré mi rozprúdili krv v žilách u nás doma. Adrenalínový deficit môžu doplniť aj Vám alebo Vašim blízkym. A najlepšie je, že sú vhodné ako zážitkové darčeky.

V dnešnom článku vás prevediem krížom celým Slovenskom. Začneme vyhliadkovým letom balónom na západnom Slovensku, budeme pokračovať hlavným mestom a vyhliadkovým letom v športovom lietadle. Prejdeme sa korunami našich lesov. Splavíme najsevernejšiu časť Spiša a aby toho nebolo málo, zvýšime si tep na druhom najvyššom vrchu Oravskej Magury a to nie len turistikou ale jazdou na trojkolkách. Tak poďme na to!

Adrenalínové zážitkové darčeky na Slovensku

4 tipy na adrenalínové zážitkové darčeky, ktoré som zažil na Slovensku
4 tipy na adrenalínové zážitkové darčeky, ktoré som zažil na Slovensku.

Tipy na adrenalínové zážitkové darčeky na Slovensku

  1. Zážitkový let balónom
  2. Vyhliadkový let nad Bratislavou v športovom lietadle
  3. Prechádzka chodníkom korunami stromov
  4. Splav Dunajca na drevených pltiach alebo v rafte
  5. Jazda trojkolkou na Kubínskej Holi

Zážitkový let balónom nad západným Slovenskom

Hľadáte nezabudnuteľný adrenalínový zážitok na Slovensku? Skúste let balónom. Po fyzikálnej stránke je opis letu jednoduchý. Vnútro balóna je naplnené teplým vzduchom, ktorý ovplyvňuje stúpanie či klesanie balóna. Vodorovný smer zase ovplyvňuje vietor. Poveternostné podmienky sú pri lete veľmi dôležité, lebo na základe vetra sa rozhodne kde, kedy a ako vzlietnete.

A samozrejme, kde pristanete – to miesto sa líši od štartu. (Odvoz naspäť je v cene.) Pred letom je povinná inštruktáž o chovaní sa v balóne. Balón sa nafúkne a ide sa k oblakom. Let trvá cca hodinu, ale závisí to od viacerých poveternostných ale aj „pozemských“ faktorov. Po pristáti dostanete aj certifikát o absolvovaní letu, tzv. krstný list. Lieta sa celoročne 7 dní v týždni. Vo výške letu balóna je teplota podobná tej dole, takže oblečenie stačí športové. Výhody – Váš partner/ka nemá, kam ujsť. Nevýhody – ani vy nemáte, kam ujsť =D


TIP: Ak hľadáte originálne zážitkové darčeky na Slovensku, vyskúšajte Adina.sk. V rámci svojho portfólia ponúkajú množstvo zážitkov vo forme darčekov, zoradených prehľadne do rôznych kategórií. V ponuke nájdete aj zážitkové lety balónom. Osobne ma zaujala aj jazda parnou lokomotívou do Košíc, či kyvadlový zoskok z mosta Lafranconi, ktorý som dávnejšie absolvoval tiež. Zážitky vám na Adina.sk nakombinujú aj do zážitkových pobytov, ako napríklad dámska jazda, či dokonca zážitkové pobyty pre rodiny s deťmi.


Vyhliadkový let nad Bratislavou v športovom lietadle s nízkym preletom

Ďalší z adrenalínových zážitkov, ktorý vám predstavím, je vyhliadkový let nad Bratislavou a patrí medzi moje najobľúbenejšie zážitky, ktoré som v Bratislave zažil. Tieto vyhliadkové lety sa najčastejšie robia z letiska Dubová. Na miesto odletu treba prísť o 30 minút skôr. Začína sa krátkou inštruktážou a ide sa na vec. Let na motorovom lietadle trvá rôzne. Trasu letu si môžete zvoliť pred odletom sami, odporúčam vám pilota poprosiť, aby letel nižšie. Nezabudnite na oblečenie, aj to treba pripraviť na vzdušný zážitok.

Vyhliadkové lety nad Bratislavou sa robia celoročne, samozrejme v dobrých poveternostných podmienkach. Nelieta sa v daždi a silnom vetre a ani keď sneží. Tento darček je vhodný pre každého kto rád spoznáva svet z inej perspektívy a má hlavu vysoko v oblakoch. Prečítajte si celý článok o tom, čo zažiť v Bratislave.

Vyhliadkový let nad Bratislavou z letiska Dubová
Vyhliadkový let nad Bratislavou z letiska Dubová
Vyhliadkový let nad Bratislavou z letiska Dubová
Letisko Bratislava


Prechádzka Chodníkom Korunami Stromov

Z vtáčej perspektívy sa presúvame k vrchu stromov. 44 metrov vysoká veža v rámci Chodníka korunami stromov poteší každého adrenalínového nadšenca. Chodníky sú dlhé aj kilometer a plné prekvapení a ponaučení. Spoznajte rôznorodosť fauny a flóry našich lesov počas prechádzky chodníkom. Bodkou na záver je suchý tobogán dlhý 67 metrov, ktorý môžete použiť cestou naspäť. Mne sa tieto chodníky vždy páčili a tento konkrény vám ponúkne aj krásny výhľad na Tatry. Ako tak pozerám na túto fotografiu nižšie, až mi je zvláštne, prečo nikto nemá rúško =)

Ak sa rozhodnete spustiť sa tobogánom dole, lístok naň sa kupuje až úplne hore pri veži. Chodník sa považuje za stredne náročný výstup a nachádza sa v horách, preto radšej zvoľte turistickú obuv a dobre sa oblečte. Aj tento výlet je možné využiť ako zážitkový darček. Ak máte cestu okolo, určite odporúčam aj Čajku v oblakoch pri Bojniciach.

chodník korunami stromov návšteva
Chodník korunami stromov.
4 tipy na adrenalínové zážitkové darčeky, ktoré som zažil na Slovensku
Chodník korunami stromov.

Splav Dunajca na plti alebo v rafte

Pre milovníkov vody je tu splav Dunajca na drevených pltiach. Tento adrenalínový zážitok trvá do dvoch hodín. Na jedinečnom mieste sa dozviete o Jánošikovi, ktorý na najužšom mieste, Dunajec preskočil, keď ho naháňali bandúri. Pltníci spomenú aj príbeh o mníchoch z Červeného kláštora, ktorí skameneli, keď išli po tajme za mníškou. Takmer každý previs a každá skala má svoj príbeh, ktorý je plný historických detailov, ale hlavne pobaví. Po príhodách a legendách prichádza na rad desať kilometrový splav.

Plavba vlniacimi vodami Dunajca spolu s nádhernou prírodou Pienin chytí každého za srdce. Naspäť môžete prísť po vlastných a využiť cestu k autu ako turistickú prechádzku a rovno sa ísť pozrieť aj na Červený Kláštor, ktorý založili už v 14. storočí. Alebo sa k štartovaciemu miestu dopravíte kyvadlovkou. Ak vám môžem odporučiť a budete si môcť vybrať medzi plťou a raftom, určite dajte raft. Je to väčší zážitok a rozhodne ho preto zaraďujem medzi adrenalínové zážitkové darčeky =)

4 tipy na adrenalínové zážitkové darčeky, ktoré som zažil na Slovensku
Splav Dunajca.

Jazda trojkolkou na Kubínskej holi či návšteva Tarzánie

Lanovka a trojkolky, akčná dvojka na Kubínskej holi aj v lete. Keď som sa tu zastavil v júli, rozmýšľal som, čo robí taký zimný rezort počas letnej sezóny. Prišiel som na to. V dolnej časti strediska si zoberiete trojkolku a prilbu, vyveziete sa na lanovke hore
a už len veľa zábavy špeciálnou adrenalínovou trasou dole.

Očarení oravskou prírodou s výhľadom na Dolný Kubín a okolité pohoria. Horská trojkolka je obojbrzdná, bezpečná. Vhodná pre skúsenejších jazdcov. Celá trasa sa dá prejsť za 90 minút. Zážitkový darček ako vyšitý. Ak nebudete mať dosť, kúsok pod svahom sa nachádza aj Tarzania (fotka nižšie), kte som si vyskúšal lozenie na lanách po stromoch.

Štvorkolka a trojkolka na Kubínskej holi
Štvorkolka a trojkolka na Kubínskej holi.
tarzania kubinska
Zastavte sa aj v Tarzánii.

Štyri tipy na adrenalínové zážitkové darčeky, ktoré môžete zažiť na Slovensku

Adrenalínový zážitok ako darček na Slovensku? Prečo nie. Zážitky plné zábavy a smiechu na každom kroku, pri ktorom sa niečo nové naučíte aj o slovenskej prírode a zvieratách, ktoré v nej žijú. Spoznáte nové kúty Slovenska a ich tajomné dávne príbehy. Alebo sa spustíte Kubínskou holou na trojkolke. Vo vzduchu aj na vode, na plti aj na strome. 😀 Slovensko má čo ponúknuť a mne sa jeho ponuka veľmi páči. *článok vznikol v spolupráci s Adina.sk, portálom pre zážitkové darčeky.

S láskou, Milan Bez Mapy

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.